Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011

In jos 
+6
Cristy
danyp
Romeo
Peter Micula
Eslex
pescaDORU
10 participanți
AutorMesaj
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeLun 17 Oct 2011 - 11:22

Magazinul LADYK organizează în data de 06.11.2011 un concurs de spining ce se va desfășura pe un lac (foarte bine populat cu pești răpitori) din Ungaria.
Este vorba de lacul CSOKALY din Ungaria, situat la aproximativ 70 km de Satu Mare.

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 AFISCONCURSCSOKALY

Câteva detalii legate de concurs:
- se pescuiește exclusiv din barcă în echipe formate din câte 2 pescari.
- bărcile se pun la dispoziție de către administrația lacului.
- se poate folosi motor electric
- se pescuiește exclusiv cu năluci artificiale.
Data limită de înscriere este 02.11.2011.
Înscrierile pentru concurs se fac la magazinul LADYK situat pe str. Gheorghe Barițiu, nr.28 din mun. Satu Mare (persoana de contact dl. Sebi - angajat al magazinului care este și organizator) unde puteți obține și alte informații legate de concurs.


Ultima editare efectuata de catre pescaDORU in Mar 8 Noi 2011 - 6:57, editata de 1 ori
Sus In jos
Eslex
Junior Member
Junior Member
Eslex


Mesaje : 121
Data de inscriere : 08/03/2011

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: in curand rezultatul concursului   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeLun 7 Noi 2011 - 8:03

Duminică 06.11.2011 s-a desfășurat concursul de spining organizat pe lacul Csokaly din Ungaria.
La acest concurs au participat prieteni pescari în exclusivitate din Satu Mare, întreg concursul desfășurându-se într-o atmosferă prietenească și bună dispoziție.
Așa cum era de așteptat s-au prins exemplare frumoase și surprizele nu au lipsit.
Pentru a nu accentua și mai mult suspansul, voi posta câteva fotografii lăsându-i pe participanți să facă mai multe comentarii!

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Participantii-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Ultimelepregatiribarcilaapa-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Ultimabarca-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 TheMaster

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 TPTlalucru-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 TPT2-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Amatoriilalucru-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 5kgTPT-1-2

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 LacantaritSLIDERS-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 CapturaSpaimaStiucilor2-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Glodean-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 FavoritiiSavuMarcel-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Captura2-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 CapturaSpaimaStiucilor-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 CapturaOliverandTecziAmatoriicmmccopy-1-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Captura1-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 CMMC63kg-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 GAMEOVER-1-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 LoculIIISpaimaStiucilorDanutIonut-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 LoculIIOliverTeczi-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 LoculITacPacAdi-Doru-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 CMMC-2-1

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Podium3-1-1

CLASAMENTUL FINAL

1.DORU COSTIN & ADI MATEI - „ȚAC - PAC TEAM” - 17,490 KG
2.TEREBEȘI CRISTIAN & RĂDULESCU OLIVER - „AMATORII” - 16,600 KG
3.BOLBA DĂNUȚ & ANDREICA IONUȚ - „SPAIMA ȘTIUCILOR” - 13,475 KG
4.GHEORGHIU RĂZVAN & CURTA MUGUR - „ECHIPA LUI PEȘTE” - 10,125 KG
5.OROSZ ROBERT & CIARNĂU CIPRIAN - „BIG CARP TEAM” - 08,430 KG
6.SAVU CIPRIAN & BURA MARCEL - „SOMEȘENII” - 07,290 KG
7.MOLDOVAN SZABI & KECSKES JANOS - „SLIDERS” - 06,600 KG
8.MAXIM BOGDAN & BUDA ADRIAN - „BIG BARABUM” - 05,775 KG
9.GLODEANU CRISTIAN & ZIMAN DĂNUȚ - „QUADRAL” - 02,080 KG
10.BODONI TIBOR & TOMOIOAGĂ CRISTIAN - „CRIS TEAM” - 01,300 KG
11.LENGHEL REMUS & MICULA PETER - „HOKUS POKUS” - 01,180 KG
12.MIHUȚ VALER & SZABO DANIEL - „DV TEAM” - 0,600 KG

CANTITATEA TOTALĂ DE PEȘTE CAPTURAT ÎN CONCURS = 90,945 KG

Sponsorii concursului : MAGAZINUL „LADYK” SATU MARE
MAGAZINULl „LENI” 46
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeLun 7 Noi 2011 - 14:07

Dragi pescari,
Din respect (în primul rând) pentru organizatorii și sponsorii acestui concurs dar și pentru împătimiții acestui stil de pescuit, am să încerc să vă relatez această aventură numită „Cupa Prieteniei” - Csokaly Ungaria.
De la bun început vreau să vă spun faptul că sunt un iubitor al pescuitu la crap (iar prietenii pot confirma acest lucru) însă, în extrasezon, ocazional, am mai făcut câteva ieșiri la spining (deh... pasiunea întrece uneori limitele iar pentru a mai potoli setea de adrenalina recurgem și la asemenea gesturi).
Participarea mea la acest concurs s-a născut dintr-o promisiunea pe care o făcusem la un „pahar de vorba” unui prieten pe nume Adi Matei pe care îl știam pasionat al pescuitului la știucă și care nu avea cu cine să participe la acest concurs.
Astfel că, doar cu o zi (mult spus „o zi” de fapt au fost câteva ore) înainte de startul concursului, m-am trezit în fața unei promisiuni făcute și pentru că nu-mi place să îmi calc promisiunile, am început sa ma pregătesc.
Pregătirea a durat foarte puțin.
O lanseta, o mulineta, câteva voblere achiziționate în grabă și câteva oscilante care îmi trăgeau cu ochiul și le știam eu ca „iți fac treaba” aproape pe orice balta unde au fost lansate la apă.
Sincer să fiu, știind cine participă la acest concurs, nu-mi prea pusesem mari speranțe însă mă bazam pe experiența partenerului meu Adi, care avuse ocazia să mai pescuiască la spining pe acestă baltă cu puțin timp în urmă.
Totul ținea însă și de norocul pe care urma să-l avem (sau nu) la tragerea la sorți, respectiv a ordinii în care urma să intrăm cu barca pe apă.
În fine, pentru mine important era sa particip la acest concurs conștient fiind de faptul că, voi avea ocazia să mai învăț câte ceva de la pescari mult mai experimentați decât mine la cest capitol.
Totuși, fără să-mi dau seama, se instalase o oarecare presiune asupra mea iar acum, analizând totul la rece, realizez că acest lucru s-a datorat faptului că nu vroiam să-l dezamăgesc pe Adi (în primul rând) ori să isprăvesc vreo nevrută și să dau ocazia băieților să dea naștere unor basme pescărești care să-l facă invidios până și pe Petre Ispirescu.
Cea de-a doua teamă s-a risipit rapid, încă de la debutul partidei putându-se simți atmosfera plăcută, calmă și jovială ce plana asupra tuturor concurenților. Dacă mai amintesc și faptul că startul acestui concurs s-a dat după servirea micului dejun „Alexandriono-Jidveio-Tuiconian” e lesne de înțeles că toate emoțiile fuseseră înecate.
Sorții nu au fost îngăduitori cu noi!!!
Am extras nr. 12 fapt ce ne-a dat ocazia să admirăm ieșirea pe baltă a tuturor concurenților, noi plecând ultimii cu o barcă grea și un acumulator „slab pregătit”.
Asta este!
Mergem înainte, nu aveam ce să facem și cum să mai dăm înapoi, cu toate că, e destul de greu să intri pe baltă știind că urmează să pescuiești oarecum „la mila celorlalți” pe locul lăsat liber de aceștia.
Ajungem în cele din urma, într-o gaură lăsată libera (intenționat sau nu) și pentru că nu ne venea să credem, am sărit amândoi în picioare și am făcut câteva lanseuri de control, cercetând și fiind atenți la orice pleoscăit ce se auzea pe apă.
Încep să periem apa, începând cu cea din fața stufului, intuind că la acea oră, cumătrele stăteau încă la baza acestuia luându-și micul dejun. Cu toate insistentele noastre, știucanele nu păreau interesate de „meniul” oferit de noi „la botu' știucii”!
Conștientizând aproape instant că singura mea șansă era să insist și să le stârnesc în cele din urmă instinctul de răpitor al ciocatelor, mă încăpățânez ți periez sistematic baza stufului, strângând din buci la fiecare lansare fiindu-mi frica ca nu cumva „novicismul” din mine să planteze ancorele năluci în stuf și să „stric apa”.
Când și când mai trăgeam cu ochiul în stânga și-n drepta însă... mai rău îmi făceam.
Când îi vedeam cu câtă acuratețe și naturalețe lansau mi se zbârlea părul pe ceafă (numai acolo mai am ceva păr).
Nu sunt un ipocrit și recunosc faptul că toți erau meseriași și se vedea de departe că ca erau foarte familiarizați cu acest fenomen. Bine ... trebuie să spun că și echipamentul lor echilibrat (sau calibrat - nu știu care este termenul mai potrivit) îi ajutau foarte mult.
Eu, cu „gătejul” meu (totuși....Shimano) făceam ceva eforturi pentru a-mi controla nălucile în lansare, și în a le simți evoluția.
Revin cu picioarele (era sa scriu pe pământ) în barcă și accept situația.
Încurajat mereu de Adi, prestez în continuare și încerc să-mi fac conștiincios temele, verificând fiecare metru pătrat de luciu de apă cel aveam în față.
Faptul ca Adi părea foarte relaxat (a nu se înțelege nepăsător sau superficial) îmi dădea o oarecare siguranță și în cele din urmă mă hotărăsc să-l întreb ce poate să-mi spună despre locul unde pescuiam (nereușind până în acel moment să-mi fac o idee foarte clară despre baltă). A fost momentul în care, cu o jumătate de gură îmi spune că acest loc ii oferise cu câteva zile în urmă câteva capturi frumoase și văzuse câteva atacuri în apropierea malurilor.
Nu reușim să mai schimbăm și alte păreri, că din colțul stufului, la o fracțiune de secundă după ce năluca atinge apa, simt o zvâcnitură puternica în lansetă și mulineta începe să scoată cea mai iubită melodia a pescarilor. O partitură în si bemol, urmată de o Tzukahara combinată cu triplu șurub... ce mai...spectacol!
ȚAC-PAC și o fentez în minciog. Chirurgul Adi își face numărul și o cazăm la sac.
Aceasta confirmare ne ambiționează și mai mult și pentru câteva minute bune în barcă se auzea doar vâjâitul lansărilor energice. Nu trece mult timp și o altă știucă mă lovește exact când mă pregăteam să ridic din apă năluca, exact lângă barcă. Apoi o altă știucă tot așa iar acest lucru ne dă de înțeles că știucile au ieșit „pe Straße” pe apă mai adâncă.
Schimbam nălucile și ne mutăm încet pe apă mai adâncă. Nu schimbam tempo-ul însă pe nesimțite își face prezenta o adiere de vânt ce ne zbârcește luciul apei iar soarele ce deja se ridicase bine pe cer ne descoperă în fața noastră o apă limpede din care se putea vedea foarte clar ieșind spre suprafață buchete de hinar păcătos.
Insistăm cu încăpățânare în aceste locuri plimbând nălucile când pe lângă acestea, când peste acestea până când mulineta lui Adi începe să cânte din nou melodia preferată. Parcăm și această dințoasă în sac și ne trezim la prima cântărire cu 6,390 kg. Bine, dar nu foarte bine!
Spun asta pentru ca tocmai lângă noi „Spaima Știucilor” punctaseră frumos și ei cu câteva bucăți printre care și o cumătră de aproximativ 5 kg.
Felicitări băieților! Pescari cu state vechi în pescuitul la spininig care au pescuit frumos și au fost foarte consecvenți până la final.
Încet dar sigur, simt ca mă înfocasem peste limita admisă... fapt ce mă determină să mă dezbrac descotorosindu-mă de câteva țoale inutile pentru temperatura de afară. Plăcut...ba chiar foarte plăcut. După doua beri ai fi fost în stare să juri ca este 1 Mai și lumea a ieșit la prăjeli. Deh....foame iși făcea simțită prezența în subconștient.
În timp ce prestam, la un moment dat îl aud pe Adi zicând: Gata! Pentru moment nu realizez ce vroia să spună cu asta și speriat mă întorc spre el nedumerit oarecum. În același moment îmi spune că a sosit ora în care torpilele de Csokaly își fac siesta. În scurt timp pe balta lumea începe să se mute de ici colo căutând știucile. Acest lucru îmi confirmă din nou că bătrânul Adițicu „știa jocul” și mă hotărăsc să-i urmez sfaturile pe mai departe. La indicațiile lui, ne retragem după un perete de stuf unde eram mai feriți de vânt și, în apa mică din preajma stufului căutam știuca sau știuculițele...mă rog....orice poate fi încadrat la capitolul răpitor! Încercam cu tot arsenalul din dotare tablă, plastic, gumă însă nu păcălim nimic. Profit de ocazie și îmi încarc bateriile cu un sandwish și o gură de lichid aromat ce mă revigorează (cel puțin asta am simțit eu). Ne reîntoarcem în zona de unde am plecat știind că urmează prânzul ciocatelor.
Schimb năluca ți pun pe strună un vobler de panoplie, câțtigat la o tombola organizata de revista „Femeia” la un concurs de împletit pulovere din mohair. Un vobler vai de mama lui, vopsit cu un marker și oja de unghii furată din visteria soției, cu ancorele ruginite și care venea tras prin apă precum vecinul meu Vasile în zi de salar.
Nu mă risc... și pun imediat pe strună o lingură nou-nouță luată de la Zidul Chinezesc.
Dau de 2 ori și a treia oară văd la aproximativ 5 metri în fața mea o pată mare albă ce se arată din adâncuri iar automat lanseta era mai să-mi zboare din mână. E clar, nimerisem în metroul de Csokaly și în câteva clipe am avut parte de un dril spectaculos. Pata mare albă era burta unei știuci pe care o estimam la peste 5 kg. Îmi face câteva figuri însă prudent și încrezător în mulinetă slăbesc puțin frâna și urmăresc atent ca firul textil să nu se frece de vre-un obiect și să mă lase cu buzele umflate. Adi pregătește minciogul și cu puține emoții reușesc să bag știuca direct în minciog.
O ridicăm în barcă și abia atunci reușesc să-mi descrețesc fruntea. Un exemplar de peste 6 kg așteaptă să fie înmatriculat pe „ȚAC-PAC TEAM”. Din instinct (probabil) reacționez asemeni unui robot și încep să lansez în continuare fără să-mi dau seama pe moment de faptul că tocmai îmi doborâsem recordul personal la știucă.
Cu gândul încă la drilul pe cinste avut cu namila... sunt trezit de o altă zvâcnitură puternică ce mă dezechilibrase puțin. În grabă desfac frâna (pe care o uitasem strânsă) și rapid mă dezmeticesc. Pentru o fracțiune de secundă mă gândesc la faptul că această știucă (ce se arăta foarte viguroasă) ne putea plasa direct în cărți. Mă priponesc în barcă și în secunda următoare începe show-ul.
Mă plimbă puțin când în stânga, când în dreapta, când pe sub barcă și cu niște mișcări ce semănau mai degrabă cu cele ale unui spadasin reușesc în cele din urmă să punctez cu încă un exemplar frumos.
Ce a urmat, stau mărturie pozele oferite de prietenul nostru Erik.
DAR, toate acestea se datorează în exclusivitate dirijorului din spatele omului orchestră, Adi Matei.
Un pescar cu un simț foarte ascuțit și o intuiție care pe mine ma uimit, căruia vreau să-i mulțumesc în primul rând pentru invitație și în al doilea rând pentru aportul și sprijinul acordat de-alungul concursului. Fără el...acest lucru nu era posibil...într-un cuvânt un partener pentru pescuit perfect.
Vreau să evidențiez însă un alt aspect important dorind să fiu foarte bine înțeles!
Sunt conștient că o mare parte în realizarea acestui rezultat l-a avut și norocul fiind convins că oricare dintre voi ar fi putut câștiga acest concurs cu puțin noroc. Sunteți toți niște băieți pe cinste, chiar foarte ok, pe mare majoritate vă cunosc și vă știu potențialul de care dispuneți în materie de pescuit la spining. Se pare că cineva acolo sus a vrut să ne recompensese astfel, pentru efortul depus și încrederea pe care am avut-o până în ultima clipă.
Ceea ce m-a impresionat foarte mult la acest concurs a fost faptul că nu au existat incidente majore, certuri ori discuții (cum se intampla de regula la astfel de concursuri la case mai mari).
La acest concurs s-a dat dovadă de prietenie, respect, altruism, exactitate, onestitate și fair-play, gesturi, atitudini și fapte tot mai greu întâlnite în astfel de competiții și în viața de zi cu zi.
Vreau de asemenea să mulțumesc și să apreciez eforturile depuse de organizatori și sponsorilor dar nu în ultimul rând vouă tuturor!
Vă urez din suflet în primul rând multă sănătate (că-i mai bună decât toate- prietenii știu de ce) și fire întinse tuturor!
Cu respect, Doru Costin



Ultima editare efectuata de catre pescaDORU in Mar 31 Ian 2012 - 9:48, editata de 3 ori
Sus In jos
Peter Micula
Active Member
Active Member
Peter Micula


Mesaje : 138
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Satu-Mare

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeLun 7 Noi 2011 - 22:46

Felicitari castigatorilor cheers Adi & Doru ; Oliver & Teczi; Danut & Ionut cheers
Felicitari organizatorilor...un concurs foarte reusit pe o locatie superba.

Fir Intins !!!
Sus In jos
http://www.PV-TV.TV
Romeo
Active Member
Active Member
Romeo


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : Satu Mare

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Concurs de spining    Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeMar 8 Noi 2011 - 1:19

Felicitari castigatorilor si organizatorilor.Felicitari Doru, imi place mult descrierea concursului, super articol.
Sus In jos
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeMar 8 Noi 2011 - 2:06

Felicitari baieti,mama mama ,frumoasa relatare de la fata locului,parca as fi fost prezent acolo.
Sus In jos
Cristy
Active Member
Active Member
Cristy


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeMar 8 Noi 2011 - 4:41

Felicitari organizatorilor pt aceasta idee minunata, si nu in ultimul rand pt toti concurentii si mai ales pt castigatori....
Va urma si editia 2 nu? Very Happy Very Happy Question pirat
Sus In jos
NicuT
New Member
New Member



Mesaje : 30
Data de inscriere : 13/10/2011
Varsta : 52
Localizare : Satu Mare

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Concurs de spining   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeMar 8 Noi 2011 - 7:01

Felicitari organizatorilor pentru modul de organizare,se vede ca a fost un concurs reusit,felicitari tuturor participantilor pentru participare si capturile realizate si felicitari castigatorilor pentru aceste exemplare frumoase.Doru,multumimi pentru relatarea detaliata despre concurs ......parca ar fi fost transmisiune in direct Very Happy Mai trebuia la urma predata legatura in studio,serios parca am fi fost prezenti acolo.Sa speram sa mai poata fi posibile asemenea partide de pescuit....de povestit nepotilor Very Happy
Sus In jos
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeMar 8 Noi 2011 - 7:57

Felicitari castigatorilor precum si organizatorilor. A fost un concurs intradevar reusit.
Din cate am inteles, peste 2 saptamani se va organiza editia a doua. Urmeaza sa se anunte oficial.
Sus In jos
LADYK
New Member
New Member
LADYK


Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/03/2011

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeJoi 17 Noi 2011 - 7:55

[center]Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Cupaprieteniei2

Dragi pescari,
După reușita primei ediții a concursului „Cupa Prieteniei” la spining, magazinul LADYK, la cererea mai multor pescari, forțează puțin anitimpul și organizează și cea de-a doua ediție, binețeles pe același lac mirific, Csokaly Ungaria.
Data desfășurării concursului este 26.11.2011 – taxa de participare fiind de 12000 forinți/echipă.
Ca și în prima ediție, bărcile se pun la dispoziție de către administrația lacului.
Înscrierile se mai pot face la Magazinul „LADYK” situat în mun. Satu Mare, str. Gheorghe Barițiu nr.28 unde puteți obține și alte detalii legate de concurs.

Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeJoi 17 Noi 2011 - 11:31

E inghetat lacul din pacate 100 %, am vorbit azi cu unul dintre patroni asa ca nu cred ca se va tine nici acest concurs, din acelasi motiv pentru care nu se tine nici Pike Challenge Day, mare pacat Mad Mad Mad
In decembrie am vazut temperaturi cu + si ziua si noaptea, poate atunci.
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeMar 22 Noi 2011 - 8:18

Ultimul bal!
Cu puțin noroc (totul depinde de condițiile meteo) s-ar părea că până la urmă, sâmbătă 26.11.2011, pe lacul de la Csokaly-Ungaria se va da startul celei de-a 2 a ediții a Cupei „Prieteniei” la spining.
La acest concurs și-au anunțat prezența și domnii Valentin Stratonov și Cristian Anghelina, doi pescari cu o experiență foarte vastă în domeniu de la care (sperăm) să „furăm” câte ceva („furăm” a se înțelege... la figurat). cheers
Dacă știucanele vor avea apetitul deschis... asta rămâne de văzut! Cert este însă faptul că, voia bună, bograciul și pălinca de prună nu vor lipsi...
Sperăm ca timpul să țină cu noi iar duminică să vă putem oferi câteva fotografii frumoase de la fața locului.
Doamne ajută!
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitimeMier 7 Dec 2011 - 5:45

ANUNȚ FOARTE IMPORTANT!
Duminică 11.12.2011, exista posibilitatea de a pescui în regim catch & release pe balta CSOKALY din Ungaria.
Taxa este de 10.000 ft / echipă (echipa de 2 pescari).
Se pescuiește din bărcile puse la dispoziție de către administrația lacului.Se pescuiește exclusiv cu momeli artificiale. Participanții sunt rugați să aibă asupra lor saci de păstrare (cântărirea peștelui se face pe apă, la intervale prestabilite de timp).
Înscrierea și plata pentru această „partidă între prieteni”, se face la magazinul LADYK, până mâine (08.11.2011) ora 10.
Persoana de contact și care vă poate oferi mai multe detalii este dl. Sebesteny Zoltan.
Această partidă de pescuit organizată se va desfășura doar dacă se strâng minim 8 echipe (a cate 2 pescari sau chiar și individual care este dispus sa achite taxa de 10.000 ft)
Eu zic ca este ultima șansă de a mai pescui anul acesta la spining.La sfârșitul săptămânii vremea se arată rezanabilă cu temperaturi cuprinse între +6 C și +8 C.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011   Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Concurs de spining: „CUPA PRIETENIEI” Csokaly -Ungaria 06.11.2011
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CONCURS SPINING: „-I- PIKE CHALLENGE DAY” CSOKALY-UNGARIA 19.11.2011
» Concurs de pescuit la spining CSOKALY - Ungaria
» CUPA PRIETENIEI 2011 Porumbesti
» CUPA Chereusa,Ed.I,2012,spining din barca.
» IV Cupa a prieteniei Big Carp Maconka

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Competiţii de pescuit :: Tari în voblere-
Mergi direct la: