Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 O noua sesizare

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

O noua sesizare Empty
MesajSubiect: O noua sesizare   O noua sesizare I_icon_minitimeSam 1 Sept 2012 - 0:40

Azi sambata 01 sep.2012 a fost facuta o noua sezizare in presa locala cu secarea canalului de la dara..... Iata ce scrie

Am fost contactati la redactie de catre un barbat care a dorit sasi pastreze anonimatu.Acesta se plange ca apa din canalul dara a fost transferata intr_o balta privata,iar acum nu mai poate sa pescuiasca deoarece vechiul loc este secat
Nu mise pare normal lucru sa iei apa dintr_un canal care apartine apelor romane si sa te folosesti de ea pt ati face o balta proprie.sia montat pompe in pamant si a luat tot inclusiv si pesti.Acum exista o taxa pentru a putea pescui in acea balta,mi_as dori ca cineva sa se sesizeze daca nu voi face o plangere la Bucuresti

Ps ;parea mea ca are omu dreptate ,fara nici o aprobare sau chiar cu ea nu poti distruge un canal care sta de zeci de ani acolo si in care multi dintre noi am inceput sa invatam tainele pescuitului, mi se pare ceva aberant doar acest patron ciudat o putea face, pacat pacat
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

O noua sesizare Empty
MesajSubiect: Re: O noua sesizare   O noua sesizare I_icon_minitimeSam 1 Sept 2012 - 9:56

Sad Sad Sad
DA, din pacate traim in''TARA TUTUROR POSIBILITATILOR".
in acel canala m-a invatat bunicul meu sa pescuiesc inca in copilarie ce carasi frumosi prindeam acolo cu varga de alun, si daca bine tin minte acolo am prins prima stiuca la spin cand aveam max 10 ani.
Imi pare foarte rau pt. acest canal,
Sad Sad Sad
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

O noua sesizare Empty
MesajSubiect: Re: O noua sesizare   O noua sesizare I_icon_minitimeSam 1 Sept 2012 - 13:19

eee ce vremuri, dupa alun au urmat gherminele daca mai tin bine minte.....,candva se prindeau si crapi frumosi acolo ...dar a fost o data ca nici o data Sad Sad Sad Sad Sad
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
nelutuvlaicu
Junior Member
Junior Member
nelutuvlaicu


Mesaje : 72
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 54
Localizare : satu mare

O noua sesizare Empty
MesajSubiect: Re: O noua sesizare   O noua sesizare I_icon_minitimeDum 2 Sept 2012 - 10:51

mare dreptate ai . De acum se vor prinde broaste de nu se vor bracona si alea!
Sus In jos
Continut sponsorizat





O noua sesizare Empty
MesajSubiect: Re: O noua sesizare   O noua sesizare I_icon_minitime

Sus In jos
 
O noua sesizare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Balta noua de la boghis
» Dorolţ
» Balta Noua De la Boghis
» Cea mai noua fita in materie de avertizori
» Populare noua in Balta de la Balta Blonda

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Discuţii Generale :: Discuţii Generale-
Mergi direct la: