Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 salut

In jos 
+4
Ghita N.
djsoso(sorinboja)
Andrei H.
luminitapop89
8 participanți
AutorMesaj
luminitapop89
New Member
New Member



Mesaje : 4
Data de inscriere : 05/03/2012

salut Empty
MesajSubiect: salut   salut I_icon_minitimeVin 11 Mai 2012 - 9:38

Salut! As vrea sa merg si eu la MOBY DICK. Cu ce fel de boiles ma sfatuiesti sa incerc la MOBY DICK, condimentat, dulce, de fructe, puturos? care crezi ca ar da cele mai bune rezultate? Porumbul merita incercat?
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeVin 11 Mai 2012 - 11:12

ieu am prins la toate combinatii posibile de boilisuri ,merge cel mai bine in malul opus la cativa metri ....dar vezi ca pestele este in bataie la moby dick sar putea sai pui si mana ceresca si tot sa nu prizi
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeVin 11 Mai 2012 - 13:25

recomand sa mai asteptati cateva zile...de ceva vreme nu prea se prinde...m-am fript si eu...pestele e inca in bataie... ''nu stim exact cu cine'' dar nu prea mananca Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
Ghita N.
Junior Member
Junior Member
Ghita N.


Mesaje : 103
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 35
Localizare : Satu Mare

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeDum 13 Mai 2012 - 7:41

hai sa fim seriosi,acolo mereu e ceva:)) ba se reproduce,ba ca nu o avut pofta,ba ca i.o durut burta:))) unde este peste se prinde si cand ploua cu porci;)
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeDum 13 Mai 2012 - 7:43

crankie a scris:
hai sa fim seriosi,acolo mereu e ceva:)) ba se reproduce,ba ca nu o avut pofta,ba ca i.o durut burta:))) unde este peste se prinde si cand ploua cu porci;)
is curios sa vad cum prinzi tu cand pestele depune
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
Ghita N.
Junior Member
Junior Member
Ghita N.


Mesaje : 103
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 35
Localizare : Satu Mare

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeDum 13 Mai 2012 - 7:48

Azi am fost la pescuit la livada in frig si ploaie si + ca depune...am mers de la 8 la 11...3 crapi! scurt pe doi! sapt trecuta la turulung,caldura de nu puteai sta afara+ depunde,peste 10 buc in 24 de ore...anul trecut dupa 15 mai am fost la verba(ungaria),depunea...in 12 ore=11 bucati! UNDE ESTE PESTE PRINZI! Nu depune toata balta odata! Haide cu mine pe o balta populata si ai sa vezi cum prind indiferent de vreme si toate celelalte! Fir intins si toate cele bune! Wink
Sus In jos
luminitapop89
New Member
New Member



Mesaje : 4
Data de inscriere : 05/03/2012

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeDum 13 Mai 2012 - 9:50

Andrei eu cred ca totusi le place mai mult un anumit tip de boiles. la ce aroma ai prins cel mai mult? Cu porumb se prinde? nu am fost niciodata la moby dick si niste sfaturi bune m-ar ajuta foarte mult. din cate vad tu mergi destul de des la balta si ma gandesc k stii destul de mult despre ce prefera crapii. in ce parte a lacului mi-ai recomanda sa pescuiesc?
Sus In jos
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeDum 13 Mai 2012 - 10:57

...e un fenomen ciudat acolo pe Moby Dick au confirmat si alti pescari...cand prinzi prinzi destul de bine...cand nu,n-ai nici cea mai simbolica trasatura...concursul ce urmeaza acolo probabil ne va mai scoate din ceata acestui fenomen...legat de densitatea pestelui in balta nu am indoieli, e una destul de mare!!!
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeDum 13 Mai 2012 - 11:41

luminitapop89 a scris:
Andrei eu cred ca totusi le place mai mult un anumit tip de boiles. la ce aroma ai prins cel mai mult? Cu porumb se prinde? nu am fost niciodata la moby dick si niste sfaturi bune m-ar ajuta foarte mult. din cate vad tu mergi destul de des la balta si ma gandesc k stii destul de mult despre ce prefera crapii. in ce parte a lacului mi-ai recomanda sa pescuiesc?
cel mai mult am prins la boilisuri squid and actopus la capsuna si solubile de la vidra de fragute misepare ca pe astea le face florin porumb nu am incercat(dar din punctu meu de vere nu e relevanta treba ca de il intrebi de explu pe soso el iti va zice cutotu alceva ) de obicei statem pe 17 ca era o baliza in apa care ma juta (dar ultima oara am reusit so mut si so aduc spre mal ) si dadeam cat mai aprope de malul opus ,dar de vrei sa mergi mai asteapta un pic
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
dr.florin
Senior Member
Senior Member
dr.florin


Mesaje : 255
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 46
Localizare : SATU MARE

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeDum 13 Mai 2012 - 22:42

[quote="Andrei H."]
luminitapop89 a scris:
Andrei eu cred ca totusi le place mai mult un anumit tip de boiles. la ce aroma ai prins cel mai mult? Cu porumb se prinde? nu am fost niciodata la moby dick si niste sfaturi bune m-ar ajuta foarte mult. din cate vad tu mergi destul de des la balta si ma gandesc k stii destul de mult despre ce prefera crapii. in ce parte a lacului mi-ai recomanda sa pescuiesc?
cel mai mult am prins la boilisuri squid and actopus la capsuna si solubile de la vidra de fragute misepare ca pe astea le face florin porumb nu am incercat(dar din punctu meu de vere nu e relevanta treba ca de il intrebi de explu pe soso el iti va zice cutotu alceva ) de obicei statem pe 17 ca era o baliza in apa care ma juta (dar ultima oara am reusit so mut si so aduc spre mal ) si dadeam cat mai aprope de malul opus ,dar de vrei sa mergi mai asteapta un pic[/quo

@ Andrei H - Tu esti "vinovatul cu baliza " Exclamation
@ luminitapop89 - Pestele raspunde foarte bine atat la boilies cat si la porumb ! Adevarul ca pana acum am luat peste doar la "dulcegarii" . Vis a vis de ce spunea Soso balta este destul de pretentioasa , se prinde peste indeosebi noaptea , dar exceptia intareste regula cea mai buna partida acolo am avut-o ziua ....... dar si cea mai proasta , adica odata prin luna Aprilie am fost 4 pescari si nu am vazut peste o zi intreaga , asa ca Luminita vei vedea ce-ti rezerva Moby !
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeLun 14 Mai 2012 - 0:31

@ dr florin ...eu 10 % de vina crapu 90% de vina, daca na semnalizat la schimare directie ce sa fac Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
luminitapop89
New Member
New Member



Mesaje : 4
Data de inscriere : 05/03/2012

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeLun 14 Mai 2012 - 8:54

Va multumesc pentru ajutor!
Sus In jos
Ghita N.
Junior Member
Junior Member
Ghita N.


Mesaje : 103
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 35
Localizare : Satu Mare

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeLun 14 Mai 2012 - 14:48

DU.TE LA TURULUNG,ACOLO SIGUR PRINZI!
Sus In jos
ionutzsebi
New Member
New Member
ionutzsebi


Mesaje : 7
Data de inscriere : 21/05/2011
Varsta : 38

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeMar 22 Mai 2012 - 2:02

Andrei H. a scris:
crankie a scris:
hai sa fim seriosi,acolo mereu e ceva:)) ba se reproduce,ba ca nu o avut pofta,ba ca i.o durut burta:))) unde este peste se prinde si cand ploua cu porci;)
is curios sa vad cum prinzi tu cand pestele depune


Ce sa se prinda cand patronu le da cu saci de malai mancare Smile)) asa le da saci de malai cum hraneste porci si voi mai vret peste Smile)))))))))))))))))))))))) ce se vede e numa reclama si vb,,,peste are dar nu stie sa gestioneze balta.
Sus In jos
adrian
New Member
New Member
adrian


Mesaje : 47
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : satu mare

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeMar 22 Mai 2012 - 12:27

nu inteleg de ce sunteti nemultumiti de balta asta, eu chiar sunt foarte multumit de balta si de conditiile pe care le ofera! iar peste.... este destul!
fir intins
Sus In jos
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitimeMar 22 Mai 2012 - 22:14

deacord cu adrian
Sus In jos
Continut sponsorizat





salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut I_icon_minitime

Sus In jos
 
salut
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Prezentare membri
» Tackle Box / masuta cort
» salut
» MEDIESU AURIT
» Balta blonda!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: