AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

lansete hakuio

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
stef.alin
New Member
New Member

Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 37
Localizare : satu mare

MesajSubiect: lansete hakuio   Lun 24 Sept 2012 - 10:15

as vrea sa mi iau lansete hakuio mtx 12 sa 14.daca are cineva aceste bete as dori niste sfaturi in alegerea lor sau alte modele la aceiasi bani.tin sa mentionez ca nu am tinut in mana un astfel de bat.la magazinele din sm din cate stiu eu nu sunt pe stoc
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member

Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 39

MesajSubiect: Re: lansete hakuio   Lun 24 Sept 2012 - 11:31

am vazut la un baiat din carei pe lacul ianculesti.(MTX 14)
a spus ca e multumit da e cam rigid.
si eu sunt curios de alte raspunsuri
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member

Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 32
Localizare : Satu Mare

MesajSubiect: Re: lansete hakuio   Lun 24 Sept 2012 - 12:08

vb cu tavi (vidra )colegu lui de la concursul de la tangabesti a pescuit cu ele a zis ca sunt excelente dar sun rigide (4 libre) dar pt detalii varog apelati la buna vointa lui
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
Gabrian_Lucian
Active Member
Active Member

Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 38
Localizare : In general pe malul apei

MesajSubiect: Re: lansete hakuio   Lun 24 Sept 2012 - 14:33

Iata o disutie de pe alt forum sper sa iti fie de folos: "Eu inca mai folosesc MTX 12, de 3,90m. Au testul de curbura de 4 lbs si au actiune rapida. Foarte buna in lanseuri daca ai o tehnica buna de lansare, adaptata acestor lansete (deci iti trebuie ceva experienta cu ele). In drill sunt foarte rigide si daca nu esti atent, mai ales la mal poti scapa pestele foarte usor, la fel trebuie sa te obisnuiesti cu ele. Mandrina mai face probleme (se dezlipeste usor si incepe sa se miste) dar se poate rezolva foarte usor folosind un adeziv de calitate. Mie mi se par si un pic cam grele. Eu le folosesc doar atunci cand am nevoie de lanseuri extreme si unde fiecare metru in plus conteaza. In rest nu pescuiesc cu ele, caci nu imi plac cum se comporta in drill, nefiind deloc permisive! Parerea mea!!!.... Am inteles ca MTX 14 sunt mult mai ok! Poate te orientezi spre ele! Bafta!"
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member

Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 39

MesajSubiect: Re: lansete hakuio   Lun 24 Sept 2012 - 20:13

MTX 14 are acelasi blanc cu MTX 12 difera inele, mandrina si actiunea.La concursul de casting din iarna a terminat bete de zeci de milioane de lei. In sud e plin de ele si cica nu sa rupt niciuna in aruncare. Sper sa aduca cineva la magazin din satu mare sa le vedem si noi Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: lansete hakuio   

Sus In jos

lansete hakuio
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Discuţii Generale :: Discuţii Generale-
Mergi direct la: