Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Retete boiliesuri

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

Retete boiliesuri Empty
MesajSubiect: Retete boiliesuri   Retete boiliesuri I_icon_minitimeSam 4 Feb 2012 - 2:46

Cat de secretosi sunt craparii satmareni?Da cineva din casa cateva retete de boliesuri ce merita incercate la inceput de sezon?
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

Retete boiliesuri Empty
MesajSubiect: Re: Retete boiliesuri   Retete boiliesuri I_icon_minitimeDum 5 Feb 2012 - 2:49

Anul trecut la inceput de sezon am avut rezultate bune cu Clone Ice Liver, atat in boilesuri cat si ca si dip pentru pelete. Este un extract de ficat imbogatit cu aminoacizi solventul fiind pe baza de etil alcool.
Tot in februarie am prins si anul trecut primii crapi, la fel era zapada pe jos, impreuna cu doru costin am fost la balta de la nyirbator, acolo nu ingheata complet ca baga apa termala din strand in balta.
Reteta: pelete CSL cu arome de capsune peste care am turnat cu o seara inainte clone ice liver si vitamino PPC pana le-am acoperit de 2 degete, pe dimineata aveam un groundbait senzational. Acesta la amestecat jumi-juma cu mix clone ice liver. Pasta obtinuta am folosit-o pe momitor. Carlig nr.8, la carlig un bob de porumb bonduelle si deasupra un bob de porumb pink flotant de la enterprise tackle. Montura am imbibat-o in clone ice liver dupa care in plazma dip de capsune. Am incercat si cu viermusi (maggot rig), dar am prins doar carasi.

Fir intins!
Sus In jos
tibi.langhaus
Junior Member
Junior Member
tibi.langhaus


Mesaje : 56
Data de inscriere : 17/07/2012
Varsta : 35
Localizare : Carei

Retete boiliesuri Empty
MesajSubiect: Re: Retete boiliesuri   Retete boiliesuri I_icon_minitimeLun 23 Iul 2012 - 13:56

Pentru cei care vor sa prinda cu bile proprii!!!
125ml lapte de porumb
250ml apa (apa calda care se amesteca pana la omogenizare cu laptele de porumb)
10-15ml aroma lichida(se poate varia in functie de recomandarea producatorului)
80gr aroma pudra/praf/extract uscat de squid sau alta aroma
30ml ulei (ulei de porumb pt apa rece, ulei de peste apa calda)
25ml atractor natural (ex natur attract SBS)
25ml Attractamino ( ex amino PPC)
1-2linguri betaina
1lingura stimulator apetit( foarte bun cel de la Poff)
2linguri extract GLM
1 lingura sare
Optional indulcitor
1kg mix de baza

Nu puneti mai multa aroma decat cat e indicat in reteta ca puteti alunga pestele. Totodata daca vreti sa prinda bilele nu considerati anumite componente inutile si nu sariti peste ele pt 20-30 ron. Desigur reteta se poate personaliza dar eu am folosit o asa cum e si a mers foarte bine.

Sus In jos
Continut sponsorizat





Retete boiliesuri Empty
MesajSubiect: Re: Retete boiliesuri   Retete boiliesuri I_icon_minitime

Sus In jos
 
Retete boiliesuri
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Totul despre pescuit :: Pescuit la crap-
Mergi direct la: