Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011

In jos 
+9
Romeo
danyp
Claudiu Pop
radumatica
robert orosz
dr.florin
arnold_glodean
pescaDORU
Adi Buda
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011   XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 10 Iul 2011 - 9:38

Felicitări și vouă Remus și Peter!
Am auzit că ați prins „vagoane” de crapi, doar că ăla mare nu a vrut să parcheze și pe la voi... Păcat!
(Nici eu nu prea am noroc la pește mare... așa că vă înțeleg perfect).
Asta este!

Poate ne povestiți și nouă (după ce vă mai reveniți) cum a fost!
Sus In jos
Mircea
Admin
Admin
Mircea


Mesaje : 91
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 44
Localizare : Satu Mare

XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011   XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 10 Iul 2011 - 11:06

Jos palaria in fata voastra. Datorita voua capitala pescuitului la crap s-a mutat in Satu Mare.Bravo baieti!


Ultima editare efectuata de catre Mircea in Dum 10 Iul 2011 - 23:15, editata de 1 ori
Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011   XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 10 Iul 2011 - 11:51

Va multumim tuturor pentru sustinere si felicitari, si totodata ne bucuram ca dupa Haromfa reusim un al doilea rezultat de mare anvergura in lumea crapista, un loc II la celebrul concurs Palotas - Tiger Baits kupa. Intr-un fel cu aceste doua rezultate Satu Mare devine punct de reper pentru lumea crapista Very Happy
Este concursul unde participa doar cei mai buni dintre cei mai buni in pescuitul crapului de talie mare, la stilul plantat, fieldtesteri ai diferitelor firme de nada, pescari celebri precum si legende ale pescuitului ca Frank Warwick care nu necesita nici o prezentare. Am avut sansa ca Frank sa stea vis a vis de noi pe standul 14, caci cine nu-si doreste un "duel" cu Frank, macar asa din ambitie si orgoliu pescaresc, si de data asta am prins si mai mult si mai mare decat Frank de pe un stand mai prost, practic pesti mari in cele doua ocazii in care ne-au vizitat, in urma ploii puternice si in momentul intrarii frontului cald au trecut pe sub nasul lui Very Happy

Dar sa revenim, am prins standul 15 la apa mica, in conditiile climaterice de acum (vant non stop 2 saptamani inclusiv 6 zile din 7 in concurs dinspre apa mica spre apa mare pe baraj, precum si frontul rece) cel mai prost stand din concurs cu apa de 1,4 m max.
Administratorul lacului d-l Komaromi precum si organizatorii ne-au spus din start ca le pare rau dar nu avem nici o sansa, si daca reusim sa punctam cu un crap peste 10 kg sa fim fericiti ca mai mult acum nu se poate.

Practic tot pestele mare era masat in fata barajului, ceea ce se vede foarte bine din fisele de capturi aceste echipa punctand cu crap peste 20 kg din primele zile.
Am reusit sa exploatam la maximum cele 2 momente favorabile pe care le-am avut toata saptamana, o ploaie puternica (doua exemplare puse pe mal 13+ si 11+) si intrarea frontului cald.
Am cautat sa facem selectia exemplarelor si de data asta am reusit, selectia s-a facut din strategia de nadire, momeala si montura.

Raman regretele unui crap over 25 dupa parerea mea care s-a dezgatat dupa un drill de 8-10 min de pe mal si inca 5-6 min din barca, sunt sigur ca daca il scoteam ar fi fost record personal, precum si al faptului ca am ratat marele premiu la 50 de gr, si aici putem vorbi de un mare ghinion Mad

In ultima noapte am mai punctat cu un crap de 13+ care s-a apropiat si el foarte mult de captura zilei un crap de 14,600 kg, alt ghinion Mad

Tin sa le multumesc si eu lui Remus si Peter, in special lui Remus care datorita amabilitatii lui ne-a ajutat permanent sa improspatam proviziile de bere, vin, whisky, tigari Laughing

Apropos Doru, daca tu crezi ca prinderea crapilor mari e doar chestiune de noroc de inseli amarnic...dar nu vreau eu sa destram acest mit...sa ramana ca e noroc Exclamation


Fir intins tuturor !
Sus In jos
dr.florin
Senior Member
Senior Member
dr.florin


Mesaje : 255
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 46
Localizare : SATU MARE

XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011   XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 11 Iul 2011 - 0:27

Felicitarile de rigoare , scuze de intarziere dar am fos plecat .
Bravo voua tuturor celor 5 reprezentanti satmareni !
Tot asa si la mai mare cheers cheers cheers
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 61
Localizare : Satu Mare

XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011   XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 13 Iul 2011 - 8:54

Desi cu intarziere,felicit toate echipele romanesti si in mod special echipele din Satu Mare !

Felicitari lui Peter si Remus si in mod special,felicitari lui Doru,Cipri si Bogdan,echipa care a terminat acest prestigios concurs pe locul 2 la general ! cheers
Sus In jos
Doruss
Junior Member
Junior Member
Doruss


Mesaje : 95
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 67
Localizare : Satu Mare

XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011   XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 14 Iul 2011 - 10:21

radumatica a scris:
Desi cu intarziere,felicit toate echipele romanesti si in mod special echipele din Satu Mare !

Felicitari lui Peter si Remus si in mod special,felicitari lui Doru,Cipri si Bogdan,echipa care a terminat acest prestigios concurs pe locul 2 la general ! cheers




Prieteni pescari de crap din Satu Mare, stacheta pentru anul 2011 a fost ridicata la concursul
De la Palotas la 22425 gr, de echipa Big Carp ,cantarita oficial cu Reuben Heaton, sa vedem care e primul care o depaseste,
Dau un Whisky (de plosnita) fara alcohol pentru primul care o depaseste!!!!,!,!,
Sus In jos
Continut sponsorizat





XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011   XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011 - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
XI. Palotás-Tiger Baits bojlis kupa 2011
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» V. Professzionális Bojlis Európa Kupa, XX. Jubileumi PV TV - SBS - Maconka Nemzetközi Bojlis Kupa
» IV. PROFESSZIONÁLIS BOJLIS EURÓPA KUPA - XIX. SBS - PV TV - MACONKA NEMZETKÖZI BOJLIS KUPA 2012
»  XII. F&H – Pecatúra – Carplove Palotás Kupa, Ungaria
» XI. Ohat nemzetközi bojlis kupa
» XVII. MACONKA NEMZETKÖZI BOJLIS KUPA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Competiţii de pescuit :: Tari în beţe la crap-
Mergi direct la: