Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 structuri si substrat balti

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeSam 26 Mar 2011 - 6:31

Aici posta-ti ce sti-ti despre balti
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeSam 26 Mar 2011 - 6:40

MEDIES

balta are substrat nisipos, cu multa vegetatie aproape de mal. exista 2 insule; una la mijlocul baltii in prelungimea peninsului din partea cu sarmele de inalta tensiune, daca e seceta se poate merge in picioare pana la ea, pe o carare prin apa; a doua, ce contine o salcie si ea e scufundate total se afla acolo unde incepe balta sa se stramteze spre partea cu asfaltu, la mijlocu C-ului format acolo
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeMar 29 Mar 2011 - 11:34

multumesc pt postari Twisted Evil
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeMier 25 Mai 2011 - 1:26

CALINESTI


Substrat malos, aveti grja la scoici, se agata de viermisori
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeMier 25 Mai 2011 - 1:28

IOJIB


Substrat malos, sunt scoici
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeMier 25 Mai 2011 - 1:31

DARA


Substrat malos, pe malul opus asfaltului intre stuf sa dati daca mergeti
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeMier 25 Mai 2011 - 1:33

daca ati mai fost pe undeva si stiti detalii Postati
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeMier 25 Mai 2011 - 9:28

Adrian 1:
- la locul numit "pe spitz" sub cablurile de inalta tensiune: platou in fata la 70 m, daca e nivelul scazut, de pe mal poti ajunge pe o carare pana pe capat, zona din dreapta a platoului e cu pietris, merita incercata. In dreapta sub copacelul crescut in apa, loc excelet pentru somn, s-a prins somn de 22 kg acolo. Golful din stanga cu apa mica, 1 - 1,5 m produce crap primavara.
- la locul numit "malul inalt": platou cu nisip in fata la 50 de m, produce foarte bine locul in cazul in care vantul bate din dreapta; Sub mal apa adanca merita incercat la somn.
- la locul numit "sub ferma": platou cu nisip la 90-100 de m in fata, exista si un cablu de la draglina lasat in apa, se pierd monturi, dar locul produce crapi mai mari, in special toamna, apa e mai adanca, platoul e la 2-2-5 m;
- la locul numit "in curba", platou la 30 m de mal, un fel de dig, locul produce crap, dar indeosebi somn, cel mai mare cantarit personal 18 kg, prins de Jurj (odihneasca-se-n pace); Merita incercat si malul cu stuf din stanga, produce crap.
- la locul numit "la insula": merita incercat in jurul insulei, apa e mai mica si produce crap, de asemenea exista un platou cu pietris la 70 m in fata, produce crap, de asemenea sub stuful de vis-a-vis merita incercat la amur. In golful din dreapta se poate prinde somn, atentie si aici exista un cablu in apa, risc de agatare;
- la locul numit "pe peninsula": pot pescuit linistit 3 pescari, merita incercat stuful din stanga, platoul din fata la 60 de m, precum si marginea platoului de pe spitz.

Sus In jos
Doruss
Junior Member
Junior Member
Doruss


Mesaje : 95
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 67
Localizare : Satu Mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeMier 25 Mai 2011 - 10:42

Ai cam dat tot din casa, dar ai uitat sa spui ce se pune pe carlig ?
Toate cele bune!
Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeMier 25 Mai 2011 - 13:13

Mister Doru cand ma gandesc la Adrian, primul gand imi zboara la coniacul zaraza, care nu lipsea niciodata din trusa ta, si pe care il consumam ca la masa de poker in patru, impreuna cu Romica si Radu, alea erau iesiri adevarate Very Happy
Sus In jos
Doruss
Junior Member
Junior Member
Doruss


Mesaje : 95
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 67
Localizare : Satu Mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeJoi 26 Mai 2011 - 10:57

Prietene, toate astea s-au intampat ieri, ori mi se pare?

Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeJoi 26 Mai 2011 - 11:14

Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Romeo
Active Member
Active Member
Romeo


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : Satu Mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: structuri si substrat balti    structuri si substrat balti I_icon_minitimeJoi 26 Mai 2011 - 11:19

Asa este aceasta balta cred ca ramane doar o amintire.Ceea ce a ramas se vede in pozele postate de tine, Cipri.Un WC ca si dupa un antrenament in poligonul de tragere, mizerie si in rest vana - denumita "balta amenajata".
Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeJoi 26 Mai 2011 - 11:29

pentru asta trebuie sa multumim din inima d-lui director, conducator unic, care a dat cu mucii-n fasole si cu Adrian 1. Mad
Sus In jos
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeJoi 26 Mai 2011 - 11:51

va multumesc pt detalii si mai astept pentru a face forumul mai interesant
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
lucamihai
Junior Member
Junior Member
lucamihai


Mesaje : 56
Data de inscriere : 27/03/2011

structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitimeJoi 26 Mai 2011 - 23:00

Tocmai ieri seara s-a prins un somn de 17 kg pe balta 1.In veek-end s-a prins pe balata din spate somni pe la 5-6 kg.
Toaleta e de mult remediata,iar de mizeria amintita eu n-am dat! Dar sa nu uitam ca tot pescarii lasa mizerie si distrug, nu extraterestrii!
Sus In jos
Continut sponsorizat





structuri si substrat balti Empty
MesajSubiect: Re: structuri si substrat balti   structuri si substrat balti I_icon_minitime

Sus In jos
 
structuri si substrat balti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Recomandari !
» raid pe la balti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: