Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 "Of" ul pescarilor

In jos 
+19
vlad
Mircea
flo75
C. Bojan
calinpop79
zazula
tepfenhart adalbert
ciprian c
Ciprian Savu
sorin '76
dr.florin
Adi Buda
Amaritul
costi02
marius_mc
grec gheorghe
radumatica
anonimul
Ramona Marka
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Ramona Marka
Junior Member
Junior Member
Ramona Marka


Mesaje : 53
Data de inscriere : 11/03/2011
Varsta : 46
Localizare : Satu-Mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 25 Mar 2011 - 12:10

D-nul Bledea sper ca a pregatit si pentru anul 2011 cateva glume bune asa ca in fiecare an , sper sa fie la fel si anul acesta Smile)), abia astept sa mergem la concurs.
Sus In jos
http://www.amazonshop.ro
grec gheorghe
New Member
New Member



Mesaje : 32
Data de inscriere : 13/03/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 26 Mar 2011 - 9:50

Sper sa-si revina ,ca tare rau la lovit criza(cu ambele maini)!!!! Razz Razz Razz
Sus In jos
grec gheorghe
New Member
New Member



Mesaje : 32
Data de inscriere : 13/03/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 26 Mar 2011 - 9:51

revin "l-a lovit....."
Sus In jos
Ramona Marka
Junior Member
Junior Member
Ramona Marka


Mesaje : 53
Data de inscriere : 11/03/2011
Varsta : 46
Localizare : Satu-Mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: ASTA ESTE "OF"-UL NOSTRU    "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 9 Apr 2011 - 23:45

Sus In jos
http://www.amazonshop.ro
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 0:19

niste pescari adevarati.
Felicitari pentru imagini! Bravo.
Sus In jos
sorin '76
Junior Member
Junior Member
sorin '76


Mesaje : 98
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 47

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 0:37

Ramona Marka a scris:
Jalnic......dar adevarat
https://www.youtube.com/watch?v=vLOouY4O-L0

Astea deja sunt probe daca se doreste sesizarea organelor in drept din partea asociatiei.
Sus In jos
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 0:45

Asteptam reactia administratorului baltii. Sa vedem ce masuri s-au luat si impotriva cui? Fara sa menajeze pe cineva.
Ar fi un avertisment pentru ceilalti amatori-cratitari, pt ca...avem destui.
In urma cu vreo 3 ani, la Cetariu exista un panou unde erau postate pozele sau numele tuturor pescarilor prinsi ca au incercat sa fure peste. Un fel de panou al rusinii. Cred ca nu a fost o idee rea. Nu stiu daca mai exista pt ca nu am mai fost pe acolo.
Sus In jos
Ciprian Savu
Active Member
Active Member
Ciprian Savu


Mesaje : 186
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Satu Mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 1:18

Ramona Marka a scris:
Jalnic......dar adevarat
https://www.youtube.com/watch?v=vLOouY4O-L0

Ca sacali la hoit nu alta..... confused FOAMEA....
Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 2:17

se vede ca nu erau la prima ''isprava" Sad au dat dovada de o veritabila "munca in echipa" Daca nu ma insel este balta de la Dara din sat. Cam asta se intampla cu toate popularile APS-ului saracii ciortani sunt casapiti fara mila de sateni.
De curiozitate, paznicul platit de APS pe unde isi ducea veacul in momentul in care ati facut filmarea?
Sus In jos
tepfenhart adalbert
New Member
New Member



Mesaje : 17
Data de inscriere : 10/03/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 2:17

Cei in cauza de marti( 5 apr ac.) au interdictie de pescuit pe orice amenajare administrata se asociatie. Cat despre sesizarea organelor de drept....pana cand mai toate dosarele instrumentate se "solutioneaza" cu NUP de catre dragile noastre organe judecatoresti...

Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 2:21

chiar daca se solutioneaza cu NUP, o plangere penala formulata impotriva lor nu cred ca nu ar avea un impact pozitiv, macar ar ajunge sa dea niste declaratii pe la organele in drept, si poate asta i-ar descuraja pe altii mai cu frica de lege.
Sus In jos
zazula
New Member
New Member
zazula


Mesaje : 12
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 51
Localizare : satu mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 2:23

bravo cheers felicitari pt filmulet Ramona
Sus In jos
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 3:05

dar macar sa-i postati aici ca sa-i vada toata lumea. Ar fi bine sa-i cunoasca si ceilalti administratori de balti, ca doar n'or fi furat peste numai de la Dara. Si e clar ca avand interdictie pe fondurile APS, se vor orienta in alte parti.
Ar fi un exemplu si pt ceilalti.
Sus In jos
Ramona Marka
Junior Member
Junior Member
Ramona Marka


Mesaje : 53
Data de inscriere : 11/03/2011
Varsta : 46
Localizare : Satu-Mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 3:32

ciprian c a scris:
se vede ca nu erau la prima ''isprava" Sad au dat dovada de o veritabila "munca in echipa" Daca nu ma insel este balta de la Dara din sat. Cam asta se intampla cu toate popularile APS-ului saracii ciortani sunt casapiti fara mila de sateni.
De curiozitate, paznicul platit de APS pe unde isi ducea veacul in momentul in care ati facut filmarea?

Nu va inselati d-nule Ciprian, asa se intampla peste tot, e o problema in toata tara nu doar la noi si nu doar la APS.
Paznicul a "patrulat" toata ziua cu bicicleta in jurul baltii,s-a mai oprit si a fost foarte atent, dar dupa cum se vede si in filmulet, toata "operatiunea" nu dureaza decat 1 minut si pestele dispare.
Sus In jos
http://www.amazonshop.ro
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 6:44

Niste nesimtiti !
Ochiti-i si daca-i recunoasteti pe careva balta..."rupeti-le fasul"!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Si daca tot ai cunosti domnule director,fa public numele,ca poate li se faca rusine ca au ajuns pe forum ca si exemple negative ! Twisted Evil
Sus In jos
calinpop79
New Member
New Member



Mesaje : 2
Data de inscriere : 06/04/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: cum au putut prinde cu sacu ca eu de fiecare data nu prind aproape nimik an acel loc.ar trebui facute niste razii an zona de catre politia din localitate   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 7:29

Ramona Marka a scris:
Cel mai mare “of” al pescarilor este braconajul. Fiecare al doilea pescar imi povesteste revoltat despre braconaj si am sa dau si exemple. Pe Homorod, la iesire din Ambud pe partea stanga se braconeaza la greu aproape in fiecare noapte saci intregi de peste este scos de acolo, pe Somes chiar azi a mi-a povestit un pescar cum langa el erau 2 insi care retineau mrenele mici, (lungimea minima admisă a mrenei ce poate fi reţinută este de 27 cm.), un alt pescar mi-a povestit cum se braconeaza cu comherul, altul mi-a povestit despre braconajul cu plasa pe o balta.
Am amintit doar cateva semnalmente ale pescarilor, zilnic aud asemenea lucruri si sincer ma doare si nu inteleg de ce nu facem nimic. Eu am recomandat tuturor pescarilor, sa cheme politia in momentul cand vede asemenea “masacre”.
Pe urma ne miram ca nu avem pesti, daca nu facem ceva peste cativa ani nu vor mai fi deloc, odata din cauza mizeriei ce intra in ape, iar a doua oara din cauza braconajului.
Sus In jos
C. Bojan
New Member
New Member
C. Bojan


Mesaje : 19
Data de inscriere : 18/03/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 9:55

Aşa ceva este de notorietate... Braconajul... Prin zona asta a judeţului, adică zona Supuru de Jos- Corund- Giorocuta- Supuru de Sus se practică pe scară largă... Se pescuieşte la greu, dar nu numai cu "instrumente" legale, admise în pescuitul sportiv. Buba-i alta, practicanţii sunt atât de săraci, că n-ar fi pe ce să-i amendezi... Măcar dacă ar fi pedepsiţi cu curăţarea locrilor de pescuit, cu ecologizarea. Pe Crasna şi pe Maja (Corund) e jale... zac tone de pet-uri plastice şi tot felul de metale... Şi cei de la "Apele Române" (sau cum naiba s-or mai numi) stau şi-şi păzesc c... să nu le scadă cumva... Sorry pentru limbaj, da' asta văd şi mă seacă la nervii capului...
Sus In jos
flo75
New Member
New Member
flo75


Mesaje : 41
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 49
Localizare : Satu Mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 10:49

Jale mare...... dar pe ROMAN tot nul schimbati Sad Sad Sad Sad Sad
Sus In jos
Mircea
Admin
Admin
Mircea


Mesaje : 91
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 44
Localizare : Satu Mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 22:29

Parca il stiu din vedere Smile I-am vazut masina parcata in dreptul adresei Dorolt nr 4 si cred ca il cheama Egri Norbert. Insa mai multe pot sa afle cei care trebuie sa isi faca treaba...
Sus In jos
dr.florin
Senior Member
Senior Member
dr.florin


Mesaje : 255
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 46
Localizare : SATU MARE

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 23:49

radumatica a scris:
Niste nesimtiti !
Ochiti-i si daca-i recunoasteti pe careva balta..."rupeti-le fasul"!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Si daca tot ai cunosti domnule director,fa public numele,ca poate li se faca rusine ca au ajuns pe forum ca si exemple negative ! Twisted Evil

De acord cu tine Radule , dar din pacate stii bine caci nimeni nu va face nimic in privinta aceasta ........... vorba aia daca "le rupea fasul" odata cineva , nu mai faceau asta acum !

Oricum Ramona ai avut curaj sa filmezi si sa postezi filmuletul , multi "barbati" se uitau in alta parte albino

Din pacate pe aceasi balta in 2002 sau 2003 am vazut un "carnagiu" mai drastic ......... aproximativ 30 buc. intre 1,5 si 5 kg au plecat cu masina ! Au fost alertati atunci si paznicul si organele in masura .......... si uite unde s-a ajuns !

Vorba lui Flo , suntem romani si nu ne schimba nimeni , va dati singuri seama de ce se uita restul lumii cu "ochi frumosi " la noi !

Sus In jos
Ramona Marka
Junior Member
Junior Member
Ramona Marka


Mesaje : 53
Data de inscriere : 11/03/2011
Varsta : 46
Localizare : Satu-Mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 0:12

Cum sa nu se faca nimic? Pai si eu am facut ceva si cei de la APS au facut, asa ca se face si se poate schimba mentalitatea oamenilor, dar trebuie sa vrem acest lucru si sa si facem ceva, trebuie sa fim uniti, noi pescarii si sa nu-i lasam sa braconeze, sa fure sau sa faca mizerie, de ce la vecinii nostrii de peste hotare se poate, bine si acolo se practica dar nu in asa mare masura, orice se poate doar trebuie sa vrem si sa facem.De exemplu cand mergeti la pescuit is intalniti asemenea lucruri, incercati sa le faceti o poza sau sunati la 112 sau faceti orice ca sa ii facem de rusine, daca treceti cu vederea nu se va schimba niciodata nimic.
Implicativa in orice activitate de ecologizare, de educare a copiilor, de prindere a baraconierilor pentru ca merita.
Sus In jos
http://www.amazonshop.ro
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 0:16

dr.florin a scris:
radumatica a scris:
Niste nesimtiti !
Ochiti-i si daca-i recunoasteti pe careva balta..."rupeti-le fasul"!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Si daca tot ai cunosti domnule director,fa public numele,ca poate li se faca rusine ca au ajuns pe forum ca si exemple negative ! Twisted Evil

De acord cu tine Radule , dar din pacate stii bine caci nimeni nu va face nimic in privinta aceasta ........... vorba aia daca "le rupea fasul" odata cineva , nu mai faceau asta acum !

Oricum Ramona ai avut curaj sa filmezi si sa postezi filmuletul , multi "barbati" se uitau in alta parte albino

Din pacate pe aceasi balta in 2002 sau 2003 am vazut un "carnagiu" mai drastic ......... aproximativ 30 buc. intre 1,5 si 5 kg au plecat cu masina ! Au fost alertati atunci si paznicul si organele in masura .......... si uite unde s-a ajuns !

Vorba lui Flo , suntem romani si nu ne schimba nimeni , va dati singuri seama de ce se uita restul lumii cu "ochi frumosi " la noi !


Totusi Florine...cativa dintre romani sunt pe drumul cel "drept"privitor la schimbarea mentalitatii si au poate obligatia de a ajuta si pe altii sa faca acest pas ! Laughing
In rest...felicitari Ramonei pentru curajul si responsabilitatea de care a dat dovada ! cheers
Sus In jos
dr.florin
Senior Member
Senior Member
dr.florin


Mesaje : 255
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 46
Localizare : SATU MARE

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 1:29

Bine spus Radule , "cativa romani" sunt pe drumul cel "drept" , restul ar trebui "indreptati" cu ajutor enorm si cu .............. BATA DE BASEBALL Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
tepfenhart adalbert
New Member
New Member



Mesaje : 17
Data de inscriere : 10/03/2011

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 1:49

Cei in cauza se numesc Kiss Gheorghe si Nyiri Zoltan.
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 5:10

dr.florin a scris:
Bine spus Radule , "cativa romani" sunt pe drumul cel "drept" , restul ar trebui "indreptati" cu ajutor enorm si cu .............. BATA DE BASEBALL Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Basketball bounce Twisted Evil
Sus In jos
Continut sponsorizat





"Of" ul pescarilor - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: "Of" ul pescarilor   "Of" ul pescarilor - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
"Of" ul pescarilor
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» CONCURS DE SPINING"Cupa Forumul pescarilor Careieni"Ed.I.(De pe mal)
» Concurs de pescuit stationar,Cupa Forumul pescarilor Careieni.Ed.I.
» Concurs de pescuit stationar,Cupa Forumul pescarilor Careieni.Ed.II.(""Caras viteza"")

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Discuţii Generale :: Discuţii Generale-
Mergi direct la: