Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA??????????

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? Empty
MesajSubiect: ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA??????????   ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? I_icon_minitimeJoi 25 Oct 2012 - 23:35

Englezii au plecat suparati de la Campionatul Mondial de pescuit la crap, desfasurat in septembrie pe Lacul Corbu!

Romania a devenit campioana mondiala la ea acasa, dar englezii sustin ca romanii au trisat! Acestia acuza ca pestii erau obisnuiti de luni bune cu momeala folosita de romani si ca nimeni n-a avut nicio sansa in fata lor. Reprezentantii Serbiei si Bulgariei s-au prins si au cumparat momeala de aici ca sa obtina un loc pe podium!

Managerul echipei engleze, Ian Huntington, a declarat in The Independent ca gestul romanilor este lipsit de fair play, dar ca nicio regula nu a fost incalcata.

"Am primit o lectie grea, e greu sa ne revenim din socul asta. Dupa doua ore de concurs am inceput sa ne punem intrebari legate de momeala. E greu sa prinzi un peste obisnuit doar cu un anumit tip de momeala. Am aflat ca se lucra la asta inca din luna mai!", a declarat acesta.

Cei din Serbia, Bulgaria si Portugalia au aflat ce se intampla si au reusit sa cumpere momeala din Romania. Restul de echipe, printre care Anglia si Franta - favorite, nu au fost pe faza si au esuat. "Puteam sa castigam, eram pregatiti pentru asta!", sustin britanicii.
Sus In jos
dr.florin
Senior Member
Senior Member
dr.florin


Mesaje : 255
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 46
Localizare : SATU MARE

ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? Empty
MesajSubiect: Re: ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA??????????   ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? I_icon_minitimeVin 26 Oct 2012 - 6:43

Da-i in pana mea de englezi sau alte natii ......... todeauna cand romanii castiga se triseaza ........ curios , oare si Peter Micula a obisnuit 2 ani pestele inainte de a castiga WCC la italieni acasa Question Question Question

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Todeauna un mare campion stie si gustul infringerii si stie sa piarda ....... se pare ca englezii cat si italienii nu au invatat aceasta lectie !
Sus In jos
dr.florin
Senior Member
Senior Member
dr.florin


Mesaje : 255
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 46
Localizare : SATU MARE

ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? Empty
MesajSubiect: Re: ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA??????????   ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? I_icon_minitimeVin 26 Oct 2012 - 6:48

hasan attila gassan a scris:

Cei din Serbia, Bulgaria si Portugalia au aflat ce se intampla si au reusit sa cumpere momeala din Romania. Restul de echipe, printre care Anglia si Franta - favorite, nu au fost pe faza si au esuat. "Puteam sa castigam, eram pregatiti pentru asta!", sustin britanicii.

Aviz francezilor si italienilor , unu la mana cine va declarat pe voi favoriti Idea , doi la mana uitati-va la niste ADEVARATI CAMPIONI care au ceva in cap si care stiu sa se declare invinsi , AFRICA DE SUD Exclamation
Sus In jos
Gabrian_Lucian
Active Member
Active Member
Gabrian_Lucian


Mesaje : 147
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 44
Localizare : In general pe malul apei

ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? Empty
MesajSubiect: Re: ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA??????????   ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? I_icon_minitimeSam 27 Oct 2012 - 5:52

Vrajala !!!! Am pescuit 3 ani pe un lac unde eu am invatat pesti la bile ,bile facute de mine .Intradevar in partide scurte erau imbatabile bilele mele dar a venit Camil pe lac si a stat 48 de ore si a nadit cu bilele lui si culmea a prins dupa 24 de ore mai bine decat mine , deci faza cu obisnuinta este vrajala pe termen lung . Sau poate ca Engleji au pescuit numai vreo 12 ore in restul timpului erau ocupati sa faca un litcor si sa lege un carlig .Terminand cu teoria conspiratie si cu frectia piciorului de lemn cu bengej sau ca tata ii mai tare decat tactu intradevar sunt pionerii fotbalului si al pescuitului crapului in stil "modern " (bine ca nu au inventat apa calda si mersul pe jos ca era grav ) doar ca la fotbal sunt penali iar la pescui si mai penali .Ce lacuri mari au in Anglia ,eu in toate articolele depre lacurile lor erau undeva din descrieri mai degraba niste bazine pline de crap( in medie de 2-3 hectare ) nu lacuri imense alde Corbu , Sarulesti , Tancabesti ,Gostile ,Moara Vlasiei si as mai putea continua cu vreo minim 10 exemple , lacuri cu ( Atentie Engleji ) peste 20 de hectare de luciu de apa . ...UE Anglia si respect Energy forta Peter Micula .
Sus In jos
gsmmircea
New Member
New Member



Mesaje : 13
Data de inscriere : 16/08/2011

ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? Empty
MesajSubiect: Re: ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA??????????   ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? I_icon_minitimeSam 27 Oct 2012 - 8:11

Adevarul este ca pesti au fost furajati ca sa intre in cantar (1.5 kg) deoarece popularea a fost facuta in primavara cu pesti sub 1.5kg.Lacul Corbu are cam 400 ha deci ca sa obisnuiesti pestii din atita apa cu o nada cred ca ai nevoie de garnituri intregi de tren sau vapoare de bile.Din punctul meu de vedere teoria nu tine deoarece ultimul concurs inainte de CM a fost cupa Rig la care au partcipat o groaza de tari .Nu cred ca au vreo scuza sau poate nu au avut ochi sa-i vada pe cei de la Energy care au castigat concursul.Cei din Brasov au aproape lacurile de la Doripesco in care concursurie se castiga cu cantitati uriase de peste si au mare experienta in ciortaniada.
Sus In jos
Gabrian_Lucian
Active Member
Active Member
Gabrian_Lucian


Mesaje : 147
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 44
Localizare : In general pe malul apei

ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? Empty
MesajSubiect: Re: ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA??????????   ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? I_icon_minitimeSam 27 Oct 2012 - 8:35

gsmmircea a scris:
Adevarul este ca pesti au fost furajati ca sa intre in cantar (1.5 kg) deoarece popularea a fost facuta in primavara cu pesti sub 1.5kg.Lacul Corbu are cam 400 ha deci ca sa obisnuiesti pestii din atita apa cu o nada cred ca ai nevoie de garnituri intregi de tren sau vapoare de bile.Din punctul meu de vedere teoria nu tine deoarece ultimul concurs inainte de CM a fost cupa Rig la care au partcipat o groaza de tari .Nu cred ca au vreo scuza sau poate nu au avut ochi sa-i vada pe cei de la Energy care au castigat concursul.Cei din Brasov au aproape lacurile de la Doripesco in care concursurie se castiga cu cantitati uriase de peste si au mare experienta in ciortaniada.
Scuza o reprezinta femeile frumoase si berea ieftina . Niste xxxxx ,pacat de numele pe care le au pe spate ,engleji care chiar au facut ceva pentru pescuitul la crap mondial ex:Rod Hutchinson ,Danny Fairbrass , Steve Briggs etc
Sus In jos
Continut sponsorizat





ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? Empty
MesajSubiect: Re: ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA??????????   ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA?????????? I_icon_minitime

Sus In jos
 
ESTE POSIBIL SAU E VRAJALA??????????
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Competiţii de pescuit :: Tari în beţe la crap-
Mergi direct la: