Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 ADRIAN

In jos 
+14
SarcaPatrick
razvism
Gabrian_Lucian
FIRU STIOP
catalin
trotinetaSRL
Adi Buda
ciprian c
sorin '76
lucamihai
costi02
Andrei H.
nelutuvlaicu
raduciprianviorel
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 28 Dec 2012 - 6:03

FIRU STIOP a scris:
Din discutia avuta cu dl,Cristian Stef, in calitate de administrator al fermei de pescuit Adrian ,pot sa va informez, ca in procent de 90%,spera ca se va deschide in 2013.In aceasta situatie va fi pus la dispozitia pescarilor,lacul 3, cu o suprafata de cca.65 ha,pentru pescuitul sportiv.Impedimentul care a stat la baza intarzierii receptiei si deschiderea lacului pentru pescuit si este,din pacate si in continuare(vezi 10% procentul inca nesigur de deschidere in 2013) sunt cele legate de rezultatul negocierilor amiabile si legale cu Societatea Carpatina Ardeleana, Satu Mare, in calitate de custode al Ariilor Naturale Protejate ale raului Tur.Mentionaz ca rezervația naturală Râul Tur este o arie protejată de interes national ce corespunde categoriei a IV-a IUCN (rezervație naturală de tip mixt), sitută în judetul Satu Mare, pe teritoriul administrativ al comunelor Călinesti-Oas, Micula, Turulung ,Porumbesti si al orasului Livada (satul Adrian).
In concluzie, sper ca anul 2013, ne va aduce inca o satisfactie iubitorilor de pescuit la crap si promit sa va tin la curent cu noutatile aparute si legate (si) de aceasta locatie.
Sarbatori Fericite si un An Nou cu tot ce va doriti !


Va spus ceva de populare ?
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 28 Dec 2012 - 8:39

Lucian ,polemicile in esenta lor,ca sunt negative ,ca sunt pozitive duc la o analiza a partilor implicate, mai profunda si constructiva ,atata timp cat nu constituie prin modul abordat un atac la persoana.Deci din punctual meu de vedere intrebarea ta este pertinenta (cu o prejudecata putin c-am exagerata,privind calitatea pescarilor satmareni,dar probabil de inteles) si trebuie analizata pe doua paliere de interese,pe care am sa le detaliez mai jos,;
CE VOR INVESTITORI.?
a)investitia ca valoare in baza celei mai elementare reguli a unei afaceri, este necesar sa fie amortizata in termenul cel mai scurt posibil.Pentru acest lucru ai nevoie de (piata) clienti ,adica cat mai multi PESCARI.Orientarea afacerii /clienti(pescari) este pentru judetele Satu Mare si Maramures.Regula de pescuit o fac patronii pentru atragerea a cat mai multi clienti.Sigur vor avea consultanti pe domeniul pescuitului,atat industrial cat si sportiv,care vor propune ,regulamentul, ajustare regulamentului si a altor oportunitati pe acest tip de afacere,in functie de cerinte.
CE VOR PESCARII ?
a)din cunostintele mele,90% vor si peste.Iar pescari de crap de C&R in cele doua judete ,Satu Mare si Maramures(lacul Adrian ,pe care l-am frecventat destul de des,a fost mereu o atractie si o arena de ,,confruntari”intre pescarii din cele doua zone,pentru detronarea mitului pescarului baimarean) reprezinta cca 10% din totalul pescarilor de crap.Ori firma sa functioneze cu 10% dintr-un potential de 100%,este sinucidere curata,din punct de vedere al afacerii.
Sigur,asa cum spuneai si tu ,nu e de dorit ca regula pe lac sa fie facuta si/sau controlata de pescari,fii sigur de asta.Iar in final,ori ce propunere este bine venita,daca cadreaza cu interesul afacerii.
In rest sa fim noi sanatosi.
P.S.Legat de populari ,nu sa luat inca o decizie daca pe langa ciprinide(crap,amur,novac,etc) sa vor introduce si rapitori (somn,stiuca,salau,etc..Probabil ca dezvoltarea subiectului Adrian cu dezbateri pertinente pe forum sa canalizeze si interesul patronilor spre doleantele noastre.Voi discuta cu Administratorul Cristi Stef toate sugestiile si informatiile colectate ,urmand sa va tin la curent cu noi date,asa cum am promis mai sus.
Un An Nou cu tot ce va doriti !
Sus In jos
Gabrian_Lucian
Active Member
Active Member
Gabrian_Lucian


Mesaje : 147
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 44
Localizare : In general pe malul apei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 28 Dec 2012 - 10:06

FIRU STIOP a scris:
Lucian ,polemicile in esenta lor,ca sunt negative ,ca sunt pozitive duc la o analiza a partilor implicate, mai profunda si constructiva ,atata timp cat nu constituie prin modul abordat un atac la persoana.Deci din punctual meu de vedere intrebarea ta este pertinenta (cu o prejudecata putin c-am exagerata,privind calitatea pescarilor satmareni,dar probabil de inteles) si trebuie analizata pe doua paliere de interese,pe care am sa le detaliez mai jos,;
CE VOR INVESTITORI.?
a)investitia ca valoare in baza celei mai elementare reguli a unei afaceri, este necesar sa fie amortizata in termenul cel mai scurt posibil.Pentru acest lucru ai nevoie de (piata) clienti ,adica cat mai multi PESCARI.Orientarea afacerii /clienti(pescari) este pentru judetele Satu Mare si Maramures.Regula de pescuit o fac patronii pentru atragerea a cat mai multi clienti.Sigur vor avea consultanti pe domeniul pescuitului,atat industrial cat si sportiv,care vor propune ,regulamentul, ajustare regulamentului si a altor oportunitati pe acest tip de afacere,in functie de cerinte.
CE VOR PESCARII ?
a)din cunostintele mele,90% vor si peste.Iar pescari de crap de C&R in cele doua judete ,Satu Mare si Maramures(lacul Adrian ,pe care l-am frecventat destul de des,a fost mereu o atractie si o arena de ,,confruntari”intre pescarii din cele doua zone,pentru detronarea mitului pescarului baimarean) reprezinta cca 10% din totalul pescarilor de crap.Ori firma sa functioneze cu 10% dintr-un potential de 100%,este sinucidere curata,din punct de vedere al afacerii.
Sigur,asa cum spuneai si tu ,nu e de dorit ca regula pe lac sa fie facuta si/sau controlata de pescari,fii sigur de asta.Iar in final,ori ce propunere este bine venita,daca cadreaza cu interesul afacerii.
In rest sa fim noi sanatosi.
P.S.Legat de populari ,nu sa luat inca o decizie daca pe langa ciprinide(crap,amur,novac,etc) sa vor introduce si rapitori (somn,stiuca,salau,etc..Probabil ca dezvoltarea subiectului Adrian cu dezbateri pertinente pe forum sa canalizeze si interesul patronilor spre doleantele noastre.Voi discuta cu Administratorul Cristi Stef toate sugestiile si informatiile colectate ,urmand sa va tin la curent cu noi date,asa cum am promis mai sus.
Un An Nou cu tot ce va doriti !

Sa dea Dumnezeu ca proiectul sa functioneze dar eu sunt nu reticent foarte reticent .La noi in judet tot ce a fost cu regim mixt a murit : Porumbesti 1 an , Iojib 1 an ,Dara 1 an; Pe de cealalta parte baltile in sistem c&r : Valea Vinului 5 ani , Moby dick 3 Ani Ambele in plina dezvoltare din punc de vedere al marimi si al densitatii pestilor .
Desigur pescuitul in sine este o afacere paguboasa la inceput dar daca principiile de marcheting sunt sanatoase si consecvente va aduce si bani .
Regimul de paza al lacului va fii cel mai dificil lucru ,este un lac de 65 de ha .
In general lacurile de dimensiuni mari sunt furajate pentru a ocoli furtul in exces , deci si capturile in unele zile vor avea de suferit .
Eu in ultima vreme nu am mai fost la pescuit pe lacuri unde se poate duce peste acasa asa ca nu stiu ce vror pescarii care umbla pe acest fel de lacuri dar cei care frecventeaza lacurile in sistem c&r ne dorim in totalitate un asemenea lac care intr-un scurt timp poate devenii neincapator din punct de vedere al strainilor care l-ar frecventa si ale pescarilor din judetele alaturate si nu numai .Sa nu mai zic de profitul pe care il poate aduce prin organizarea mai multor concursuri .

Ar fii multe de spus dar mai lasam si pe alta data In rest va doresc sa va treaca iarna repede si sa se dezghete lacurile cat mai repede si sarbatori fericite


Ultima editare efectuata de catre Gabrian_Lucian in Vin 28 Dec 2012 - 11:48, editata de 1 ori
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 28 Dec 2012 - 11:38

Bune exemple Porumbesti 1 an , Iozib 1 an ,Dara 1 an.
Porumbesti -unii membrii furau la greu
Iojib - la prins patronul pe paznic cu vreo 25 kg de peste in rulota unde facea paza
Dara - localnicii cu voia paznicului
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 28 Dec 2012 - 11:47

Stai linistit asta cu furatul e cutuma nationala, nu scapam de ea. Ori vor face ca la Moby Dick si va sta paznicul in curul tau sa nu stai cu pestele mai mult 5 secunde in mana, si a doua oara nu mai te duci. Va fi greu pentru administrator sa-si faca echipa si sa stabileasca modul de pescuit. Ideal al fi si cu abonament, sa poti selecta pescarul, dar asta inseamna marketing, pe langa abonamente sa poti asigura necesarul de capital si sa acoperi investitia asta inseamna ca pe langa abonamente sa bagi si alti pescari ocazionali in functie de locurile libere.
Valea Vinului merge dar daca nu stai si noaptea nu e prea grozav.
Daca ar fi concurenta, ca la supermarcheturi, bagi Dedeman langa Praktiker si tot asa, s-ar schimba lucrurile. Sa merga Porumestiul, Chilag, Adrian, Dara, etc. atunci sa vedeti.
Sus In jos
Gabrian_Lucian
Active Member
Active Member
Gabrian_Lucian


Mesaje : 147
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 44
Localizare : In general pe malul apei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 28 Dec 2012 - 12:02

costi02 a scris:
Stai linistit asta cu furatul e cutuma nationala, nu scapam de ea. Ori vor face ca la Moby Dick si va sta paznicul in curul tau sa nu stai cu pestele mai mult 5 secunde in mana, si a doua oara nu mai te duci. Va fi greu pentru administrator sa-si faca echipa si sa stabileasca modul de pescuit. Ideal al fi si cu abonament, sa poti selecta pescarul, dar asta inseamna marketing, pe langa abonamente sa poti asigura necesarul de capital si sa acoperi investitia asta inseamna ca pe langa abonamente sa bagi si alti pescari ocazionali in functie de locurile libere.
Valea Vinului merge dar daca nu stai si noaptea nu e prea grozav.
Daca ar fi concurenta, ca la supermarcheturi, bagi Dedeman langa Praktiker si tot asa, s-ar schimba lucrurile. Sa merga Porumestiul, Chilag, Adrian, Dara, etc. atunci sa vedeti.
Dezvolta te rog subiectul despre Moby Dick si Valea Vinului. La nemultumiri ma refer .
Sus In jos
razvism
Active Member
Active Member
razvism


Mesaje : 149
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 27

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 28 Dec 2012 - 12:28

Eu cu prietenul meu Patrick cand am fost la Moby Dick am avut aceasi "patenie" sa zic asa cu paznicul dupa ce am prins un crap(singurul in acea zi din pricina conditiilor meteo) abia la lasat pe colegul meu sa il tina la o poza cu pestele si ii tot zicea sa ii dea drumul ca poate muri.La Valea Vinului am fost de 2 ori insa in afara ca patronul se tot plimba pe acolo si este grijului cu pestii nu am intampinat probleme.Este un om sociabil sta povesteste cu tine merge vine nu e o problema poate putin inconfortabil pentru unii ca se tot plimba si supravegheaza bunul mers al baltii dar in rest nimic.La Valea Vinului apreciez conditiile oferite:WC,loc pentru servirea mese(2 mese mari si multe scaune), gratar special amenajat, UMBRA(vitala vara cand e canicula).Partile mai putin bune ar putea fi sa zicem marimea baltii care nu e prea mare dar merge de un pescuit de weekend pe 12 ore, si poate taxa in comparatie cu cea de la Ceatariu (Bihor) unde cu 120 lei am stat 72 de ore pe cand la Valea Vinului nu poti sta nici 36 cu banii astia.Pe cand la Cetariu e si balta mare, capturi mari, exemplare mari, WC-uri gasesti odata sa 2 locuri de pescuit la fel si cosurile de gunoi(acestea se gasesc si la Vale si la Moby Dick) fantana(apa rece si foarte buna la baut,) se poate pescuii de pe 2 parti in weekend se poate comanda mancare(langos/gulas/mici/bauturi etc), tot aici gasesti cate o masa mare si o banca in fiecare post de pescuit .Aceste avantaje ne-au dus pe mine si pe Patrick vara aceasta in Bihor la pescuit in detrimentul baltilor locale.


Aceasta este parea mea, poate ca alte persoane de pe forum au alte pareri dar avem cu toti drepul la libera exprimare asa ca mi-am expus si eu parerea.

PS:In legatura cu dusul acasa cand am fost pe Cetariu paznicul a prins niste persoane care vroiau sa duca acasa si ia "expulzat" de pe balta. Aici nu merge cu spaguta!
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 28 Dec 2012 - 12:47

d-l Lucian aveti raspunsul mai sus!
apropos, mie mi-a placut la Turululng, avea administratorul sau patronul, la intrare o placuta unde erau trecute niste nume si in dreptul unuia scria furt de peste!
Sus In jos
Gabrian_Lucian
Active Member
Active Member
Gabrian_Lucian


Mesaje : 147
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 44
Localizare : In general pe malul apei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 28 Dec 2012 - 13:07

Paznicul care facea mascarada asta pe MB a fost dat afara . In rest oameni astia nu isi manifesta grija asta de peste asa de nebuni sa ne streseze pe noi ci din cauza ca au un feedback negativ credeti-ma . Foarte tare faza cu Turu Lung cu afisul .
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 29 Dec 2012 - 0:29

Ideea era urmatoarea pe scurt : Noi platim o taxa cat de cat mare spun eu , macar 1 poza sa ne lase sa facem , daca era totusi un 20/30 lei ii intelegeam dar si atunci pe bani nostri noi facem ce avem voie sa facem !!! si nu cred ca in regulament scrie ca nu e voie sa fotografiezi/pozezi pestele ... Nu ar mai avea rost C&R doar pentru drill. Oricum se vede diferenta , mergi in alta localitate am fost primiti foarte frumos si n-am intampinat nici cea mai mica problema , dar aici in satu mare am fost aproape pe fiecare balta privata nu a fost odata sa merg la pescuit fara sa ma stresez pentru un detaliu , sau o problema cu paznici sau conditiile de pe balta.

Este doar o parere si trebuie tratata ca atare , ar trebuii sa se civilizeze putin baltile pe la noi , pana la urma la o balta conteaza : Sa fie peste , sa fie cu un background cat mai natural , si totusi PAZNICI sa fie cat mai educati , sa nu-ti raspunda ca din pusca.
Sus In jos
Cristy
Active Member
Active Member
Cristy


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 29 Dec 2012 - 2:13

Asa este. Din pacate paznicii si proprietarii de la noi se manifesta mai ciudat decat dupa granita. In Satu Mare , nu o data am patit, ca paznicul respectiv patronul te spiona, te stresa si venea la mn sa imi dea lectii de scos pestele cu minciogul si tot felul de chestii de genul asta, cand in Ungaria (Nagykallo) chiar eram cu un peste in drill cand a aparut patronul si nu a plecat pana ce nu am pus pestele pe saltea, drill de aprox 35 min timp in care el mi-a spus sa fortez si sa strang frana. Nu m-a criticat s-au desconsiderat absolut deloc, ba din contra mi-a facut poze etc.

In concluzie: Patronii s-au paznicii "de dincolo" stiu sa te atraga ca pescar, sa te faca sa te simti bine, nu iti stau pe cap cum se intampla foarte des la noi, in timp ce diferetele dintre lacuri (marime, densitate de peste, conditii) sunt de la cer la pamant. Paznicii de la noi nu inteleg ca odata ce un pescar a fost indispus si suparat, poate nu se mai intoarce niciodata si astfel isi pierd clientii.
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 29 Dec 2012 - 7:07

Multi merg la pescuit sa se relaxeze , nu neaparat sa prinda peste incontinuu , sunt si paznici foarte de treaba vin te intreaba de sanatate si vorbeste foarte frumos ,o balta te atrage cu Echipa care o are (patron, paznic , crapi si balta)
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 29 Dec 2012 - 11:11

razvism a scris:
Eu cu prietenul meu Patrick cand am fost la Moby Dick am avut aceasi "patenie" sa zic asa cu paznicul dupa ce am prins un crap(singurul in acea zi din pricina conditiilor meteo) abia la lasat pe colegul meu sa il tina la o poza cu pestele si ii tot zicea sa ii dea drumul ca poate muri.La Valea Vinului am fost de 2 ori insa in afara ca patronul se tot plimba pe acolo si este grijului cu pestii nu am intampinat probleme.Este un om sociabil sta povesteste cu tine merge vine nu e o problema poate putin inconfortabil pentru unii ca se tot plimba si supravegheaza bunul mers al baltii dar in rest nimic.La Valea Vinului apreciez conditiile oferite:WC,loc pentru servirea mese(2 mese mari si multe scaune), gratar special amenajat, UMBRA(vitala vara cand e canicula).Partile mai putin bune ar putea fi sa zicem marimea baltii care nu e prea mare dar merge de un pescuit de weekend pe 12 ore, si poate taxa in comparatie cu cea de la Ceatariu (Bihor) unde cu 120 lei am stat 72 de ore pe cand la Valea Vinului nu poti sta nici 36 cu banii astia.Pe cand la Cetariu e si balta mare, capturi mari, exemplare mari, WC-uri gasesti odata sa 2 locuri de pescuit la fel si cosurile de gunoi(acestea se gasesc si la Vale si la Moby Dick) fantana(apa rece si foarte buna la baut,) se poate pescuii de pe 2 parti in weekend se poate comanda mancare(langos/gulas/mici/bauturi etc), tot aici gasesti cate o masa mare si o banca in fiecare post de pescuit .Aceste avantaje ne-au dus pe mine si pe Patrick vara aceasta in Bihor la pescuit in detrimentul baltilor locale.


Aceasta este parea mea, poate ca alte persoane de pe forum au alte pareri dar avem cu toti drepul la libera exprimare asa ca mi-am expus si eu parerea.

PS:In legatura cu dusul acasa cand am fost pe Cetariu paznicul a prins niste persoane care vroiau sa duca acasa si ia "expulzat" de pe balta. Aici nu merge cu spaguta!

moby dick ..... si sa nu uitam 50 lei pe 12 ore enorm alte balti cu renunume iti iau intradevar cu vreo 15 lei mai mult dar stai 24h si nu sta nimeni in spatele tau,pretentii sa nui calci mult iarba si vrajeli deastea si am inteles ca va pune si ceva gard inprivinta asta zicea paznicu ultima oara cand am fost sapau gropile pt stalp va fi gen porumbesti partea cu gara
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 29 Dec 2012 - 11:14

SarcaPatrick a scris:
Ideea era urmatoarea pe scurt : Noi platim o taxa cat de cat mare spun eu , macar 1 poza sa ne lase sa facem , daca era totusi un 20/30 lei ii intelegeam dar si atunci pe bani nostri noi facem ce avem voie sa facem !!! si nu cred ca in regulament scrie ca nu e voie sa fotografiezi/pozezi pestele ... Nu ar mai avea rost C&R doar pentru drill. Oricum se vede diferenta , mergi in alta localitate am fost primiti foarte frumos si n-am intampinat nici cea mai mica problema , dar aici in satu mare am fost aproape pe fiecare balta privata nu a fost odata sa merg la pescuit fara sa ma stresez pentru un detaliu , sau o problema cu paznici sau conditiile de pe balta.

Este doar o parere si trebuie tratata ca atare , ar trebuii sa se civilizeze putin baltile pe la noi , pana la urma la o balta conteaza : Sa fie peste , sa fie cu un background cat mai natural , si totusi PAZNICI sa fie cat mai educati , sa nu-ti raspunda ca din pusca.

like
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 29 Dec 2012 - 11:21

Gabrian_Lucian a scris:
Paznicul care facea mascarada asta pe MB a fost dat afara . In rest oameni astia nu isi manifesta grija asta de peste asa de nebuni sa ne streseze pe noi ci din cauza ca au un feedback negativ credeti-ma . Foarte tare faza cu Turu Lung cu afisul .
zic eu ca daca vrea sa te urmareasvca sa stea naibi pe teresa cabanei ca vede toata balta si sati dea pace sa pescuesti,si nu doar acel paznic facea(face) mascarada
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
Gabrian_Lucian
Active Member
Active Member
Gabrian_Lucian


Mesaje : 147
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 44
Localizare : In general pe malul apei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 29 Dec 2012 - 13:11

Andrei H. a scris:
Gabrian_Lucian a scris:
Paznicul care facea mascarada asta pe MB a fost dat afara . In rest oameni astia nu isi manifesta grija asta de peste asa de nebuni sa ne streseze pe noi ci din cauza ca au un feedback negativ credeti-ma . Foarte tare faza cu Turu Lung cu afisul .
zic eu ca daca vrea sa te urmareasvca sa stea naibi pe teresa cabanei ca vede toata balta si sati dea pace sa pescuesti,si nu doar acel paznic facea(face) mascarada
moby dick ..... si sa nu uitam 50 lei pe 12 ore enorm alte balti cu renunume iti iau intradevar cu vreo 15 lei mai mult dar stai 24h si nu sta nimeni in spatele tau,pretentii sa nui calci mult iarba si vrajeli deastea si am inteles ca va pune si ceva gard inprivinta asta zicea paznicu ultima oara cand am fost sapau gropile pt stalp va fi gen porumbesti partea cu gara


Esti nervos ? Sau asa esti tu in general? Te apuca des?Apropo inceputul de propozitie iti spun eu se scrie cu litera mare .
"moby dick" - Mobi Dick ( Nu scri un nume cu litera mica )
"renunume" - se scrie corect "renume"
"inprivinta"- in privinta ( se scrie cu pauza)
"paznicu" - paznicu' sau paznicul
Plus alte multe greseli , obosesc daca am sa le semnalez pe toate!
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!



PS Scuze ca nu le-am corectat pe toate .TRECI DIN NOU LA CLASA PREGATITOARE !!!!! Ti-am urmarit doua propozitii si am obosit , si pe tine te deranjaza un cuvant scris de mine ? ....of,of


Ultima editare efectuata de catre Gabrian_Lucian in Sam 29 Dec 2012 - 13:55, editata de 9 ori
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 29 Dec 2012 - 13:23

faceti ce faceti tot de mb vorbiti? nu-i mai faceti reclama atata ce nu e nevoie. daca vrea reclama omu plateste reclama si daca vrea plateste si pescari ptr asta (sau ptr a merge la pescuit).
nu are rost.
mai sunt lacuri in judet care-s de tot ..... rasu din cauza problemelor de cartacter a proprietarilor sau a paznicilor. unde nu este omenie, onestitate, corectitudine, respect.... ... nu are rost.
prefer sa merg mai departe sis a ma simt bine decat sa merg aproape si sa fiu mintit si umilit pe fata si asta pe bani mei si pe timpul meu. dar e alegerea mea unde merg si daca decid sa inghit toate astea faras a iau atitudine....le merit pe deplin si nu pot sa am pretentia sa fie altcumva sau sa fie altceva.
poate sa fie peste de peste 30kg eu tot nu merg pe acest lac pentru ca nu accept astfel de atitudini. alti poate nu le pasa sau se complac sau ...... e treaba lor.
un lucru e sigur: daca vrei sa se schimbe ceva trebuie sa iei atitudine si sa spui ce te deranjeaza. daca nu se schimba trebuie penalizat ca altfel ......tot asa ramane
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 30 Dec 2012 - 0:16

S-a deviat foarte tare de la subiect, faceti un topic cu feed-back-uri despre ce vreti voi, deocamdata subiectul trateaza o posibila noua locatie pentru pescuit, pe celelalte le lasam deoparte.
Deci, am aflat suprafata, am aflat cu se va popula, dar nu stim sigur daca se va deschide.
D-nu Firiu Stiop va rog sa-l anuntati si sa-l intrebati pe administrator daca-l putem ajuta cu ceva, o petitie on-line, un telefon pe la Apele Romane, articole in presa, orice-i poate fi de ajutor.
Sus In jos
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 30 Dec 2012 - 3:58

Baieti,fiti siguri ca voi discuta cu administratorul lacului,de altfel am promis in materialele mele de mai sus,ca voi transmite informatiile utile si pertinente,pe ambele sensurii de interes.Legat de petititie si interventie la Apele Romane,ca sprijin pentru deblocarea impasului existent intr-e parti,nu poate decat sa ma bucure ideea ,ca in sfarsit ,constientizam ca numai facand front comun ,in spiritual interesului majoritatii,indiferent de tinta propusa ,putem avea rezultatele pe care le dorim.Costi,negocierile sunt foarte avansate,intr-e parti, dar fiind vorba de personae jurudice, rezolvarea problemei ,fie legala,fie amiabila,le revine in totalitate.Dar voi transmite , ca au tot sprijinul, cu buna intentie, a majoritatii pescarilor satmareni si de altfel si maramureseni,in demersul obtinerii avizului de functionare a firmei,intr-un timp cat mai scurt.
P.S V-am citit cu interes polemicile ,rezultate din dorinta de mai bine,legate de anomaliile constatate pe baltiile private si in mare majoritate converg cu cele scrise de mine pe acest forum,cu un mic amendament…ati exclus pescari din ecuatie !
Un an nou cu tot ce va doriti.

Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 30 Dec 2012 - 4:43

Pescarii sunt pretutindeni d-le Firu, bagati in toate ecuatiile posibile!
Cred ca lipseste un sindicat al pescarilor, care sa le adune cotizatiile si sa se faca ca lupta pentru interesele lor, asa cum fac la locurile noastre de munca Laughing
Sus In jos
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 31 Dec 2012 - 3:44

Costi,totusi trebuie sa remarc ca ai mari lacune privind responsabilitatea,LEGALA si MORALA, a membrilor si/sau cetatenilor care isi aleg si mentin in functii sefi in diferite organizatii,asociatii,partide si/sau societati,umanitare si de binefacere.Ca sa fiu mai clar,daca m-ati ales ca; lider de sindicat,senator,parlamentar,etc,etc ...si va mint, va fur si sunt neserios, tu crezi ca vine D-zeu sa ma schimbe si/sau sa ma traga la raspundere ?! . DIN PACATE TU (majoritatea de altfel)CREZI CA ALESUL E DE VINA . Te inseli amarnic ! ALESUL zice,trebuie sa fiu destept pentru ca la fiecare secunda se naste un fraier.Iar daca nu reactionati ,ca votanti,macar taceti din gura si nu va mai faceti de ras.Adica sa vina , nemtii,americanii , sa ne rezolve problemele?
Din pacate ACEASTA ESTE MENTALITATEA ROMANEASCA ,alegem niste scursuri si asteptam sa vina altii sa ne resolve problemele.Ca vorba aia, noi ,,nici usturoi n-am mancat nici gura nu ne pute…!Lipsa de reactie civica este definite ca lasitate si/sau necunoastere(prostie) ,ca sa vorbesc respectuos acum la sfarsit de an.Vis-a-vis de cum te reprezinta sindicatul tau(prin sefii alesi si de tine (?) ,tu ce responsabilitate crezi ca ai ,dar membrii sindicali ?
PS.Te rog nu lua ca afront cele scrise,dar cand alegeti oameni ca sa va reprezinte si isi bat joc de voi si nu reactionati practic ,ci doar va plangeti si dati vina pe altii,cred ca ne meritam soarta.Cum ? CU VARF SI INDEASAT !
Am scris undeva pe forum ,urmatoarea reflectie,,DACA ACCEPTAM ORICE SI ORI CUM ...SA NE SATEPTAM LA ORICE SI ORI UNDE !!!! OARE GRESESC ....????
Un an nou cu tot ce va doriti !!!!
Sus In jos
Gabrian_Lucian
Active Member
Active Member
Gabrian_Lucian


Mesaje : 147
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 44
Localizare : In general pe malul apei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 31 Dec 2012 - 3:54

FIRU STIOP a scris:
Costi,totusi trebuie sa remarc ca ai mari lacune privind responsabilitatea,LEGALA si MORALA, a membrilor si/sau cetatenilor care isi aleg si mentin in functii sefi in diferite organizatii,asociatii,partide si/sau societati,umanitare si de binefacere.Ca sa fiu mai clar,daca m-ati ales ca; lider de sindicat,senator,parlamentar,etc,etc ...si va mint, va fur si sunt neserios, tu crezi ca vine D-zeu sa ma schimbe si/sau sa ma traga la raspundere ?! . DIN PACATE TU (majoritatea de altfel)CREZI CA ALESUL E DE VINA . Te inseli amarnic ! ALESUL zice,trebuie sa fiu destept pentru ca la fiecare secunda se naste un fraier.Iar daca nu reactionati ,ca votanti,macar taceti din gura si nu va mai faceti de ras.Adica sa vina , nemtii,americanii , sa ne rezolve problemele?
Din pacate ACEASTA ESTE MENTALITATEA ROMANEASCA ,alegem niste scursuri si asteptam sa vina altii sa ne resolve problemele.Ca vorba aia, noi ,,nici usturoi n-am mancat nici gura nu ne pute…!Lipsa de reactie civica este definite ca lasitate si/sau necunoastere(prostie) ,ca sa vorbesc respectuos acum la sfarsit de an.Vis-a-vis de cum te reprezinta sindicatul tau(prin sefii alesi si de tine (?) ,tu ce responsabilitate crezi ca ai ,dar membrii sindicali ?
PS.Te rog nu lua ca afront cele scrise,dar cand alegeti oameni ca sa va reprezinte si isi bat joc de voi si nu reactionati practic ,ci doar va plangeti si dati vina pe altii,cred ca ne meritam soarta.Cum ? CU VARF SI INDEASAT !
Am scris undeva pe forum ,urmatoarea reflectie,,DACA ACCEPTAM ORICE SI ORI CUM ...SA NE SATEPTAM LA ORICE SI ORI UNDE !!!! OARE GRESESC ....????
Un an nou cu tot ce va doriti !!!!
LIKE cheers cheers cheers
Exagerat de adevarat
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 31 Dec 2012 - 5:02

Succes administratorilor in demersurile lor pentru lac!


Ultima editare efectuata de catre costi02 in Joi 3 Ian 2013 - 6:51, editata de 1 ori
Sus In jos
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 2 Ian 2013 - 23:27

si totusi subiectul e ADRIAN
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 30 Ian 2013 - 9:15

Noutati? A mai crescut procentul de la 90%?
A inceput sa creasca ziua, in curand ne vom intreba unde vom pescui anul asta, si orice informatie este bine venita.
Sus In jos
Continut sponsorizat





ADRIAN - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ADRIAN   ADRIAN - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
ADRIAN
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» ADRIAN
» Balta Adrian 1
» Balta Adrian
» CONCURSUL “FIR INTINS” LA FEEDER - ADRIAN 2014

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: