Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Porumbesti

In jos 
+19
djsoso(sorinboja)
dann
Adi Buda
Torpe01
ardelean adi
Ghita N.
ciprian c
florinel
stangh
nelu 59
Robert
danyp
m.sanyi
zoli78
Andrei H.
lucamihai
radumatica
popa liviu
Zoli.75
23 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeJoi 24 Mar 2011 - 10:25

Salut. nu ati auzit nimic despre balta porumbesti ?se vaface populari anul asta sau numai povesti?


Ultima editare efectuata de catre Zoli.75 in Dum 5 Iun 2011 - 9:02, editata de 1 ori
Sus In jos
popa liviu
New Member
New Member



Mesaje : 15
Data de inscriere : 24/03/2011

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeJoi 24 Mar 2011 - 11:27

Am inteles ca popularile se fac prin mijlocul lunii aprilie. Daca nu scoti (scoatem) abonamentul din ce sa se faca?...
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeVin 25 Mar 2011 - 11:31

popa liviu a scris:
Am inteles ca popularile se fac prin mijlocul lunii aprilie. Daca nu scoti (scoatem) abonamentul din ce sa se faca?...

Laughing Laughing Laughing
Deocamdata stai sa-si plateasca APS-ul datoriile pentru popularile de anul trecut ! Laughing Basketball
Sus In jos
popa liviu
New Member
New Member



Mesaje : 15
Data de inscriere : 24/03/2011

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeSam 26 Mar 2011 - 7:20

Pe un vant naprasnic si neplacut 2 crapi (2si 4 kg).E apa foarte rece inca!
Sus In jos
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeDum 27 Mar 2011 - 2:53

popa liviu a scris:
Pe un vant naprasnic si neplacut 2 crapi (2si 4 kg).E apa foarte rece inca!
Pentru gluma este bun. Am fost si eu ,nu a prins nimeni crap numai ceva carasi asa ca mam decis nu scot abonament pe porumbesti .eu vreau sa pescuiesc nu sa pierd timpul de populare cred ca puteti sa uitati .si daca se va face 500 kg de forma care la o asemenea balta este 0
Sus In jos
lucamihai
Junior Member
Junior Member
lucamihai


Mesaje : 56
Data de inscriere : 27/03/2011

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeDum 27 Mar 2011 - 6:46

Nu cred ca se populeaza cu 500 kg,anual s-a populat mult mai mult,sigur si in acest sezon. Deficienta era la "picioarele" capturilor.
Sus In jos
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeSam 11 Iun 2011 - 5:38

lucamihai a scris:
Nu cred ca se populeaza cu 500 kg,anual s-a populat mult mai mult,sigur si in acest sezon. Deficienta era la "picioarele" capturilor.
Sa populat o tona de pesti nenorociti,la care multi le e scarba sa puie mana pe ele, pesti bolnavi ,Am vazut pescar care a aruncat napoi pentru ca era dezastru cum arata pestele plin de sange si bube [mortaciune] siau batut joc de pescari satmareni


Ultima editare efectuata de catre Zoli.75 in Sam 11 Iun 2011 - 20:00, editata de 1 ori
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeSam 11 Iun 2011 - 6:25

Zoli.75 a scris:
lucamihai a scris:
Nu cred ca se populeaza cu 500 kg,anual s-a populat mult mai mult,sigur si in acest sezon. Deficienta era la "picioarele" capturilor.
Sa populat o tona de pesti nenorociti,la care multi le e scarba sa puie mana pe ele, pesti bolnavi ,Am vazut pescar care a aruncat napoi pentru ca era dezastru cum arata pestele plin de sange si bube [mortaciune] siau batut joc de pescari satmareni.........de Tepfenhart ...... ......asa sa arate ca pestel ce la pus
Ooo ce dur esti omule
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
zoli78
New Member
New Member
zoli78


Mesaje : 32
Data de inscriere : 11/04/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeSam 11 Iun 2011 - 11:29

zoli tiiai transformat in ANDREI VLADENU
Sus In jos
zoli78
New Member
New Member
zoli78


Mesaje : 32
Data de inscriere : 11/04/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeSam 11 Iun 2011 - 11:31

scuze ANDREI VLADEANU
Sus In jos
m.sanyi
New Member
New Member



Mesaje : 10
Data de inscriere : 20/03/2011

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMar 14 Iun 2011 - 8:49

Basketball


Ultima editare efectuata de catre m.sanyi in Mar 14 Iun 2011 - 9:36, editata de 1 ori
Sus In jos
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMar 14 Iun 2011 - 9:02

AI satatea mai bine daca il tineai cu doua maini Evil or Very Mad
Sus In jos
Robert
New Member
New Member
Robert


Mesaje : 30
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 50
Localizare : satu mare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMar 14 Iun 2011 - 9:13

asa ai trateaza domnii pescari Laughing
Sus In jos
http://www.amazonshop.ro
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

Porumbesti Empty
MesajSubiect: peste prins la porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMar 14 Iun 2011 - 9:18

Andrei H. a scris:
Zoli.75 a scris:
lucamihai a scris:
Nu cred ca se populeaza cu 500 kg,anual s-a populat mult mai mult,sigur si in acest sezon. Deficienta era la "picioarele" capturilor.
Sa populat o tona de pesti nenorociti,la care multi le e scarba sa puie mana pe ele, pesti bolnavi ,Am vazut pescar care a aruncat napoi pentru ca era dezastru cum arata pestele plin de sange si bube [mortaciune] siau batut joc de pescari satmareni.........de Tepfenhart ...... ......asa sa arate ca pestel ce la pus
Ooo ce dur esti omule .... ACEST PESTE A FOST PRINS PE BALTA PORUMBESTI...BRAVO DL TEPFENHAT FELICITARI VA MERITATI POSTUL, pentru cei 580 RON abonament asta ti se ofera
[img]Porumbesti Picture010yv

[/img] ACEST PESTE A FOST PRINS PE BALTA PORUMBESTI .


Ultima editare efectuata de catre Zoli.75 in Mar 14 Iun 2011 - 10:43, editata de 6 ori
Sus In jos
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMar 14 Iun 2011 - 9:27

pesemne asta a fost pestele care a finalizat greutatea de 500 de kg ,le mai lipsea unu sa fie cantitatea exacta ,si lau scos direct din groapa cu somni
Sus In jos
m.sanyi
New Member
New Member



Mesaje : 10
Data de inscriere : 20/03/2011

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMar 14 Iun 2011 - 9:41

Robert a scris:
asa ai trateaza domnii pescari Laughing
ce destept esti nu cumva la sediu aps ai fost instruit ,daca tu nu ai vazut asa ceva crezi ca nici nu exista
Sus In jos
Robert
New Member
New Member
Robert


Mesaje : 30
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 50
Localizare : satu mare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMar 14 Iun 2011 - 10:00

eu nu am spus ca nu exista,ci ca nu sunt de acord cu tratamentul aplicat pestelui din poza
Sus In jos
http://www.amazonshop.ro
Robert
New Member
New Member
Robert


Mesaje : 30
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 50
Localizare : satu mare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMar 14 Iun 2011 - 10:03

in privinta instructajului meu ,nu ai tu nici o treaba
Sus In jos
http://www.amazonshop.ro
nelu 59
New Member
New Member



Mesaje : 19
Data de inscriere : 04/06/2011

Porumbesti Empty
MesajSubiect: porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMar 14 Iun 2011 - 10:16

Zoli.75 a scris:
Andrei H. a scris:
Zoli.75 a scris:
lucamihai a scris:
Nu cred ca se populeaza cu 500 kg,anual s-a populat mult mai mult,sigur si in acest sezon. Deficienta era la "picioarele" capturilor.
Sa populat o tona de pesti nenorociti,la care multi le e scarba sa puie mana pe ele, pesti bolnavi ,Am vazut pescar care a aruncat napoi pentru ca era dezastru cum arata pestele plin de sange si bube [mortaciune] siau batut joc de pescari satmareni.........de Tepfenhart ...... ......asa sa arate ca pestel ce la pus
Ooo ce dur esti omule ACEST PESTE A FOST PRINS PE BALTA PORUMBESTI
[img]Porumbesti Picture010yv

[/img] ACEST PESTE A FOST PRINS PE BALTA PORUMBESTI . BRAVO DL TEPFENHAT MERITATI POSTUL .
si eu am prins vineri 9 buc dar nu am putut duce nici unu . toti au venit de pefront cu holera chear si mai rau . dar acesta din poza e catastrofal .
Sus In jos
stangh
New Member
New Member



Mesaje : 3
Data de inscriere : 14/06/2011

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMar 14 Iun 2011 - 21:31

Eu am fost vineri cand s-a populat pestele.Lucram la statia de transvazare(Shell) si am mers de curios sa vad. Pestii nu aveau nici urma de pete sau bube. Si eu am fost luni la pescuit pe balta ,am prins 4 crapi (3 la 1-2 kg si unul la 3,5).Din cei patru unul avea intr-adevar inotatoarea dorsala cam franjurata.
Dupa orice populare inevitabil sunt pierderi. De ce nu s-a pus si poza crapului de peste 11kg prins tot luni? Un topic foarte tendentios....
Sus In jos
nelu 59
New Member
New Member



Mesaje : 19
Data de inscriere : 04/06/2011

Porumbesti Empty
MesajSubiect: porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMier 15 Iun 2011 - 4:24

stangh a scris:
Eu am fost vineri cand s-a populat pestele.Lucram la statia de transvazare(Shell) si am mers de curios sa vad. Pestii nu aveau nici urma de pete sau bube. Si eu am fost luni la pescuit pe balta ,am prins 4 crapi (3 la 1-2 kg si unul la 3,5).Din cei patru unul avea intr-adevar inotatoarea dorsala cam franjurata.
Dupa orice populare inevitabil sunt pierderi. De ce nu s-a pus si poza crapului de peste 11kg prins tot luni? oarte tendentios....
Dar ce so fi intimplat atunci cu ei , e vreun crocodil care ai raneste . Domnule eu nu stiu ce ai vazut cind sa populat . Dar noi care nu suntem......sefului vedem realitatea.Oare de cite ori intra ala de 11 kile .Iar acuma e vorba de noa si grozava populare
Sus In jos
nelu 59
New Member
New Member



Mesaje : 19
Data de inscriere : 04/06/2011

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeMier 15 Iun 2011 - 8:03

Robert a scris:
eu nu am spus ca nu exista,ci ca nu sunt de acord cu tratamentul aplicat pestelui din poza
Dar cu tratamentul pestilor de la por... va place vezi poza de mai jos , ne infecteaza balta ,pacat de pesti aia vechi pt ca sunt exemplare frumoase.
Sus In jos
Robert
New Member
New Member
Robert


Mesaje : 30
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 50
Localizare : satu mare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeJoi 16 Iun 2011 - 11:56

Sus In jos
http://www.amazonshop.ro
florinel
New Member
New Member
florinel


Mesaje : 18
Data de inscriere : 17/03/2011
Localizare : satu mare

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeLun 11 Iul 2011 - 0:51

si anu asta la fel ca si anu trecut....azi e luni si nu e voie sa pescuiesti la Porumbesti...insa sefu de gara din halmeu care beneficiaza de reguli speciale pescuieste chiar acum pe balta.....in plus mai este o regula pe balta, care zice ca nu e voie sa folosesti navomodele(barcute de nadit) si el foloseste si asa ceva....astea toate cu acordul domnului Tepfenhart Adalbert.
ma intreb oare de ce nu beneficiem si noi de regulile astea speciale???e batjocura curata!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitimeLun 11 Iul 2011 - 5:51

Nimeni nu te obliga sa scoti permisul la Porumbesti, e singura sanctiune ce poti sa o aplici APS. Fara membri nu au bani, fara bani se desfiinteaza...pana ce vor exista fraieri care sa le dea bani pe permis, ei isi vor bate joc in continuare de voi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Porumbesti Empty
MesajSubiect: Re: Porumbesti   Porumbesti I_icon_minitime

Sus In jos
 
Porumbesti
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» balta porumbesti
» populari 2011 ?
» Porumbesti
» porumbesti
» porumbesti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: