Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 top 10 mulinete

In jos 
+11
cipibm
ciprian c
Ciprian Savu
djsoso(sorinboja)
radumatica
ReMuS
Romeo
Mircea
Doruss
dr.florin
marius_mc
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 13 Aug 2011 - 1:25

dr.florin a scris:
pescaDORU a scris:
Poți avea așa ceva :




Banuiam eu ceva ..... mai demult.......uite ca sa adeverit Shocked

Te rog fi mai explicit!
Apropo vezi ca ai mesaj privat!
Si inca ceva (valabil ptr toti userii acestui forum):
Va rog sa nu mai dați Quote mesajelor care conțin fotografii pentru a nu incarca si mai mult baza de date si asa foarte limitata pe forumul gratuit!
Multumesc pentru intelegere!
Sus In jos
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 2 Ian 2012 - 12:13

ati vazut mulinetele daiwa cu ulei electromagnetic, ulei inventat de daiwa si folosit de nasa
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 2 Ian 2012 - 13:20

marius_mc a scris:
ati vazut mulinetele daiwa cu ulei electromagnetic, ulei inventat de daiwa si folosit de nasa
cred că este vorba de ulei magnetic inventat de NASA și folosit de Daiwa!!!
...dacă au ulei inventat de NASA.. înseamnă ca zboară mulinetele astea. Very Happy
Lăsând gluma la o parte... îți spun că am auzit de această „noutate” (vezi mulineta de spining Daiwa Certate).
Uleiul magnetic se pare ca (printre altele) pe lângă rolul de lubrifiere a angrenajelor are și un rol de impermeabilitate.Datorita proprietăților sale „magnetice”, uleiul stă mai bine fixat de axul pe care este fixat tamburul și împiedică pătrunderea apei și a altor impurități (prin singurul loc pe unde poate de altfel pătrunde).


Ultima editare efectuata de catre pescaDORU in Vin 13 Ian 2012 - 22:13, editata de 1 ori
Sus In jos
dr.florin
Senior Member
Senior Member
dr.florin


Mesaje : 255
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 46
Localizare : SATU MARE

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 13 Ian 2012 - 21:46

pescaDORU a scris:
marius_mc a scris:
ati vazut mulinetele daiwa cu ulei electromagnetic, ulei inventat de daiwa si folosit de nasa
cred că este vorba de ulei magnetic inventat de NASA și folosit de Daiwa!!!
...dacă au ulei inventat de NASA.. înseamnă ca zboară mulinetele astea. Very Happy
Lăsând gluma la o parte... îți spun că am auzit de această „noutate” (vezi mulineta de spining Daiwa Certate).
Uleiul magnetic se pare ca (printre altele) pe lângă rolul de lubrifiere a angrenajelor și un rol de impermeabilitate.Datorita proprietăților sale „magnetice”, uleiul stă mai bine fixat de axul pe care este fixat tamburul și împiedică pătrunderea apei și a altor impurități (prin singurul loc pe unde poate de altfel pătrunde).

Adevarat ce spui tu Dorule , intalniti acest "ulei magnetic" ( nanotehnologie "imprumutata" din industria automobilelor ) la gama de mulinete Daiwa care are printre altele si caracteristica "MAGSEALED" , care defapt incapsuleza "motorul" mulinetei intr-o baie de ulei magnetic , impermeabila 100% , foarte buna mai ales la pescuitul pe apa sarata , dupa cum stiti cristalele fine de sare corodeaza in timp aproape orice !
Sus In jos
Continut sponsorizat





top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
top 10 mulinete
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» intretinere mulinete
» Lansete+Mulinete
» curatare/ingrijire mulinete
» AS CUMPARA 3 MULINETE !!!!!!!!!!!!!!!!!
» Vand Mulinete BBLC

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Discuţii Generale :: Discuţii Generale-
Mergi direct la: