Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 BALTA CSENGERSIMA

In jos 
+24
catalin
FIRU STIOP
grasu
paul85
robicopilu
costi02
Radu
djsoso(sorinboja)
alinb
adrian87
gbryel
vlad
Osanu
Torpe01
hasan attila gassan
marius_mc
Zoli.75
cristherock
ciprian c
Ghita N.
sorin '76
radumatica
mihai66
Romeo
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar 28 Aug 2012 - 9:38

Torpe01 a scris:
daca a fost cineva recent se prinde ceva ca m-as duce joi din nou Smile ca m-am enervat data trecuta
Buna ,da de ce teai enervat ca ai prins mult sau putin? Question
Sus In jos
Torpe01
Junior Member
Junior Member
Torpe01


Mesaje : 71
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 34
Localizare : Satu-Mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeMier 29 Aug 2012 - 1:59

pentru ca data trecuta toti au prins din jurul meu,doar eu nu Evil or Very Mad Smile)
Sus In jos
grasu
New Member
New Member
grasu


Mesaje : 13
Data de inscriere : 09/08/2012
Varsta : 46
Localizare : satu mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 30 Aug 2012 - 10:12

Torpe01 a scris:
daca a fost cineva recent se prinde ceva ca m-as duce joi din nou Smile ca m-am enervat data trecuta
Salut Torpe ai fost joi la pescuit ?Daca da, cum a mers? si la ce au intrat mai bine Question as merge si eu luni ,,mersi,,
Sus In jos
grasu
New Member
New Member
grasu


Mesaje : 13
Data de inscriere : 09/08/2012
Varsta : 46
Localizare : satu mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 31 Aug 2012 - 9:15

robicopilu a scris:
eu am fost 2 saptamni la rand odata sambata si vineri pe zi (sambata am prins in jur de 10 amuri 1,50-2 kg unu singur de 4kg) iar vineri 4 amuri unu de 6 . 5. 5. 1,30 si 2 crapi + 2 som african la boiles
Nu stiu cum ai prins tu asa multi pesti Rolling Eyes pentru ca multi se plang ca nu au prins nimic . Oare nu cumva ai gresit numerele Question Dar nui nici o problema ca se poate edita subiectul Smile Smile
Sus In jos
Torpe01
Junior Member
Junior Member
Torpe01


Mesaje : 71
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 34
Localizare : Satu-Mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 31 Aug 2012 - 9:51

grasu a scris:
Torpe01 a scris:
daca a fost cineva recent se prinde ceva ca m-as duce joi din nou Smile ca m-am enervat data trecuta
Salut Torpe ai fost joi la pescuit ?Daca da, cum a mers? si la ce au intrat mai bine Question as merge si eu luni ,,mersi,,
2 crapi (1kg si ceva) si un caras toata ziua Mad au intrat pe malai simplu(bonduel) cu putina aroma tunning de la haldorado.. foarte slab, anul acesta nici nu mai merg la csengersima..fata de anul trecut fara pesti nu am venit niciodata acasa..asta e.Fir intins grasu Smile te asteptam cu detalii dupa partida
Sus In jos
robicopilu
New Member
New Member
robicopilu


Mesaje : 37
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 35
Localizare : satu mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 2 Sept 2012 - 23:46

nu am gresit asta e adevaru au fost cativa pe balta care pot sa confirme ce am prins si intrdevar restu nu prea au avut rezultate veneau sa ceara nada cu care pescuiam (cine vrea sa se convinga poate sa sunela balta si sa intrebe pe paznic :d Robert Bartha ma numesc) am fost si eu dupaceea dar nam mai avut acelas succes n-am reusit sa prind numai un amur si un crap
Sus In jos
grasu
New Member
New Member
grasu


Mesaje : 13
Data de inscriere : 09/08/2012
Varsta : 46
Localizare : satu mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 6 Sept 2012 - 10:14

Am fost si eu la balta din Csengersima dar cam slabut. 1 buc crap 1,20 kg si o gramada de somn pitici ,care tot timpul furau rama de pe carlig asa ca anul acest nu mai merg acolo ,cred ca voi merge la Fehergyarmat la balta Birho to NU ARE CINEVA CEVA INFORMATI DESPRE ACEASTA BALTA ? Question
Sus In jos
Torpe01
Junior Member
Junior Member
Torpe01


Mesaje : 71
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 34
Localizare : Satu-Mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 6 Sept 2012 - 10:49

grasu a scris:
,cred ca voi merge la Fehergyarmat la balta Birho to NU ARE CINEVA CEVA INFORMATI DESPRE ACEASTA BALTA ? Question
aveti un mesaj privat
Sus In jos
sorin '76
Junior Member
Junior Member
sorin '76


Mesaje : 98
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 47

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 7 Sept 2012 - 7:41

grasu a scris:
Am fost si eu la balta din Csengersima dar cam slabut. 1 buc crap 1,20 kg si o gramada de somn pitici ,care tot timpul furau rama de pe carlig asa ca anul acest nu mai merg acolo ,cred ca voi merge la Fehergyarmat la balta Birho to NU ARE CINEVA CEVA INFORMATI DESPRE ACEASTA BALTA ? Question

Nu doresc sa fac polemica cu nimeni dar eu merg la aceasta balta in fiecare saptamana de 2 ori si nu am prins niciodata somn pitic, repet niciodata !
Este o balta putin mai dificila dar nu imposibila. Avand in vedere ca m-am familiarizat cu balta, prind destul de bine : crap, caras si somn african, si pentru ca incepe sezonul, o sa incerc la stiuca pentru ca am vazut in primavara, scoasa la mal, o stiuca de 10 kg .
Sus In jos
grasu
New Member
New Member
grasu


Mesaje : 13
Data de inscriere : 09/08/2012
Varsta : 46
Localizare : satu mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 7 Sept 2012 - 8:20

sorin '76 a scris:
grasu a scris:
Am fost si eu la balta din Csengersima dar cam slabut. 1 buc crap 1,20 kg si o gramada de somn pitici ,care tot timpul furau rama de pe carlig asa ca anul acest nu mai merg acolo ,cred ca voi merge la Fehergyarmat la balta Birho to NU ARE CINEVA CEVA INFORMATI DESPRE ACEASTA BALTA ? Question

Nu doresc sa fac polemica cu nimeni dar eu merg la aceasta balta in fiecare saptamana de 2 ori si nu am prins niciodata somn pitic, repet niciodata !
Este o balta putin mai dificila dar nu imposibila. Avand in vedere ca m-am familiarizat cu balta, prind destul de bine : crap, caras si somn african, si pentru ca incepe sezonul, o sa incerc la stiuca pentru ca am vazut in primavara, scoasa la mal, o stiuca de 10 kg .
Atunci sa pui rama rosie pe carlig si o sa te convigi , daca pui porumb nu o sa te deranjeze somnul pitic daca tot nu crezi sa intrebi de domnul GREBUR ca el mia spus sa le arunc sa se usuce pe dig si daca tot nu ai vazut somn pitic nai decat sa iti schimbi ochelari Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
sorin '76
Junior Member
Junior Member
sorin '76


Mesaje : 98
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 47

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 7 Sept 2012 - 8:47


[/quote] Atunci sa pui rama rosie pe carlig si o sa te convigi , daca pui porumb nu o sa te deranjeze somnul pitic daca tot nu crezi sa intrebi de domnul GREBUR ca el mia spus sa le arunc sa se usuce pe dig si daca tot nu ai vazut somn pitic nai decat sa iti schimbi ochelari Laughing Laughing Laughing [/quote]

Eu am vorbit frumos cu dumneata si nu te-am jignit dar se pare ca n-am cu cine .
Sus In jos
grasu
New Member
New Member
grasu


Mesaje : 13
Data de inscriere : 09/08/2012
Varsta : 46
Localizare : satu mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 7 Sept 2012 - 9:13

sorin '76 a scris:

Atunci sa pui rama rosie pe carlig si o sa te convigi , daca pui porumb nu o sa te deranjeze somnul pitic daca tot nu crezi sa intrebi de domnul GREBUR ca el mia spus sa le arunc sa se usuce pe dig si daca tot nu ai vazut somn pitic nai decat sa iti schimbi ochelari Laughing Laughing Laughing [/quote]

Eu am vorbit frumos cu dumneata si nu te-am jignit dar se pare ca n-am cu cine .
[/quote] Si eu am vorbit frumos, numai tiam oferit un control la OFTAMOLOGIE Very Happy Very Happy
Sus In jos
sorin '76
Junior Member
Junior Member
sorin '76


Mesaje : 98
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 47

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 7 Sept 2012 - 11:16


Eu am vorbit frumos cu dumneata si nu te-am jignit dar se pare ca n-am cu cine .
[/quote] Si eu am vorbit frumos, numai tiam oferit un control la OFTAMOLOGIE Very Happy Very Happy [/quote]


Pentru postari ca ale tale am renuntat, o vreme, sa mai postez pe forum.
Era un altul, Catalin, exact ca tine de critic.



Ultima editare efectuata de catre sorin '76 in Sam 8 Sept 2012 - 7:56, editata de 1 ori
Sus In jos
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 7 Sept 2012 - 23:20

Constat cu surprindere ca polemica dezvoltata pana la suparare are la baza distorsionarea postarii facute de sorin’76 .Am facut o analiza pe acest text , ,Nu doresc sa fac polemica cu nimeni dar eu merg la aceasta balta in fiecare saptamana de 2 ori si nu am prins niciodata somn pitic, repet niciodata !”si nu am dedus din cele postate, unde a gasit cuvantul ,,VAZUT" dl.grasu,citez,,… si daca tot nu ai vazut somn pitic nai decat sa iti schimbi ochelari”.Sorin 76 a dat dovada colegialitate sugerand sa foloseasca alta metoda de pescuit ,pentru a scapa de sacaielile somnului pitic,sigur asta in cazul in care nu dorea sa prinda.De ce am intervenit ?...simplu ,din ratiune de bun simt.Nu sunt adeptul atacului la persoana,mai ales atunci cand exista buna intentie si chiar cand se greseste, fara intentie,desigur In consecinta , pentru toti colegii mei pescari, sugerez sa luam atitudine fata de acest fenomen si pe balta si in societate si pe forum ,pentru simplu motiv, e prea multa lipsa de bun simt,care doreste sa DOMINE pe sintagma,desteptul cedeaza primul.Ha sa le dovedim ca nu-i asa !

Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 8 Sept 2012 - 3:38

Ce aveti mai cu ochelarii omului ?
La el nu problema oftalmologica e de vina ci capsorul:)))
Apropo de ce ma faci gunoi ma tarane?
Sus In jos
sorin '76
Junior Member
Junior Member
sorin '76


Mesaje : 98
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 47

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 8 Sept 2012 - 6:55

FIRU STIOP a scris:
Constat cu surprindere ca polemica dezvoltata pana la suparare are la baza distorsionarea postarii facute de sorin’76 .Am facut o analiza pe acest text , ,Nu doresc sa fac polemica cu nimeni dar eu merg la aceasta balta in fiecare saptamana de 2 ori si nu am prins niciodata somn pitic, repet niciodata !”si nu am dedus din cele postate, unde a gasit cuvantul ,,VAZUT" dl.grasu,citez,,… si daca tot nu ai vazut somn pitic nai decat sa iti schimbi ochelari”.Sorin 76 a dat dovada colegialitate sugerand sa foloseasca alta metoda de pescuit ,pentru a scapa de sacaielile somnului pitic,sigur asta in cazul in care nu dorea sa prinda.De ce am intervenit ?...simplu ,din ratiune de bun simt.Nu sunt adeptul atacului la persoana,mai ales atunci cand exista buna intentie si chiar cand se greseste, fara intentie,desigur In consecinta , pentru toti colegii mei pescari, sugerez sa luam atitudine fata de acest fenomen si pe balta si in societate si pe forum ,pentru simplu motiv, e prea multa lipsa de bun simt,care doreste sa DOMINE pe sintagma,desteptul cedeaza primul.Ha sa le dovedim ca nu-i asa !


Dl. Firu , va salut si va apreciez analiza,
In alta ordine de idei, postarile mele sunt in general constructive si nu distructive, iar daca unii , putini ce-i drept, nu au altceva de facut decat sa ii conteste/injure/jigneasca pe altii, sa se gandeasca mai intai cum este sa creezi ceva, nu sa distrugi.
Sus In jos
sorin '76
Junior Member
Junior Member
sorin '76


Mesaje : 98
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 47

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 8 Sept 2012 - 7:53

Dl.Grasu si dl.Catalin, imi cer scuze daca am fost inteles gresit. Dl.Grasu, m-am simtit jignit pe marginea afirmatiilor privind vederea mea deficitara si am reactionat exagerat, iar Catalin nu este vizat in acest context (era vorba de atitudinea dv. critica nu de apelativ).

Fire intinse !
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 8 Oct 2012 - 23:10

A mai fost cineva in ultima vreme? Noutati, populari, orice stire este buna:)
Sus In jos
Radu
New Member
New Member
Radu


Mesaje : 32
Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Satu-Mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 15 Oct 2012 - 4:37

costi02 a scris:
A mai fost cineva in ultima vreme? Noutati, populari, orice stire este buna:)

stie cineva cind se inchide balta ? sau ramine deschisa pe toata perioada anului ?
Sus In jos
Radu
New Member
New Member
Radu


Mesaje : 32
Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Satu-Mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeMar 8 Ian 2013 - 0:53

stie cineva daca la csengersima se poate pescui ???

sau vreun loc unde se poate pescui acuma pe o balta ??? la rapitori ?
Sus In jos
Torpe01
Junior Member
Junior Member
Torpe01


Mesaje : 71
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 34
Localizare : Satu-Mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 16 Mar 2013 - 4:57

ati auzit ceva despre aceasta balta sau a fost cineva recent?
Sus In jos
Radu
New Member
New Member
Radu


Mesaje : 32
Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Satu-Mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 18 Mar 2013 - 0:29

am fost eu acuma 2 saptamini cu un prieten.

a fost foarte frig, a batut vintul dar a fost miscare ... miscare foarte slaba doar la feeder (3carasi in total 1,7kg si un crap pierdut)

cei care au fost la feeder au mai prins pe balta ... in rest nu prea.

eu astept sa se incalzeasca vremea sa pot iesi din nou :-)

Pretul a ramas la fel, ce este nou: la 10 bilete ai un bilet la tombola (bilete de 3000 sau 1500 HUF) au scos baietii 5+1gratis :-(

la tombola se pot cistiga articole de pescuit :-)

Mie imi place foarte mult balta, peste este, actiune este, loc frumos si linistit pentru un gratar ... asteptam caldura :-)
Sus In jos
Torpe01
Junior Member
Junior Member
Torpe01


Mesaje : 71
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 34
Localizare : Satu-Mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 18 Mar 2013 - 3:52

Multumesc frumos,saptamana viitoare joia am sa incerc si eu sa vedem (Prima partida anului sper sa deschid cat mai bine)
Sus In jos
Radu
New Member
New Member
Radu


Mesaje : 32
Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Satu-Mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 28 Mar 2013 - 2:38

cred ca nu a mai iesit schema cu joia aceasta... din cite am inteles de la un prieten nivelul apei este foarte mare, a trecut si peste mal si balta este inchisa pina se retrage apa. Momentan si malul este inundat :-(
Sus In jos
Torpe01
Junior Member
Junior Member
Torpe01


Mesaje : 71
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 34
Localizare : Satu-Mare

BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 28 Mar 2013 - 2:54

din pacate nu,sper sa fie vremea mai buna sapt viitoare.
Sus In jos
Continut sponsorizat





BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: BALTA CSENGERSIMA    BALTA CSENGERSIMA  - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
BALTA CSENGERSIMA
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» balta csengersima
» turulung....
» Populare noua in Balta de la Balta Blonda
» Balta de la Balta Blonda
» Balta Apa ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: