Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ajutor pentru ROZI

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

Ajutor pentru ROZI Empty
MesajSubiect: Ajutor pentru ROZI   Ajutor pentru ROZI I_icon_minitimeLun 20 Aug 2012 - 22:21

Zilele trecute am fost la pescuit pe lacul Porumbesti, unde, la fel ca ceilalti pescari, ne-am facut un nou prieten. Este vorba de o barza (un pui), pe care am botezat-o ROZI, si care ne-a dat de inteles ca-i place si poate se simte in siguranta pe langa pescari. Problema este ca nu stie sa zboare, fiind o victima usoara pentru cainii vagabonzi sau vulpi.
[img]Ajutor pentru ROZI Picture101[/img]
[img]Ajutor pentru ROZI Picture105[/img]
[img]Ajutor pentru ROZI Picture114[/img]
[img]Ajutor pentru ROZI Picture117[/img]
Nu stiu in ce masura sunt protejate aceste pasari la noi, dar rog pe cei care stiu cum ar putea fi ajutata ROZI sa supravietuiasca (gasind un adapost) sa o faca.
Sus In jos
sorin '76
Junior Member
Junior Member
sorin '76


Mesaje : 98
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 47

Ajutor pentru ROZI Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pentru ROZI   Ajutor pentru ROZI I_icon_minitimeMar 21 Aug 2012 - 3:34


Salut, uite mai jos un link cu un articol din presa locala, unde este si un numar de telefon al sucursalei Satu Mare a Societăţii Ornitologice ( 0261.877.302) .

http://www.informatia-zilei.ro/sm/social/prin-intermediul-informatia-zilei-mai-multi-pui-de-barza-din-judet-au-fost-salvati/#more-121185
Sus In jos
 
Ajutor pentru ROZI
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» AJUTOR!
» Ajutor
» ajutor incepator
» PROBLEMA (AJUTOR )
» Un mic ajutor ;)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Discuţii Generale :: Discuţii Generale-
Mergi direct la: