Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA

In jos 
+7
catalin
Peter Micula
danyp
Romeo
SarcaPatrick
Cristian Halmi
Adi Buda
11 participanți
AutorMesaj
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeJoi 3 Mai 2012 - 7:16

Azi mi-a povestit Peter despre ultima partida pe care a avut-o pe Moby Dick, de vineri pana sambata (27 - 28.04.2012 si m-a impresionat de-a binelea. In aproximativ 24 de ore, a trantit pe saltea, impreuna cu partenerul sau, vreo 40 de pesti, toti de la 6 kg in sus.
Ba mai mult, captura partidei, un frumos exemplar de 20+. Ce mai...asta da partida.
M-am convins ca balta are potential si merita sa fie vizitata, iar pozele pe care mi le-a aratat am tinut sa le postez.
[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_78471024x683[/img]

[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_78441024x683[/img]

[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_78411024x683[/img]

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_78381024x611
[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_78381024x611[/img]


[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_77981024x683[/img]

[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_77821024x683[/img]

[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_77781024x683[/img]

[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_77761024x683[/img]

[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_77691024x683[/img]

[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_71571024x683[/img]

[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_71561024x683[/img]

[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_71521024x537[/img]

[img]MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA IMG_71731024x683[/img]

O partida pe cinste. Bravo!
Sus In jos
Cristian Halmi
New Member
New Member
Cristian Halmi


Mesaje : 23
Data de inscriere : 12/03/2011
Varsta : 43
Localizare : Satu-Mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeJoi 3 Mai 2012 - 8:42

Foarte frumos.Felicitari!
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeJoi 3 Mai 2012 - 9:18

Frumoase caputi.. as avea si eu cateva intrebare .. :
Ce monturi ati folosit
Cu ce ati nadit
La ce "momeli"ati prins (boilies,porumb,viermursi)
As vrea si eu niste detalii daca nu va suparati , as vrea sa merg si eu din nou pe balta.
Sus In jos
Romeo
Active Member
Active Member
Romeo


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeJoi 3 Mai 2012 - 10:19

Felicitari Peter, frumoasa partida.
Sus In jos
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeJoi 3 Mai 2012 - 10:57

frumosi mustaciosi
Sus In jos
Peter Micula
Active Member
Active Member
Peter Micula


Mesaje : 138
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Satu-Mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeJoi 3 Mai 2012 - 21:35

Multumesc ! merci Adi !!!

Momeala folosita - boilies solubil de 20 mm pe substrat, fara pasta, fara PopUp. Saculet PVA cu spartura de boilies, atasat la fiecare lanseu. Nadirea doar cu boilies solubil ~ 3Kg.
Montura Nash running rig, forfac textil de 15 cm lungime, carlig Nash Fang Twister nr. 6
Pescuit cat mai aproape de malul opus, 2-3m distanta de la malul opus, de la ora 4AM pana 9PM - de la 9PM pana la 4AM ( 15 -20m distanta fata de malul opus ) se retrage la apa mai adanca. Trebiue tinut cont si de presiunea atmosferica si de vremea foarte calda din timpul partidei.
Pesti superbi, vigurosi - majoritatea intre 6 - 9 KG. Ma bucur ca avem in apropiere o asemenea locatie ! Mare pacat ca nu are macar 15 - 20 de hectare ??!!

Fire intinse tuturor !

Sus In jos
http://www.PV-TV.TV
Peter Micula
Active Member
Active Member
Peter Micula


Mesaje : 138
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Satu-Mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeJoi 3 Mai 2012 - 22:50

Aseara am avut o noua iesire pe lacul Moby-Dick impreuna cu partenerul meu de echipa Norbert.
Pe langa crapi am prins si un mititel cu o bere cu colegii de la echipa PV-TV ungaria _ Jozsi si Attila .
Am avut o seara grea Very Happy cu multe capturi frumoase !


http://pv-tv.tv/hungarian/fokuszban-a-horgaszat-moby-dick-to-satu-mare-kovess-minket/
Sus In jos
http://www.PV-TV.TV
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeVin 4 Mai 2012 - 7:07

felicitari!
frumosi pesti cheers
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeVin 4 Mai 2012 - 8:00

Foarte frumosi pestii!
Felicitari!
Sus In jos
withwolf
New Member
New Member
withwolf


Mesaje : 19
Data de inscriere : 02/10/2011
Varsta : 53
Localizare : satu mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeVin 4 Mai 2012 - 8:23

frumosi pesti!!!! bravo!!!
atata reclama la lac , dar eu si mai sunt cativa pescari care au avut si neplaceri pe lac. eu personal am fost pe o partida de pescuit de 48 ore nu zic am prins pesti foarte frumosi dar am stat o noapte fara curent electric,in cabana sufla vantul ca afara si peste toate astea mai este un paznic care vorbea cu nevastamea si cu nevasta prietenului parca erau femei de strada! eu mam obtinut pana a doua zii dar cand nici curent n-a mai fost(s-au nu a mai dat paznicul ) era sai fac obaie la paznicul mai mult cizma de caucic decat om.de ce nu scrieti si ca daca nu se vorbeste cu patronul direct atunci paznicul mai pune 10-20 lei pe taxa(am fost de fata cand in loc de 20lei taxa pe sant la stiuca a cerut 35lei.)si asta trebuie scris nu numai reclama dat,ca mai sunt lacuri unde prinz peste(nu asa de mari)dar nu te trag in piept.
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeVin 4 Mai 2012 - 9:56

withwolf a scris:
frumosi pesti!!!! bravo!!!
atata reclama la lac , dar eu si mai sunt cativa pescari care au avut si neplaceri pe lac. eu personal am fost pe o partida de pescuit de 48 ore nu zic am prins pesti foarte frumosi dar am stat o noapte fara curent electric,in cabana sufla vantul ca afara si peste toate astea mai este un paznic care vorbea cu nevastamea si cu nevasta prietenului parca erau femei de strada! eu mam obtinut pana a doua zii dar cand nici curent n-a mai fost(s-au nu a mai dat paznicul ) era sai fac obaie la paznicul mai mult cizma de caucic decat om.de ce nu scrieti si ca daca nu se vorbeste cu patronul direct atunci paznicul mai pune 10-20 lei pe taxa(am fost de fata cand in loc de 20lei taxa pe sant la stiuca a cerut 35lei.)si asta trebuie scris nu numai reclama dat,ca mai sunt lacuri unde prinz peste(nu asa de mari)dar nu te trag in piept.
si tu de ce nai luat masuri? noua degeaba ne zici nu rezolvi nimica, si daca este vorba de donu invarsta a fost dat afara din cate stiu eu
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
withwolf
New Member
New Member
withwolf


Mesaje : 19
Data de inscriere : 02/10/2011
Varsta : 53
Localizare : satu mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeVin 4 Mai 2012 - 10:18


nu te supara dar la ce masuri te ai gandit?
de spus la d-nul patron Zsolti in ziua urmatoare si am dat telefon(el dupa zisele lui nu astiut de nimica,si nu prea a crezut ce am zis,numai ca a doa zii mia venit inca doi colegi pescar si vanator si iam zis ca am si martori) si a zis ca ia masuri,se poate asta a fost masura,si nu ma intelege gresit nu pe patron am fost nervos! daca l-a dat afara foarte bine ca strica fata lacului.
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeVin 4 Mai 2012 - 10:25

withwolf a scris:

nu te supara dar la ce masuri te ai gandit?
de spus la d-nul patron Zsolti in ziua urmatoare si am dat telefon(el dupa zisele lui nu astiut de nimica,si nu prea a crezut ce am zis,numai ca a doa zii mia venit inca doi colegi pescar si vanator si iam zis ca am si martori) si a zis ca ia masuri,se poate asta a fost masura,si nu ma intelege gresit nu pe patron am fost nervos! daca l-a dat afara foarte bine ca strica fata lacului.
te inteleg ce zici nici mie numi placea de el avea gura cam mare da io nu ma lasam la el
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeVin 4 Mai 2012 - 11:47

Paznicii de aici sunt intradevar obositori, in multe cazuri si comici prin gandirea limitata pe care o au...nu ei sunt de vina...mama natura. Patronul baltii stie ce tine acolo...e greu de gasit oameni care ''pe bani putini'' sa-ti stea cu zilele indiferent ca e vara sau iarna pe balta intr-o cabanutza de 2/2m,iar comportamentul lor in cele mai multe cazuri se explica printr-o proasta colaborare intre ei si patronat.A fost deadreptul distractiv cand am mers pe balta 4 pescari cu 3 rod-pod-uri,pe doua din suporturi existau cate 3 lansete iar pe al treilea suport erau 5 lansete,deci mai putin cu o lanseta decat era prevazut in regulament iar paznicului i-a dat cu virgula si el a inteles ca sunt mai multe lansete in apa decat era prevazut in regulament (de mentionat e faptul ca s-au achitat 4 bilete)...munca de convingere a fost de vreo 15-20 de minute ... trageti voi concluziile...
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitimeSam 5 Mai 2012 - 0:04

djsoso(sorinboja) a scris:
Paznicii de aici sunt intradevar obositori, in multe cazuri si comici prin gandirea limitata pe care o au...nu ei sunt de vina...mama natura. Patronul baltii stie ce tine acolo...e greu de gasit oameni care ''pe bani putini'' sa-ti stea cu zilele indiferent ca e vara sau iarna pe balta intr-o cabanutza de 2/2m,iar comportamentul lor in cele mai multe cazuri se explica printr-o proasta colaborare intre ei si patronat.A fost deadreptul distractiv cand am mers pe balta 4 pescari cu 3 rod-pod-uri,pe doua din suporturi existau cate 3 lansete iar pe al treilea suport erau 5 lansete,deci mai putin cu o lanseta decat era prevazut in regulament iar paznicului i-a dat cu virgula si el a inteles ca sunt mai multe lansete in apa decat era prevazut in regulament (de mentionat e faptul ca s-au achitat 4 bilete)...munca de convingere a fost de vreo 15-20 de minute ... trageti voi concluziile...
ce sa facem la toti ni greu Very Happy
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
Continut sponsorizat





MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA   MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA I_icon_minitime

Sus In jos
 
MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: