Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Recomandare pistol boilies

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
gimi_mures
Junior Member
Junior Member
gimi_mures


Mesaje : 70
Data de inscriere : 13/06/2011
Varsta : 44
Localizare : Tg Mures

Recomandare pistol boilies Empty
MesajSubiect: Recomandare pistol boilies   Recomandare pistol boilies I_icon_minitimeSam 24 Sept 2011 - 10:52

Pentru cantitati mici de boilies ce pistol (REZISTENT) recomandati ?
Multumesc.
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

Recomandare pistol boilies Empty
MesajSubiect: Re: Recomandare pistol boilies   Recomandare pistol boilies I_icon_minitimeSam 24 Sept 2011 - 11:09

gimi_mures a scris:
Pentru cantitati mici de boilies ce pistol (REZISTENT) recomandati ?
Multumesc.

Tehnipeche ... cica asta ar fi cel mai ok!
Pentru cantități mici (până în 10 kg) îți recomand clasica mașină de tocat carne (lași doar melcul și scoți cuțitul + sita).
Merge brici!
Cel mai adevărat este pistolul pneumatic... clar! .. . dacă mai ai și un malaxor, te-ai scos!

Doamne, de când îmi doresc și eu un malaxor!!!! Rolling Eyes
Sus In jos
gimi_mures
Junior Member
Junior Member
gimi_mures


Mesaje : 70
Data de inscriere : 13/06/2011
Varsta : 44
Localizare : Tg Mures

Recomandare pistol boilies Empty
MesajSubiect: Re: Recomandare pistol boilies   Recomandare pistol boilies I_icon_minitimeSam 24 Sept 2011 - 11:38

Merci Doru.
Clar ca cel pneumatic e cel mai bun, insa la asa ceva iti mai trebuie si un compresor Very Happy
Tehnipeche se poate gasi la noi ? De bine am auzit si de pistolul de la Gardner Deluxe XT.
La masina de tocat lasi doar melcul si atat ?
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

Recomandare pistol boilies Empty
MesajSubiect: Re: Recomandare pistol boilies   Recomandare pistol boilies I_icon_minitimeSam 24 Sept 2011 - 23:12

gimi_mures a scris:
Merci Doru.
Clar ca cel pneumatic e cel mai bun, insa la asa ceva iti mai trebuie si un compresor Very Happy
Tehnipeche se poate gasi la noi ? De bine am auzit si de pistolul de la Gardner Deluxe XT.
La masina de tocat lasi doar melcul si atat ?

Tehnipeche-ul se găsea pe Carpio într-o vreme. De Gardner nu știu nimic.
Exact, lași doar melcu.l Pentru fixarea pâlniei s-ar putea să ai nevoie de o șaibă pe care o poți confecționa dintr-o bucată de tablă subțire.
La mașina mea de tocat, această șaibă este înlocuită cu succes de o garnitură metalică ce se folosește la presoul de cafea.
Pe lângă pistolul mecanic, mașina de tocat carne are un avantaj: chiar dacă coca se mai uscă, melcul mașinii o împinge fără probleme. Și efortul depus este mult mai mic.
Oricum, eu mă gândesc serios la achiziționarea unui malaxor (în primul rând) și apoi la un pistol pneumatic și un touster gigant!
Îți ușurează munca foarte, foarte mult iar de timpul în care îți rezolvi treaba ... nu mai vorbim!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Recomandare pistol boilies Empty
MesajSubiect: Re: Recomandare pistol boilies   Recomandare pistol boilies I_icon_minitime

Sus In jos
 
Recomandare pistol boilies
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vand Pistol boilies
» Recomandare motor electric
» recomandare cort
» Recomandare Fire
» mix boilies

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Discuţii Generale :: Discuţii Generale-
Mergi direct la: