Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 top 10 mulinete

In jos 
+11
cipibm
ciprian c
Ciprian Savu
djsoso(sorinboja)
radumatica
ReMuS
Romeo
Mircea
Doruss
dr.florin
marius_mc
15 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
cipibm
New Member
New Member



Mesaje : 48
Data de inscriere : 12/03/2011
Varsta : 56
Localizare : baia mare

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 10 Aug 2011 - 9:33


Dupa ce am pescuit si cu Basia si cu Aero Technium si cu Ultegra am ajuns la concluzia ca nu se merita investitia fiindca si cu BBLC iti faci treaba chiar foarte bine.

Insa daca te dau banii afara din casa... Very Happy Very Happy Very Happy [/quote]

De acord cu tine.
Sus In jos
Doruss
Junior Member
Junior Member
Doruss


Mesaje : 95
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 67
Localizare : Satu Mare

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 10 Aug 2011 - 21:36

DA, aveti dreptate,
Dacia 1300 e cea mai buna, are volan , roata de rezerva si unde pui ca consuma mai putin decat un Porsche !!!!!
Sus In jos
Ciprian Savu
Active Member
Active Member
Ciprian Savu


Mesaje : 186
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Satu Mare

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 10 Aug 2011 - 22:32

Doruss a scris:
DA, aveti dreptate,
Dacia 1300 e cea mai buna, are volan , roata de rezerva si unde pui ca consuma mai putin decat un Porsche !!!!!

iar in servisare ai nevoie doar de patent si sarma
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Eslex
Junior Member
Junior Member
Eslex


Mesaje : 121
Data de inscriere : 08/03/2011

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 12 Aug 2011 - 0:49

Vad ca toata lumea isi lauda calul Very Happy este si normal fiercare cu ale lui, parerea mea este ca tot ce este Shimano Aero Technium este mult superior in ceea ce priveste tot( aero warp II, sistemul baitrunner etc) chiar si fata de alte mulinete Shimano, dar prferabil pt mine Shimano Aero Technium 12000 XTB. Very Happy
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 12 Aug 2011 - 1:17

Poate ca topicul ar fi trebuit sa se numeasca "TOP 10 CELE MAI ACCESIBILE MULINETE IN PESCUITUL SPECIALIZAT LA CRAP"asta ca sa fie ca o consultare cu marea majoritate a pescarilor la crap,bineinteles,acceptand si punctul de vedere a"privilegiatilor" care detin mulinete de ultima generatie .
Eu personal,am 3 BBLC,cu care ma impac foarte bine..... Very Happy
Sus In jos
Constantin
New Member
New Member
Constantin


Mesaje : 39
Data de inscriere : 26/05/2011

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 12 Aug 2011 - 8:47

Daca BBLC se compara cu Dacia atunci se pare ca cineva dintre noi sa nascut cu Basia si cu Aero Technium si cu Ultegra..... Very Happy sunt curios in viata de zi cu zi cu ce pescuiesc, ca pe forum e usor sa te lauzi fara sa te gandesti ca nu toti pescarii dispun de asemenea mulinete.
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 12 Aug 2011 - 9:18

bravo!!
Sus In jos
ReMuS
Active Member
Active Member
ReMuS


Mesaje : 159
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41
Localizare : Satu Mare

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 12 Aug 2011 - 11:40

Nimeni nu vrea sa braveze si sa se dea rotund aici cu ce foloseste, dar, daca nu ati observat, titlul acestui topic este"Top 10 mulinete" Exclamation
Fiecare foloseste ce ii place si ce isi permite, dar, sa fim seriosi, intr-un topic cu acest titlu nu ai cum sa pui pe primul loc, de ex., BBRLC, doar pentru ca este cea mai buna mulineta raport calitate pret. Exclamation
Evil or Very Mad Embarassed

Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 13 Aug 2011 - 1:13

Poți avea așa ceva :

top 10 mulinete - Pagina 2 Rods11-1

sau așa ceva:

top 10 mulinete - Pagina 2 Rods2-1

dacă nu are balta pește! Wink

Sus In jos
dr.florin
Senior Member
Senior Member
dr.florin


Mesaje : 255
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 46
Localizare : SATU MARE

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 13 Aug 2011 - 1:15

pescaDORU a scris:
Poți avea așa ceva :

top 10 mulinete - Pagina 2 Rods11-1

sau așa ceva:

top 10 mulinete - Pagina 2 Rods2-1

dacă nu are balta pește! Wink



Banuiam eu ceva ..... mai demult.......uite ca s-a adeverit Shocked


Ultima editare efectuata de catre dr.florin in Sam 13 Aug 2011 - 3:24, editata de 1 ori
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 13 Aug 2011 - 1:25

dr.florin a scris:
pescaDORU a scris:
Poți avea așa ceva :




Banuiam eu ceva ..... mai demult.......uite ca sa adeverit Shocked

Te rog fi mai explicit!
Apropo vezi ca ai mesaj privat!
Si inca ceva (valabil ptr toti userii acestui forum):
Va rog sa nu mai dați Quote mesajelor care conțin fotografii pentru a nu incarca si mai mult baza de date si asa foarte limitata pe forumul gratuit!
Multumesc pentru intelegere!
Sus In jos
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 2 Ian 2012 - 12:13

ati vazut mulinetele daiwa cu ulei electromagnetic, ulei inventat de daiwa si folosit de nasa
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 2 Ian 2012 - 13:20

marius_mc a scris:
ati vazut mulinetele daiwa cu ulei electromagnetic, ulei inventat de daiwa si folosit de nasa
cred că este vorba de ulei magnetic inventat de NASA și folosit de Daiwa!!!
...dacă au ulei inventat de NASA.. înseamnă ca zboară mulinetele astea. Very Happy
Lăsând gluma la o parte... îți spun că am auzit de această „noutate” (vezi mulineta de spining Daiwa Certate).
Uleiul magnetic se pare ca (printre altele) pe lângă rolul de lubrifiere a angrenajelor are și un rol de impermeabilitate.Datorita proprietăților sale „magnetice”, uleiul stă mai bine fixat de axul pe care este fixat tamburul și împiedică pătrunderea apei și a altor impurități (prin singurul loc pe unde poate de altfel pătrunde).


Ultima editare efectuata de catre pescaDORU in Vin 13 Ian 2012 - 22:13, editata de 1 ori
Sus In jos
dr.florin
Senior Member
Senior Member
dr.florin


Mesaje : 255
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 46
Localizare : SATU MARE

top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 13 Ian 2012 - 21:46

pescaDORU a scris:
marius_mc a scris:
ati vazut mulinetele daiwa cu ulei electromagnetic, ulei inventat de daiwa si folosit de nasa
cred că este vorba de ulei magnetic inventat de NASA și folosit de Daiwa!!!
...dacă au ulei inventat de NASA.. înseamnă ca zboară mulinetele astea. Very Happy
Lăsând gluma la o parte... îți spun că am auzit de această „noutate” (vezi mulineta de spining Daiwa Certate).
Uleiul magnetic se pare ca (printre altele) pe lângă rolul de lubrifiere a angrenajelor și un rol de impermeabilitate.Datorita proprietăților sale „magnetice”, uleiul stă mai bine fixat de axul pe care este fixat tamburul și împiedică pătrunderea apei și a altor impurități (prin singurul loc pe unde poate de altfel pătrunde).

Adevarat ce spui tu Dorule , intalniti acest "ulei magnetic" ( nanotehnologie "imprumutata" din industria automobilelor ) la gama de mulinete Daiwa care are printre altele si caracteristica "MAGSEALED" , care defapt incapsuleza "motorul" mulinetei intr-o baie de ulei magnetic , impermeabila 100% , foarte buna mai ales la pescuitul pe apa sarata , dupa cum stiti cristalele fine de sare corodeaza in timp aproape orice !
Sus In jos
Continut sponsorizat





top 10 mulinete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: top 10 mulinete   top 10 mulinete - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
top 10 mulinete
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intretinere mulinete
» Lansete+Mulinete
» curatare/ingrijire mulinete
» AS CUMPARA 3 MULINETE !!!!!!!!!!!!!!!!!
» Vand Mulinete BBLC

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Discuţii Generale :: Discuţii Generale-
Mergi direct la: