Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Avertizori sonori

In jos 
+8
Mircea
radumatica
Doruss
danyp
dr.florin
ciprian c
pescaDORU
gimi_mures
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
gimi_mures
Junior Member
Junior Member
gimi_mures


Mesaje : 70
Data de inscriere : 13/06/2011
Varsta : 44
Localizare : Tg Mures

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 30 Iun 2011 - 11:15

Salut Doru !
Daca eram domn era bine Very Happy .Pe an fac pana in 10 partide si daca bateria tine atat cat pescuiesc eu, atunci e foarte bine, dar poate ai citit si tu pe site-urile din afara unde englezoii mai spun ca centrala manaca repede bateria ( adevarat ca depinde ce intelege fiecare prin repede si depinde de cate partide face ).
Sper sa fac o alegere buna.
O zi buna si tie !
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 1 Iul 2011 - 11:36

gimi_mures a scris:
Salut Doru !
Daca eram domn era bine Very Happy .Pe an fac pana in 10 partide si daca bateria tine atat cat pescuiesc eu, atunci e foarte bine, dar poate ai citit si tu pe site-urile din afara unde englezoii mai spun ca centrala manaca repede bateria ( adevarat ca depinde ce intelege fiecare prin repede si depinde de cate partide face ).
Sper sa fac o alegere buna.
O zi buna si tie !

Alegerea este a ta....este bine sa ceri relatii,in sachimb,doar tu poti decide.... cheers
Sper ca vei fi multumit cu senzorii noi,independent de ce marca vei alege !
Sunt convins ca vei alege in mod intelept,ceva ce sa te reprezinte ! cheers
Iti doresc succes !
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 2 Iul 2011 - 10:17

eu am un prieten din ilfov ( nu prea sanatos la cap dupa parerea mea) a cumparat nash Siren RS-1 model 2011 de prin UK.
el zice ca mai bun de atat nu este pe piata da la cca. 150 de lire bucata din ce am inteles il dau draq de pescuit!
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 2 Iul 2011 - 10:19

+ tot 150 - 170 statia affraid
Sus In jos
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 5 Iul 2011 - 4:29

Sunt convins ca dupa cum e investitia, asa sunt si rezultatele (vorbind despre avertizori) Wink Cred ca sunt avertizori de peste mare. Sau probabil poti sa programezi specia pe care vrei sa o prinzi, greutate, etc. Daca se apropie ceva nedorit de carlig, poate scutura firul ca sa-l fugareasca, sau emite ceva unde, ori ...cine stie? Ceva tre sa faca pt banii astia.
Pardon, pentru banii aia.
Sus In jos
adypop
New Member
New Member
adypop


Mesaje : 13
Data de inscriere : 31/05/2011
Varsta : 43
Localizare : satu mare

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 5 Iul 2011 - 10:19

La RX nu am citit/auzit a fi probleme, una singura nemultumeste pe unii si anume consumul ridicat al bateriei.Daca este asa, e o problema de luat in seama.Oricum cu ambele modele e "tema de casa".

Folositi baterii TOSHIBA . Sunt de o calitate buna; atat cele heavy duty (zinc-carbon) cat mai ales cele alkaline. Eu le vand din 2004 si nu am avut nici o reclamatie la ele. In Satu Mare lucrez cu mai toate firmele cu profil de pescuit ( Ladyk,Amazon, Poff, Big Company, Mihaly Laslo(Carei), Leni46, si nici la ei nu am avut reclamatii(le gasesti peste tot si in Tg. Mures) .Intradevar sunt un pic mai scumpe dar cand dai o caruta de bani pe senzori nu o sa iti pice bine cand iti curge o baterie in ei.O baterie alkalina te tine l 3-5 ani. Eu am senzorii de 3 ani si inca nu am schimbat bateriile in ei.Eventual sa ai la tine o baterie de rezerva pt statie.
Sus In jos
gimi_mures
Junior Member
Junior Member
gimi_mures


Mesaje : 70
Data de inscriere : 13/06/2011
Varsta : 44
Localizare : Tg Mures

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 5 Iul 2011 - 11:52

@ adypop
Multumesc pentru sfaturi !

@Adi Buda
Daca punem asa problema atunci nu mai cumparam niciodata nimic scump pentru ca nu merita si pentru ca si cu ceva mai ieftin iti poti face treaba la fel de bine ( ceea ce e foarte probabil), nu mai cumparam mulinete shimano pt ca la fel de bine mulinam si cu o mulineta de 100 lei, nu mai cumparam masini scumpe ca la fel ne duce si loganul, etc.
Pentru siguranta pe care ti-o da pe balta un echipament scump si de cele mai multe ori bun, pentru hobby si pentru liniste sufleteasca eu zic ca merita ...parerea mea. Wink
Sus In jos
Ghita N.
Junior Member
Junior Member
Ghita N.


Mesaje : 103
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 35
Localizare : Satu Mare

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 5 Iul 2011 - 14:20

frate,am niste avertizori la 25 d lei bucata,baterii la 4 lei si e absolut suficient,nu vad rostul sa dai milioane pe avertizori,mai bine investesti in altceva!
Sus In jos
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 5 Iul 2011 - 19:01

gimi_mures a scris:
@ adypop
Multumesc pentru sfaturi !

@Adi Buda
Daca punem asa problema atunci nu mai cumparam niciodata nimic scump pentru ca nu merita si pentru ca si cu ceva mai ieftin iti poti face treaba la fel de bine ( ceea ce e foarte probabil), nu mai cumparam mulinete shimano pt ca la fel de bine mulinam si cu o mulineta de 100 lei, nu mai cumparam masini scumpe ca la fel ne duce si loganul, etc.
Pentru siguranta pe care ti-o da pe balta un echipament scump si de cele mai multe ori bun, pentru hobby si pentru liniste sufleteasca eu zic ca merita ...parerea mea. Wink
poate am fost inteles gresit. nu am vorbit despre echipament de pescuit.m-am referit strict la AVERTIZORI> e parerea mea personala si nu vreau sa te influentez in alegerea avertizorilor.
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 6 Iul 2011 - 4:38

ai mei Spro de 44 de lei suna numa la pesti!!!
despre ce am vb mai devreme intradevar nu cred sa fie mai scump pe piata.
Sus In jos
gimi_mures
Junior Member
Junior Member
gimi_mures


Mesaje : 70
Data de inscriere : 13/06/2011
Varsta : 44
Localizare : Tg Mures

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 19 Aug 2011 - 10:43

Dupa mult studiu Very Happy am ales micron rx.Sper sa fi facut o alegere buna.
Multumesc Doru, Radumatica si tuturor pentru informatii.
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 19 Aug 2011 - 22:08

gimi_mures a scris:
Dupa mult studiu Very Happy am ales micron rx.Sper sa fi facut o alegere buna.
Multumesc Doru, Radumatica si tuturor pentru informatii.
Sa-i folosesti sanatos!
Sus In jos
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 20 Aug 2011 - 9:54

Sa-i folosesti sanatos ,ai sa veizi ca in timp ai sa-ti dai seama ca ai facut o alegere foarte buna,sunt niste avertizori foarte fiabili din toate punctele de vedere.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Avertizori sonori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Avertizori sonori   Avertizori sonori - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Avertizori sonori
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Set avertizori
» Un prieten vinde:
» Cumpar Avertizori
» vand set avertizori x2
» Set avertizori Carp Academy WDX 3+1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Discuţii Generale :: Discuţii Generale-
Mergi direct la: