Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB Empty
MesajSubiect: Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB   Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB I_icon_minitimeDum 9 Dec 2012 - 9:59

Bunul meu prieten in ale pescuitului MR.L ma roaga prieteni pescari sa postez acest subiect pentru a va da cu parerea legat de cele doua mulinete Shimano BBLC (model vechi) vs Shimano Ultegra XSB.Prietenul meu asteapta sugestii...ii este foarte greu sa se decida ... fiind in stadiul achizitionarii unui set de mulinete.Multumesc anticipat!
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB Empty
MesajSubiect: Re: Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB   Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB I_icon_minitimeLun 10 Dec 2012 - 9:46

Am folosit ambele modele ,cu bigurile nu am avut nici o problema ,am fost multumit de ele ,pacat ca nu pot spune acelasi lucru despre ultegra xsb,la a doua partida de pescuit una dintre ele mi-a facut figura,iesind fusta care e sub tambur si are acele doua ghidaje pe rotor prin care culiseaza ,blocind practic mulineta.Acuma vb aia ,cum ti-e norocul,sunt care mai au acet tip de ultegre ,poate as-i spun si ei parerea.
Sus In jos
robicopilu
New Member
New Member
robicopilu


Mesaje : 37
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 35
Localizare : satu mare

Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB Empty
MesajSubiect: Re: Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB   Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB I_icon_minitimeMar 11 Dec 2012 - 1:06

salut eu am 2 ultegra xtb 5500 pentru feeder au fost minunate, dar l-am folosit la betele de crap si au inceput sa scoata sunete ciudate cred ca s-a dus ceva in ele , mi-am luat 3 biguri si sunt ff multumit
Sus In jos
gsmmircea
New Member
New Member



Mesaje : 13
Data de inscriere : 16/08/2011

Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB Empty
MesajSubiect: Re: Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB   Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB I_icon_minitimeMar 11 Dec 2012 - 11:13

Eu am avut ambele modele si pot sa zic ca am fost multumit. Bigurile parca sunt mai grele . Ultegrele sunt mai finute la aspect.Incearca fiecare model si vezi care iti place mai bine.
Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB Empty
MesajSubiect: Re: Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB   Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB I_icon_minitimeJoi 3 Ian 2013 - 9:40

Ultegra, daca o comparam cu BBLC.
In rest ca fiabilitate pararea mea ca no 1 raman shimano aero xt
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB Empty
MesajSubiect: Re: Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB   Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB I_icon_minitime

Sus In jos
 
Shimano BBLC (model vechi) sau Shimano Ultegra XSB
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Discuţii Generale :: Discuţii Generale-
Mergi direct la: