Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ianculesti.

In jos 
+14
bakelyt
hasan attila gassan
TACEREA
Radu
Andrei H.
Adi Buda
Ghita N.
Peter Micula
djsoso(sorinboja)
gbryel
catalin
fish_hunter
deac istvan
Amaritul
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
fish_hunter
Active Member
Active Member
fish_hunter


Mesaje : 152
Data de inscriere : 23/04/2012
Varsta : 59
Localizare : Carei

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 24 Mai 2012 - 11:14

Carei-Tiream,dupa vreo 5-600 de metri la iesirea din Tiream spre Andrid este o curba la stinga.Imediat in curba care face stinga tu o iei spre dreapta ,la asest drum i se spune drumul de la sonda,mergi pe acel drum pina dai intr-un T-eu,acolo faci stinga de acolo ajungi direct la lac,se vad plopii.
Acel drum este practicabil si inainte si dupa ploaie.
Sus In jos
http://lacianculesti.forumulmeu.ro/
TACEREA
New Member
New Member
TACEREA


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 27 Mai 2012 - 23:51

[img]Ianculesti. - Pagina 2 Hdqbvvblphw3snajergp_thumb[/img]

care drumul bun spre Lacul Ianculesti (culoare rosu sau galben)?
Sus In jos
fish_hunter
Active Member
Active Member
fish_hunter


Mesaje : 152
Data de inscriere : 23/04/2012
Varsta : 59
Localizare : Carei

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 28 Mai 2012 - 11:43

Cel rosu.
In data de 30.05 se populeaza lacul cu 800kg crap.
@Tacerea ,
Cand doriti sa faceti concursul?
Sus In jos
http://lacianculesti.forumulmeu.ro/
fish_hunter
Active Member
Active Member
fish_hunter


Mesaje : 152
Data de inscriere : 23/04/2012
Varsta : 59
Localizare : Carei

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 31 Mai 2012 - 6:35

Ieri s-a populat cu 800kg crap oglinda.
Sus In jos
http://lacianculesti.forumulmeu.ro/
fish_hunter
Active Member
Active Member
fish_hunter


Mesaje : 152
Data de inscriere : 23/04/2012
Varsta : 59
Localizare : Carei

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 17 Aug 2012 - 9:19

Anunt


In data de 18.08.2012 ora 07 lacul este inchis pentru desfasurarea concursului de pescuit organizat de SC POLIPOL MOBILA SRL pana in data de 19.08.2012 ora 09
Multumim de intelegere

Anunt preluat de pe www.lacianculesti.ro
Sus In jos
http://lacianculesti.forumulmeu.ro/
fish_hunter
Active Member
Active Member
fish_hunter


Mesaje : 152
Data de inscriere : 23/04/2012
Varsta : 59
Localizare : Carei

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 6 Feb 2013 - 1:22

Regulament Lac Ianculesti


Înainte de instalarea pe locul de pescuit pescarul va consulta prezentul regulament şi se va achita taxa corespunzătoare numai in cazul in care este de acord cu aceste reguli
1. Taxe de pescuit :
-abonament anual 800 de lei cu drept de retinere, crap 40 de kg. carasi 30 de kg si un rapitor la fiecae partida de pescuit (stiuca sau salau sau somn ), dupa retinerea cantitati admise prin abonament pescarul are drept de pescuit fara drept de retinere.
-pescuit cu drept de retinere pe 24 de ore=40 de lei, se retine crap pana la 3kg,crasi 2kg si 1-bucata rapitor.
- capturile care sunt retinute peste cantitatea oferite de taxa de pescuit se plateste cu 15 lei/kg la crap si 10 lei/kg la carsi.


2. Toate autovehiculele, fără excepţie, se parchează obligatoriu in parcare, dupa care se prezinta la paznic.

3. Pe toata durata partidei de pescuit personalul amenajării piscicole are dreptul să controleze şi să cântărească peştele capturat de pescari.

4. Pescarul poate sa pescuiasca cu maxim 3 (lansete sau undite), dotate obligatoriu cu 1 (un) singur carlig si plumb sau naditor pierdut (posibilitatea eliberarii plumbului sau naditorului, in cazul ruperii firului principal) !

5. Este strict interzis, pescuitul la “BOMBA.


6. Numai capturile de CRAP CARE AU GREUTATEA peste 1 KG pot fi retinute de catre cei care au achitat taxa 40 lei = 24 ore cu retinere 3 kg de crap, 2 kg de carasi si 1 buc. de rapitor ! Capturile de CRAP care vor depasi 3 kg, vor fi eliberate imediat ce au fost prinse, în apa in stare vie şi fără a fi rănite.
Numai in cazul in care pescarul doreste sa retina o cantitate peste cel inclus in taxa poate retine pestele care nu depaseste 5kg, si va achita diferenta la terminarea partied la paznic.

7. Fiecare pescar este obligat sa se aseze numai in dreptul locului marcat si numerotat pentru pescuit, numai dup ace sa consultat cu paznicul .

8. Este strict interzisa punerea peștilor in acelasi juvelnic de catre 2 sau mai multi pescari, precum si cedarea pestilor prinsi de catre un pescar la alti pescari.

9. Fiecare pescar va trebui sa fie dotat obligatoriu cu saltea de primire, spray dezinfectant (cel care nu are asa ceva, contra sumei de 5 lei/pescar/24 de ore, poate cere si primi de la paznicul care incaseaza taxele).

10. Sotia sau copilul (virsta maxim 14 ani) pescarului, pot pescui cu o undita (varga) proprie.

11. Pescuitul se va practica numai de pe locurile amenajate (pontoane), este interzis intrarea in apa sub orce motiv.

12. Nadirea se face de pe mal, plantatul cu Barcuta (Navomodel) NU este permis.

12. Pescarul care aduce la cunostinta Administratorului sau Paza despre alt pescar care sustrage sau ascunde peste, si acest lucru va fi dovedit va fi recompensat cu 1 bon(24 h).

13. Pescarul si insotitorii sunt obligati sa se comporte civilizat, fara urlete, scandal, muzica si alte manifestari huliganice.

14. Pescarii sunt obligati sa intretina curatenia generala a lacului de pescuit.

15. Nu se vor arunca resturi menajere pe mal si in apa.

15. Nu se va distruge vegetatia si arborii din jurul lacului.

16. Societatea nu raspunde administrativ sau material la orice forma de accident si urmari generate de consumul de alcool.

17. Este interzis scaldatul.

18. Este interzis scaldatul animalelor de companie.


19. Nerespectarea regulamentului duce la terminarea zilei de Pescuit pentru pescarul in cauza fara pretentii de peste si taxa.
Pescarul care este prins cu peste in afara celui care este prevazut in regulament, va fi reclamat organelor de Politie pentru fapta de furt calificat, Fapta penala pedepsita de art.208 Codul Penal.

20. Administratia lacului mentine dreptul de a interzice pescuitul pe lac persoanelor care au fost prinsi cu nerespectarea regurilor.





Avem rugamintea
Pastrarii cureteniei
Pastrarii linistei

Va dorim fir intins

Dimensiuni de peste care nu se pot retine



- crap sub 1000 de gr.
- carasi sub 300 de gr.
- amuri sub 1000 de gr.
- salau sub 35 de cm.
- stiuca sub 45 de cm.


Pescari care reusesc o captura de somn peste 6 kg. vor beneficia de o partida de pescuit de 24 de ore, din partea conduceri lacului.

Este posibilitate de rezervarea locurilor de pescuit la nr. de tel:___________,la rezervare se confirma data si ora sosirii si durata pescuitului, in cazul in care locul rezervat nu se ocupa pana la ora stabilita paznicul dupa 30 de minute anuleaza rezervarea.

Sus In jos
http://lacianculesti.forumulmeu.ro/
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 6 Feb 2013 - 2:08

cand o sa avem o balta,managerul caruia va spune ca are si INDATORIRI fata de pescari nu numai CERINTE.anul trecut am fost pe aceasta balta de 3 ori,pentru prima data am intrat in parcare si m-am dus la paznic sa vad care e regulamentul m-am conformat si m-am aseat unde era loc a fost o partida reusita ,am aflat ca se poate rezerva locul l-am rezervat telefonic pentru a doua partida pe cand am ajuns mi s-a spus ca locul s-a dat pentru cineva din consiliu din carei si ca paznicul nu are nici o vina ,m-am enervat si a trebuit sa ma asez pe un loc unde era plin de hinar si nu era curatat dar avand in vedere ca in regulament scrie ca n-ai voie sa intri in apa iar nu e de bine.a treia oara cand am fost n-am mai sunat ca nu avea rost am stat sa platesc la paznic l-am intrebat unde ma pot aseza ,a spus oriunde ca nu sunt locuri rezervate pana am ajuns pe langa mal a venit unul cu duba si s-a asezat pe locul unde vroiam sa ma asez am intrebat daca are bilet sau daca e rezervat ,mi-a raspuns ca si-a ocupat locul si ca merge sa plateasca,l-am intrebat si pe paznic cum e cu regulamentul mi-a raspuns sa ma asez pana mai sunt locuri.cam atat despre acest regulament care doar pescarul trebuie sa-l respecte.
Sus In jos
bakelyt
New Member
New Member
bakelyt


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/05/2011
Varsta : 39

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 15 Feb 2013 - 6:14

Salut,

Stie cineva ceva informatii noi despre balta? Se poate pescui?Se poate intra cu masina pe timpul asta? Un nr de telefon eventual.

multumesc anticipat Very Happy

Sus In jos
fish_hunter
Active Member
Active Member
fish_hunter


Mesaje : 152
Data de inscriere : 23/04/2012
Varsta : 59
Localizare : Carei

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 17 Feb 2013 - 2:46

0745309869-Leitner Robert.
Sus In jos
http://lacianculesti.forumulmeu.ro/
bakelyt
New Member
New Member
bakelyt


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/05/2011
Varsta : 39

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 17 Feb 2013 - 4:19

fish_hunter a scris:
0745309869-Leitner Robert.

Multumesc Smile
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 17 Feb 2013 - 9:23

Ce bine arata D-l Leitner Robert in poza Twisted Evil
Am glumit desigur.
Sus In jos
stef.alin
New Member
New Member
stef.alin


Mesaje : 29
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satu mare

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: buna   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Mai 2013 - 1:01

puscarie curata la ianclesti.toata lumea sta linistita nu are curaju unu sa comenteze ceva acolo,in timp ce administratoru,paznicu si alti prieteni de ai lor stau la cabana beau urla si abia asteapta sa tipe la vreun pescar.pacat ca era o balta frumoasa.
Sus In jos
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Mai 2013 - 8:45

stef.alin a scris:
puscarie curata la ianclesti.toata lumea sta linistita nu are curaju unu sa comenteze ceva acolo,in timp ce administratoru,paznicu si alti prieteni de ai lor stau la cabana beau urla si abia asteapta sa tipe la vreun pescar.pacat ca era o balta frumoasa.
AI perfecta dreptate ,am fost si eu mia placut locul ,dar administatia nu .si am decis ca nu voi mai merge acolo Evil or Very Mad
Sus In jos
stef.alin
New Member
New Member
stef.alin


Mesaje : 29
Data de inscriere : 29/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satu mare

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Mai 2013 - 8:57

si rezervare nu inteleg de ce nu se mai poate face?cred ca multi pescari sar bucura de un raspuns.
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Mai 2013 - 10:20

In general la baltile de pescuit administratori sunt nesimtiti , tupeisti si nu numa , nu ai cum sa le comentezi cat timp iti place balta si mai vrei sa pescuiesti pe acea' balta . Daca ai mers pentru prima data si nu iti place te iei in gura cu patronul si te da afara si nu te mai lasa acolo si gata dar asa daca esti "client fidel" nu ai ce sa-i faci. Oricum el pierde clienti cu comportamentul lui
Sus In jos
adriankaytar
New Member
New Member
adriankaytar


Mesaje : 27
Data de inscriere : 27/04/2013
Varsta : 39
Localizare : Botiz

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 26 Mar 2014 - 19:40

anul trecut vara eu am facut rezervare,deci se poate! parerea mea este o balta frumoasa si este populata lunar cu cateva sute de kg crap in special! daca doreste cineva un nr de telefon pt rezervare sau alte informatii?
Sus In jos
adriankaytar
New Member
New Member
adriankaytar


Mesaje : 27
Data de inscriere : 27/04/2013
Varsta : 39
Localizare : Botiz

Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 1 Mai 2014 - 14:13

am fost marti, rezultat un amur la vreo 4,5 kg si 5 somn intre 200gr si 500gr
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ianculesti. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ianculesti.   Ianculesti. - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ianculesti.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: