Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 csilag

In jos 
+9
Cristy
FIRU STIOP
Constantin
Gabrian_Lucian
gbryel
Radu
catalin
flo75
marupescaru
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
adriankaytar
New Member
New Member
adriankaytar


Mesaje : 27
Data de inscriere : 27/04/2013
Varsta : 39
Localizare : Botiz

csilag - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: csilag   csilag - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 8 Apr 2014 - 11:39

Da asa e Dl Csilag si cand il intrebi daca sa prins ceva in zilele trecute , da sa prins saptamana trecuta dar de vreo 2 zile nu prea cred ca de la presiunea atmosferica =)) mereu cu asta vine!
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

csilag - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: balta csilag   csilag - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 20 Mai 2014 - 10:20

de vineri pana sambata, o partida cu multi nervi pentru unii Razz 
la mine un ciortan de 2,5 kg, la altii multi nervi si amenintari Twisted Evil
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

csilag - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: csilag   csilag - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 20 Mai 2014 - 21:28

Detaliaza te rog vreau sa fac o partida cu juniorul si vreau sa stiu la ce sa ma astept.
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

csilag - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: balta csilag   csilag - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 21 Mai 2014 - 5:37

te pui pe ponton, nadesti si nu te certi cu vecinii Razz 
este pontonul 4 din spate in care pot exista neintelegeri cu vecinii
mi s-a intamplat si mie si nu numai
in spate pe pontoanele 1-6 de regula se cunosc cei care pescuiesc acolo
nu se prind mai multi pesti acolo fata de restul baltii dar ne-am obisnuit acolo
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

csilag - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: csilag   csilag - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 17 Mai 2015 - 19:45

Daca a fost cineva anul asta pe balta, cat este taxa, si daca s-a prins ceva?
Sus In jos
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

csilag - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: csilag   csilag - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 17 Mai 2015 - 21:32

Costi ,eu am fost numai la aceasta balta de cand s-a deschis sezonul la crap si o spun cu cea mai mare sinceritate, ca am prins de la 2 buc- la 11 buc,intre 1 si 6kg, in partidele pe care le-am facut pe durata a 24 de ore.
Taxa a ramas neschimbata si este de 35 de lei/12 ore.Unii colegi pescari spun ca se poate negocia la partide mai lungi,este de testat aceasta informatie.Oricum eu voi fi vineri pana sambata pe balta si poate ne intalnim acolo.Sigur ca intrebarea care se pune este, cu ce ati prins si unde?Eu de cand am avut niste discutii cu cativa inteligenti(?) pe balta, in ceea ce priveste,aruncarea drept in fata,pe pontoanele specificate mai sus de Catalin,(desi am stat doar atunci in acea zona)mi-am ales chiar primul ponton de langa cabana d-lui Csilog.Legat la ce se prinde,eu folosesc nada si momeala de… daca ne intalnim pe balta o sa fac toate pregatirile unei partide reusite in fata ta, cu cea mai mare sinceritate.
PS 1.Totusi fiind perioada de depunere a icrelor(cred ca spre terminare) sansele sunt putin diminuate, cel putin teoretic,in rest satisfactia relaxarii intr-un peisaj frumos ca al Baltii Csilog,dpmdv ,nu poate fi compensat cu niciun program tv.
In rest fum din frane si tot binele din lume.
PS 2.Rog administratorii forumului sa calibreze ceasul acestui forum pentru a fi in pas cu fusul orar corect.
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

csilag - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: csilag   csilag - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 18 Mai 2015 - 0:58

Multumesc de raspuns d-nu Firu, sincer nu credeam ca va raspunde cineva. Am mai pescuit la Csilag, stiu balta, de aceia am si ales-o pentru o partida, din pacate foarte scurta. Pestele vizat va fi in principiu, micul, carnaciorul,  ceafa de porc si buna dispozitie.Daca mai intra si cate un peste va fi fantastic, normal, fara a deranja ceilalti pescari.
Daca reusesc maine in jur de 06-07 sa fiu pe ponton, o sa incerc cu toate mojmoandele care mi-au ramas de anul trecut si ce mai gandesc eu pana maine.
Planuiesc sa fac cu fiul meu o minivacanta de 3-4 zile acolo, daca se va concretiza, o sa va solicit un sprijin mult mai consistent in ceea ce priveste nada si momeala, dar pana atunci "Fir intins".
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

csilag - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: csilag   csilag - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 13 Oct 2016 - 10:04

se mai pescuieste pe lac? Care este taxa?
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

csilag - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: csilag   csilag - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 16 Mar 2017 - 2:07

s-a deschis pe 2017 pescuitul? ce taxe mai sunt?
Sus In jos
Continut sponsorizat





csilag - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: csilag   csilag - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
csilag
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» populari 2011 ?
» Moftin balta lui csilag
» Moftin balta lui Csilag

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: