Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 momeli neobisnuite

In jos 
+6
Eslex
NicuT
romi
Andrei H.
pescaDORU
marius_mc
10 participanți
AutorMesaj
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeMar 7 Feb 2012 - 13:01

cu ce ati mai incercat si ati si prins crap?

eu sincer am prins la prune, capsuni( e pop up), mancare de caini (e buna si la nadit daca o inmoi suficient, ieftina e pop up)
Acum cand am fost la stiuca am gasit seminte de stuf cred ca-s erau pe jos la dara unde au dat foc la stuf sa intre pe canal si acum le-am pus in dip de lucerna(de obicei la amur folosesc ambi pur cu miros de gazon tuns,dar nu am gasit)
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeMier 8 Feb 2012 - 6:21

marius_mc a scris:
cu ce ati mai incercat si ati si prins crap?

eu sincer am prins la prune, capsuni( e pop up), mancare de caini (e buna si la nadit daca o inmoi suficient, ieftina e pop up)
Acum cand am fost la stiuca am gasit seminte de stuf cred ca-s erau pe jos la dara unde au dat foc la stuf sa intre pe canal si acum le-am pus in dip de lucerna(de obicei la amur folosesc ambi pur cu miros de gazon tuns,dar nu am gasit)
Shocked Shocked Shocked

De ce te complici?
Vezi ca este la Real, „Cocolino” cu miros de lucernă!
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeMier 8 Feb 2012 - 7:25

marius_mc a scris:
cu ce ati mai incercat si ati si prins crap?

eu sincer am prins la prune, capsuni( e pop up), mancare de caini (e buna si la nadit daca o inmoi suficient, ieftina e pop up)
Acum cand am fost la stiuca am gasit seminte de stuf cred ca-s erau pe jos la dara unde au dat foc la stuf sa intre pe canal si acum le-am pus in dip de lucerna(de obicei la amur folosesc ambi pur cu miros de gazon tuns,dar nu am gasit)
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
romi
New Member
New Member



Mesaje : 31
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 52
Localizare : Satu Mare

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeMier 8 Feb 2012 - 11:06

chiar ca ii tare asta, de ce sa folosesti tot felul de ciudatenii, daca sunt momeli mai eficiente?!
poate sa complici lucrurile simple...
Sus In jos
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeJoi 9 Feb 2012 - 0:00

nimeni nu a mai incercat nimic?
eu am castigat un concurs de pescuit, intre prieteni, la Adrian cu paine cu ou (nu prajita) si cu tanita rom amestecate si facute cocoloase gen boilies.
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
NicuT
New Member
New Member



Mesaje : 30
Data de inscriere : 13/10/2011
Varsta : 52
Localizare : Satu Mare

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeJoi 9 Feb 2012 - 6:35

Si eu am castigat un concurs la Adrian si la sfarsitul concursului cand m-am uitat atent la montura am observat ca nici nu aveam carlig pe fir........acuma pe bune,ce atatea chitibusuri,daca e sa prinzi ,prinzi si cu mana:))
Sus In jos
Eslex
Junior Member
Junior Member
Eslex


Mesaje : 121
Data de inscriere : 08/03/2011

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeJoi 9 Feb 2012 - 10:24

Eu mai am niste ambi-pur, mi-am cumparat cand era la oferta de la colectiva de dobitoace din Tiream, daca vrei iti imprumut vreo doua flacoane ?
Sus In jos
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeVin 10 Feb 2012 - 10:56

din pacate e iarna si avem timp sa povestim
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Atentie la nada GETZEM !!!!   momeli neobisnuite I_icon_minitimeMier 3 Iul 2013 - 3:29

In ultima perioada pe foarte multe site-uri de pe net,apare reclama unui produs atractant,iesit din comun(???), pentru pescuit, denumit ,,GETZEM” comercializat se pare de firma, S.C. Direct Office S.R.L din Bucuresti. In urma verificarilor pe care le-am facut ,am descoperit ca poate fi o mare teapa.Drept pentru care va atrag atentia ca merita sa vedeti link-uri de mai jos,primul ce promoveaza acest produs,iar al doile legat de activitatea suspecta privind ,,tepele” ,urmand ca dvs.s-a trageti concluziile de rigoare.
1.http://www.pescuit-record.com/getzem-pescuit-acasa/
2.http://realitateafaracenzura.ro/2011/11 ... ice-s-r-l/
(ESCROCHERIE: Direct Office S.R.L – Realitatea Fara Cenzura)
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: kryston DOPPEL GANGER Real Deal Sweet Corn    momeli neobisnuite I_icon_minitimeMier 3 Iul 2013 - 6:37

a folosit cineva asa ceva - kryston DOPPEL GANGER Real Deal Sweet Corn?
este solubila?


Ultima editare efectuata de catre catalin in Vin 5 Iul 2013 - 2:37, editata de 1 ori
Sus In jos
Ghita N.
Junior Member
Junior Member
Ghita N.


Mesaje : 103
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 35
Localizare : Satu Mare

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeJoi 4 Iul 2013 - 20:57

A fost intr.una din zile si intr.un ziar satmarean un articol pe toata pagina despre acest produs minune:)) si eu sunt de parere ca e o teapa bine planuita!Smile)
Sus In jos
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: GETZEM   momeli neobisnuite I_icon_minitimeVin 5 Iul 2013 - 1:18

Eu am folosit acest produs si am avut rezultate foarte bune .Laughing Pana nu incerci nu ai de unde sti
Sus In jos
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeVin 5 Iul 2013 - 1:50

In general promovarea unor produse indiferent de natura lor/scop, sunt supuse unor reguli scrise si nescrise de impunere a lor in piata, de catre producator sau distribuitor,luandu-se in calcul doar profitul, fara a se tine seama de multe ori de factorii umani,concurentiali si legali a statului (cand statul este slab)unde urmeaza a fi promovat produsul. Ceea ce se poate traduce in…,,scopul scuza mijloacele" sau mai dur zis,,nu conteaza cat de bune sunt produsele ci cat de prosti(scuze) sunt cumparatorii “Se pare ca promovarea agresiva a bunurilor de o calitate indoielnica si nesanatoasa are conotatii foarte clare legate de naivitatea si mentalitatea destul de neavizata , paguboasa si permisiva a romanului.Sigur ca un factor esential in jecmanirea si escrocarea lui este dat si de vidul legistativ existent sau slaba reactie a instititiilor statului pe aceasta stare de fapt.In concluzie fiecare dintr-e noi ar trebuii sa avem dubii serioase asupra unor produse PROMOVATE AGRESIV si ce-ti promite ,vorba unui prieten,,tinerete fara batranete si viata fara de moarte”
Eu la anii petrecuti pe balta am acumulat atata experenta de la crapi,bineinteles(pai daca un crap era fraier si musca momeala mai ajungea el la 20 de kg? sigur nu, era prins la 1 kg) incat nu musc asa usor momeala si mai mult decat atat, mi-au crescut si ,,solzi " fiind imun la toate ,,tunurile” de interes si neserioase, a semenilor mei.Deci ganditi bine fiecare moment de decizie indiferent cat de minor ar parea la prima vedere ,iar…
Daca nu gandesti…sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi.
Daca semnezi, sa nu te miri…de consecinte!
PS.In general produsele de firma sau de calitate sunt promovate de personalitati mai mult sau mai putin legate de domeniul produsului.Iar persoanele din reclama acestui produs mie mi se par usor iesite din tipar !
-Totusi Zoli , cred ca ar fi foarte util o dezvoltare mai clara a experentei cu acest produs,pentru toti prietenii nostrii interesati,adica ceva de genul;
-l-am folosit in10 partide si la 8 am avut rezultate de, NS.S.B,FB; l-am combinat cu;am prins ,,x” pesti din specia ,,y” in timp de ,,z” ore,etc,etc.
Pana ne mai citim tot binele din lume si fum din frane !

Sus In jos
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeVin 5 Iul 2013 - 4:04

FIRU STIOP a scris:
In general promovarea unor produse indiferent de natura lor/scop, sunt supuse unor reguli scrise si nescrise de impunere a lor in piata, de catre producator sau distribuitor,luandu-se  in calcul doar profitul, fara a se tine seama de multe ori de factorii umani,concurentiali si legali a statului (cand statul este slab)unde urmeaza a fi promovat produsul. Ceea ce se poate traduce in…,,scopul scuza mijloacele" sau mai  dur zis,,nu conteaza cat de bune sunt produsele ci cat de prosti(scuze) sunt cumparatorii “Se pare ca promovarea agresiva a bunurilor de o calitate indoielnica si nesanatoasa are conotatii foarte clare legate de naivitatea si mentalitatea destul de neavizata , paguboasa  si permisiva a romanului.Sigur ca un factor esential in jecmanirea si escrocarea lui este dat si de  vidul legistativ existent sau slaba reactie a instititiilor statului pe aceasta stare de fapt.In concluzie fiecare dintr-e noi ar trebuii sa avem dubii serioase asupra unor produse PROMOVATE AGRESIV si ce-ti promite ,vorba unui prieten,,tinerete fara batranete si viata fara de moarte”
Eu la anii petrecuti pe balta am acumulat atata experenta de la crapi,bineinteles(pai daca un crap era fraier si musca momeala mai ajungea el la 20 de kg? sigur nu, era prins la 1 kg) incat nu musc asa usor momeala si mai mult decat atat, mi-au crescut si ,,solzi " fiind imun la toate ,,tunurile” de interes si neserioase, a semenilor mei.Deci ganditi bine fiecare moment de decizie indiferent cat de minor ar parea la prima vedere ,iar…
Daca nu gandesti…sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi.
Daca semnezi, sa nu te miri…de consecinte!
PS.In general produsele de firma sau de calitate sunt promovate de personalitati mai mult sau mai putin legate de domeniul produsului.Iar persoanele din reclama acestui produs mie mi se par usor iesite din tipar !
-Totusi Zoli , cred ca ar fi foarte util o dezvoltare mai clara a experentei cu acest produs,pentru toti prietenii nostrii interesati,adica ceva de genul;
-l-am folosit in10 partide si la 8 am avut rezultate de, NS.S.B,FB; l-am combinat cu;am prins ,,x” pesti din specia ,,y” in timp de ,,z” ore,etc,etc.
Pana ne mai citim tot binele din lume si fum din frane !

Lam folosit in 6 partide, din care 5 a fost F.B cheers si unul satisfacator,Sad  daca nu credeti nu aveti decat sal incercati.
Sus In jos
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitimeVin 12 Iul 2013 - 4:16

Aceasta este o pasta(mamaliga tare) ce conţine ingrediente alimentare din peşte, halibut negru, porumb, cânepă sau carne macinata. Aceasta momela Kryston Doppelganger Super Pastes -, poate fi modelata în orice dimensiune sau model de care aveţi nevoie instantaneu pe o balta. Spre deosebire de alte momeli artificiale ,degaja in apa mirosuri de atracţie (max 72 ore)a pestilor foarte puternic de genul,,sunt aici vino”.Este foarte usor de modelat ca o plastelina si se poate pune pe fir de par sau ac, fara croseta.Este rezistenta la solubilitate si nu mucezeste, putand fi refolosita.
Arome disponibile de Doppelganger Super Pastes :-Halibut pe peleti, porumb dulce, seminţe de cânepă, & carnat.
PS.La balta Csilag o sa declanseze carasii primul razboi mondial cu crapii Cataline, daca dai cu ,,mamaliga” asta…iar mosu’ sigur ramane fara proteze,de atata dat din gura,a publicitate, vazand,cat se prinde si mai ales ce de peste are-n balta...
Fir intins si numai bine tuturor.

Sus In jos
Continut sponsorizat





momeli neobisnuite Empty
MesajSubiect: Re: momeli neobisnuite   momeli neobisnuite I_icon_minitime

Sus In jos
 
momeli neobisnuite
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» BALLA TO?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Totul despre pescuit :: Pescuit la crap-
Mergi direct la: