Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Bercu nou

In jos 
+3
FIRU STIOP
adriankaytar
m.sanyi
7 participanți
AutorMesaj
m.sanyi
New Member
New Member



Mesaje : 10
Data de inscriere : 20/03/2011

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeMier 25 Apr 2012 - 20:24

atentie pescari dupa o populare masiva de 500 kg anul aceasta,de 1 mai se populeaza inca 250 kg de amur ,restul ce se aude de la cunostintele patronului este minciuna,pestele nu mananca din balta din cauza ca nu este.
Sus In jos
adriankaytar
New Member
New Member
adriankaytar


Mesaje : 27
Data de inscriere : 27/04/2013
Varsta : 39
Localizare : Botiz

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeMier 26 Mar 2014 - 19:46

anul asta a fost cineva? am auzit ca sa deschis si a fost populata balta
Sus In jos
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeJoi 3 Apr 2014 - 1:27

Duminica de dimineata am iesit pe Balta Bercu Nou impreuna cu un amic,asa la nervi, pentru ca daca tot mi-au ,,furat” o ora din somn,cu ora de vara,atunci macar sa fiu pe balta.
La ora 5 dimineata, balta era full in zona drumului de acces.Locuri libere doar pe partea, catre padure.Mi-am ales un loc si am inceput procedurile  standard;sondat,nadit,lansat si desigur, asteptat.Nu am asteptat mult si am luat primul crap, cam la 2 kg.In total am avut 5 trasaturi ,2 crapi pe mal si 3 scapati.Ce e de remarcat ca am numarat in jur de 60 de pescari de jurul-imprejurul baltii.In total sau prins toata ziua cca. 6 pesti, de cei prezenti.Ce doresc sa scot in evidenta este faptul ca pescarii sunt dependenti ,din pacate,de povestile negative legate de balta si nu de realitatile evidente privind cantitatea de peste existente si/sau populate. Drept pentru care au lasat garda jos,resemnandu-se si n-au cautat solutii in rucsacul propriu, ci mai mult decat atat,acuzand patronul de cifre eronate la populare sau pesti. Desi toata ziua crapii au sarit deasupra apei,parca satisfacuti de nepriceperea unora de ai pacali.
Au venit la mine pescari din vecinatatea mea si erau bulversati cum de eu prind si cei 50 de pescari, nu,rugandu-ma sa le arat cum sa procedeze .Nu doresc sa filozofez, dar a incerca sa copiezi pe cineva, inseamna a nu mai fi tu insuti, a stii sa iei ce e bun din practica si desigur de la altii, denota inteligenta.Le-am explicat ca pescuitul este o stiinta si nu un lucru lasat la voia intamplarii.Deasemenea este aproape imposibil de particularizat fiecare partida in parte,ca un succes pe viitor, ramanand la latitudinea fiecaruia sa hotarasca daca ii sunt sau nu folositoare, la un anumit moment, detaliile de genul;nada asta,momeala cealalta,etc,etc. Pentru cultura generala, aflati ca nu sunt decat cativa pescari (ii poti numara pe degetele de la maini), care au avut performante constante pe baltile de acest gen si intamplarea face sa-i cunosc pe o parte dintre ei, si sunt oameni meticulosi si talentati. Eu nu sunt neaparat adeptul, baltilor suprapopulate, a crapilor mici sau mari...sunt adeptul pescuitului in general, al competitiei in special cu pestii si colegii de patima, din stanga si dreapta mea,si incerc sa ma adaptez conditiilor in functie de balta pe care pescuiesc,pentru unicul scop al acestui sport,RELAXAREA.
In concluzie,Balta Bercu are peste,incercati sa gasiti solutia pacaliri lor in manualul practic,- aflat la indemana d-voastra,partida de partida, din stanga si dreapta, ghidat de orgoliul pozitiv… si eu vreau sa fiu pescar si nu la pescuit”
Pana ne mai auzim fum din frane si tot binele din lume.
Sus In jos
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeJoi 3 Apr 2014 - 3:58

FIRU STIOP a scris:
Duminica de dimineata am iesit pe Balta Bercu Nou impreuna cu un amic,asa la nervi, pentru ca daca tot mi-au ,,furat” o ora din somn,cu ora de vara,atunci macar sa fiu pe balta.
La ora 5 dimineata, balta era full in zona drumului de acces.Locuri libere doar pe partea, catre padure.Mi-am ales un loc si am inceput procedurile  standard;sondat,nadit,lansat si desigur, asteptat.Nu am asteptat mult si am luat primul crap, cam la 2 kg.In total am avut 5 trasaturi ,2 crapi pe mal si 3 scapati.Ce e de remarcat ca am numarat in jur de 60 de pescari de jurul-imprejurul baltii.In total sau prins toata ziua cca. 6 pesti, de cei prezenti.Ce doresc sa scot in evidenta este faptul ca pescarii sunt dependenti ,din pacate,de povestile negative legate de balta si nu de realitatile evidente privind cantitatea de peste existente si/sau populate. Drept pentru care au lasat garda jos,resemnandu-se si n-au cautat solutii in rucsacul propriu, ci mai mult decat atat,acuzand patronul de cifre eronate la populare sau pesti. Desi toata ziua crapii au sarit deasupra apei,parca satisfacuti de nepriceperea unora de ai pacali.
Au venit la mine pescari din vecinatatea mea si erau bulversati cum de eu prind si cei 50 de pescari, nu,rugandu-ma sa le arat cum sa procedeze .Nu doresc sa filozofez, dar a incerca sa copiezi pe cineva, inseamna a nu mai fi tu insuti, a stii sa iei ce e bun din practica si desigur de la altii, denota inteligenta.Le-am explicat ca pescuitul este o stiinta si nu un lucru lasat la voia intamplarii.Deasemenea este aproape imposibil de particularizat fiecare partida in parte,ca un succes pe viitor, ramanand la latitudinea fiecaruia sa hotarasca daca ii sunt sau nu folositoare, la un anumit moment, detaliile de genul;nada asta,momeala cealalta,etc,etc. Pentru cultura generala, aflati ca nu sunt decat cativa pescari (ii poti numara pe degetele de la maini), care au avut performante constante pe baltile de acest gen si intamplarea face sa-i cunosc pe o parte dintre ei, si sunt oameni meticulosi si talentati. Eu nu sunt neaparat adeptul, baltilor suprapopulate, a crapilor mici sau mari...sunt adeptul pescuitului in general, al competitiei in special cu pestii si colegii de patima, din stanga si dreapta mea,si incerc sa ma adaptez conditiilor in functie de balta pe care pescuiesc,pentru unicul scop al acestui sport,RELAXAREA.
In concluzie,Balta Bercu are peste,incercati sa gasiti solutia pacaliri lor in manualul practic,- aflat la indemana d-voastra,partida de partida, din stanga si dreapta, ghidat de orgoliul pozitiv… si eu vreau sa fiu pescar si nu la pescuit”
Pana ne mai auzim fum din frane si tot binele din lume.
Sunt de acord cu dv, si va felicit ptr capturi , dar degeaba caut solutii in rucsac ,daca rucsacul meu este gol si nu imi permit doar o cutie de porumb bonduel si niste rame .
Sus In jos
adriankaytar
New Member
New Member
adriankaytar


Mesaje : 27
Data de inscriere : 27/04/2013
Varsta : 39
Localizare : Botiz

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeJoi 3 Apr 2014 - 7:57

Zoli.75 a scris:
FIRU STIOP a scris:
Duminica de dimineata am iesit pe Balta Bercu Nou impreuna cu un amic,asa la nervi, pentru ca daca tot mi-au ,,furat” o ora din somn,cu ora de vara,atunci macar sa fiu pe balta.
La ora 5 dimineata, balta era full in zona drumului de acces.Locuri libere doar pe partea, catre padure.Mi-am ales un loc si am inceput procedurile  standard;sondat,nadit,lansat si desigur, asteptat.Nu am asteptat mult si am luat primul crap, cam la 2 kg.In total am avut 5 trasaturi ,2 crapi pe mal si 3 scapati.Ce e de remarcat ca am numarat in jur de 60 de pescari de jurul-imprejurul baltii.In total sau prins toata ziua cca. 6 pesti, de cei prezenti.Ce doresc sa scot in evidenta este faptul ca pescarii sunt dependenti ,din pacate,de povestile negative legate de balta si nu de realitatile evidente privind cantitatea de peste existente si/sau populate. Drept pentru care au lasat garda jos,resemnandu-se si n-au cautat solutii in rucsacul propriu, ci mai mult decat atat,acuzand patronul de cifre eronate la populare sau pesti. Desi toata ziua crapii au sarit deasupra apei,parca satisfacuti de nepriceperea unora de ai pacali.
Au venit la mine pescari din vecinatatea mea si erau bulversati cum de eu prind si cei 50 de pescari, nu,rugandu-ma sa le arat cum sa procedeze .Nu doresc sa filozofez, dar a incerca sa copiezi pe cineva, inseamna a nu mai fi tu insuti, a stii sa iei ce e bun din practica si desigur de la altii, denota inteligenta.Le-am explicat ca pescuitul este o stiinta si nu un lucru lasat la voia intamplarii.Deasemenea este aproape imposibil de particularizat fiecare partida in parte,ca un succes pe viitor, ramanand la latitudinea fiecaruia sa hotarasca daca ii sunt sau nu folositoare, la un anumit moment, detaliile de genul;nada asta,momeala cealalta,etc,etc. Pentru cultura generala, aflati ca nu sunt decat cativa pescari (ii poti numara pe degetele de la maini), care au avut performante constante pe baltile de acest gen si intamplarea face sa-i cunosc pe o parte dintre ei, si sunt oameni meticulosi si talentati. Eu nu sunt neaparat adeptul, baltilor suprapopulate, a crapilor mici sau mari...sunt adeptul pescuitului in general, al competitiei in special cu pestii si colegii de patima, din stanga si dreapta mea,si incerc sa ma adaptez conditiilor in functie de balta pe care pescuiesc,pentru unicul scop al acestui sport,RELAXAREA.
In concluzie,Balta Bercu are peste,incercati sa gasiti solutia pacaliri lor in manualul practic,- aflat la indemana d-voastra,partida de partida, din stanga si dreapta, ghidat de orgoliul pozitiv… si eu vreau sa fiu pescar si nu la pescuit”
Pana ne mai auzim fum din frane si tot binele din lume.
Sunt de acord cu dv, si va felicit ptr capturi , dar degeaba caut solutii in rucsac ,daca rucsacul meu este gol si nu imi permit doar o cutie de porumb bonduel si niste rame .

asa este ...
Sus In jos
m.sanyi
New Member
New Member



Mesaje : 10
Data de inscriere : 20/03/2011

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeJoi 3 Apr 2014 - 9:51

domnilor ,domnul Firu este un foarte bun pescar sau bun prieten cu patronul,si eu am fost cu alti cca 70,80 ,de pescari impreuna dar daca sa prins doua buc este mult,iara spun ca balta acesta are foarte putine pesti si cei care sunt 1...1,30 kg,restul e minciuna.
Sus In jos
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeJoi 3 Apr 2014 - 23:13

m.sanyi,nu sunt convins ca este asa cum spui ,dintr-un simplu motiv,nu aduci argumente concrete , judeci simplist si tind sa cred ca prin prisma ta. Nu stiu ,sincer,unde este (restul e)minciuna ? Te rog sa fii mai explicit.
Apoi eu sunt prieten cu toata lumea si cu nimeni, dealtfel.Pentru a fi prieten cu mine cineva, trebuie sa dovedeasca anumite calitati.Pe patron il cunosc de cel putin 30 de ani si este un om la locul lui cu calitatile si defectele pe care le avem fiecare dintre noi.Sau probabil numai unii au calitati,ceilalti defecte?!Incearca sa  afli adevarul despre ce am prins (si nu numai duminica pe aceasta locatie) ,de la cunoscutii dvs.care au fost pe balta,sau paza .Apoi stapanind informatiile sa postezi realitatea, pentru un simplu motiv,risti sa devii penibil pana si in ,,ochii”prietenilor tai.
Nu am dorit o polemica cu nimeni si nici nu doresc,eu doar am postat o realitate EVIDENTA, intr-o duminica, pe o balta supraaglomerata ,cu pescari si oameni la pescuit.Eu am prins 2 crapi.In dreapta mea s-a prins un amur de cca.1kg.Pe partea cu drumul de acces s-a prins un crap si un amur.Iar cineva a prins tot in dreapta mea un somn(nu pitic ?) de cca 1-2kg. Am vazut cu binoclul aceste capturi, cand erau scoase din apa.Deci… sunt 6 pesti?!
Vis a vis de sugerarea ideii ca as dorii o publicitate la balta Bercu Nou,sau la orice balta, te rog sa constientizezi ca am DOBANDIT atata bun simt sa NU postez irealitati de dragul unui patron sau altul,deoarece pescarii cunosc foarte bine realitatea locatiilor din acest judet .Ar fi bine sa poti face o diferenta intre minciuna si adevar si a intelege ,sau nu, o stare de fapt,in cazul de fata esecul unei partide de pescuit.
In rest vorba unui mucalit,, oricine poate fi la pescuit ,dar nu oricine poate fi pescar” nu-i asa.Iar majoritatea celor care ma cunosc stiu despre ce fac vorbire.
PS.1 Spun ,,oameni la pescuit” pentru ca in stanga ,dreapta si in fata mea pe malul opus erau indivizi la pescuit de carasi(ce este normal dealtfel)Dar sa folosesti senzorii pentru carasi ,pentru mine este cam mult.Apoi altii lansau din 10 in 10 secunde(nu exagerez)puneau rama rosie si trageau carasii si somoteii din secunda in secunda.Sigur ca fiecare pescuieste dupa cum stie si ce interes are.Dar totusi sa platesti 50 de lei+20 lei(minim) costuri colaterale  si sa nu stii aborda o partida de pescuit la crap si amur,cand regulamentul iti permite sa  retii 5 kg,ca doar de asta am venit,ca altfel mergeam la Oar, cu 30 de lei,pentru mine este peste puterea de intelegere.Asta si vis a vis de cele scrise de zoli.75.privind limitarea resurselor financiare la unii pescari,care este cat se poate de adevarata,in unele cazuri,desigur,dar e folosit mult prea des acest argument, ca o scuza, pentru care nu au facut o partida cat de cat performanta.Dar oare Zoli,numai asta sa fie?!Sau o fi o altceva la mijloc,ca;nestiinta,comoditatea sau superficialitatea!Atentie ,eu ma raportez la pescari si nu la densitatea de peste existenta in balta sau nu ,la ce zice patronul si/sau pescarii!De ce ? Pai daca mergi pe o locatie buna,rea, eu cred ca o faci in cunostinta de cauza,cu toate riscurile ce decurg din asta,nu-i asa?Sau e mai usor de a da vina pe oricine si orice in neputinta noastra? Ce ziceti ?
PS.2 Sambata (maine) voi fi la  Bercu,fiti pe faza,baieti!
Pana ne mai auzim fum din frana si tot binele din lume!
Sus In jos
adriankaytar
New Member
New Member
adriankaytar


Mesaje : 27
Data de inscriere : 27/04/2013
Varsta : 39
Localizare : Botiz

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeSam 5 Apr 2014 - 21:28

Domnu Firu cum a sfarsit partida de sambata?
Sus In jos
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeSam 5 Apr 2014 - 21:54

adriankaytar a scris:
Domnu Firu cum a sfarsit partida de sambata?
Buna ,dn adriankaytar mai aveti de asteptat  ptr raspuns  de la dn SUPERPESCAR FIRU STIOP ,ca a inceput sa scrie povestea de ieri, si iar va ocupa o pagina din forum ,da pot sa dau eu raspunsul, ca intodeauna din 50 de pescari, dl FIRU a fost cel mai bun,


Ultima editare efectuata de catre Zoli.75 in Mier 7 Mai 2014 - 10:54, editata de 1 ori
Sus In jos
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeDum 6 Apr 2014 - 1:30

Zoli baiete,nu-ti mai consuma timpul cu postarile mele ,deoarece depasesc puterea ta de pricepere si intelegere,ca sa nu mai vorbesc de o minima informare inainte de postare. Iar calitatile mele de OM si/sau pescar sant cunoscute si nu am nevoie de publicitatea nimanui si in SPECIAL de a ta!Iar daca doresti sa faci misto ,iti sugerez sa fii foarte atent ,ca stapanesc arta literaturii de specialitate si nu te vad ,din exprimarile de pana acum, sa tii pasul cu mine!Eu scriu realitati care pot fi dovedite si nu povesti zo(o)liesciene, cu atac la persoana.Acest stil este folosit in general de indivizi limitati ,incapabili sa  judece lucrurile dincolo de limita lor.Asa ca o minima informare ar putea ajuta ,PANA si un individ ca tine!
Adriankaytar-Sambata  au fost cca.20 de pescari pe balta.Eu am prins 3 buc de crap, din 4 trasaturi mai serioase.Capturile; 3,6 kg;800g;1,2kg.Prietenul meu Surokas ,Zazula si  paznicul, poate confirma acest fapt.
In rest tot binele din lume !
Sus In jos
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeDum 6 Apr 2014 - 21:47

[quote="Zoli.75"]
adriankaytar a scris:
Domnu Firu cum a sfarsit partida de sambata?
Buna ,mai aveti de asteptat  ptr raspuns  de la dn SUPERPESCAR FIRU STIOP ,ca a inceput sa scrie povestea de ieri, si iar va ocupa o pagina din forum ,da pot sa dau eu raspunsul, ca intodeauna din 50 de pescari, dl FIRU a fost cel mai bun,
 Laughing Laughing Laughing Laughing  HAI CA ASTA A FOST BUNA.
DESI NU E FRUMOS SA II SUPARAM PE CEI MAI EXPERIMENTATI CA NOI.
Sus In jos
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeMar 6 Mai 2014 - 12:23

din pacate in duminica respectiva am fost si eu, iar paznicu a zis ca tot pestele pt populare s-a furat.
domnul ce se lauda ca a prins +infinit de pesti se lauda degeaba caci paznicul a zis ca 1 pescar a prins 2 pesti(poate ca a prins mai multi si ia ascuns).
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
FIRU STIOP
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 99
Data de inscriere : 31/05/2012

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeVin 4 Iul 2014 - 0:30

Datorita unui eveniment dramatic in familie, nu am avut timp pentru a lamurii un aspect de calomnie din dpmdv, postat de dl.marius_mc,drept pentru care solicit explicatii si  scuze publice ,pe forum.In caz contrar am sa ma adresez justitiei.In democratie avem dreptul sa spunem orice cu un simplu amendament LEGAL,FIECARE raspunde de ceea ce spune.
D-le marius_mc,te rog sa explici urmatoarele  acuzatii din  postarea dvs...din pacate in duminica respectiva am fost si eu, iar paznicu a zis ca tot pestele pt populare s-a furat.domnul ce se lauda ca a prins +infinit de pesti se lauda degeaba caci paznicul a zis ca 1 pescar a prins 2 pesti(poate ca a prins mai multi si ia ascuns):
1.Pestele a fost furat de patron si paza,sau de alte persoane, inainte de a fi populat ?!(asta se intelege din postarea dvs…pestele PENTRU POPULARE a fost furat???!!!)Probabil ati vrut sa spuneti,, PESTELE POPULAT “a fost furat.Voi discuta si cu patronul Dobra Ilie saptamana viitoare,acesta acuzatie directa.
2.Ce sta la baza CALOMNIEI (s. f. Afirmație mincinoasă și tendențioasă făcută cu scopul de a discredita onoarea sau reputația cuiva; defăimare, clevetire. ) scrisa clar… poate ca a prins mai multi si ia ascuns.
Doresc aceasta clarificare deoarece va cred de buna credinta si  EXCLUD modul intentionat de calomnie.Eu cred ca editarea   materialului in forma publicata este generata de o neatentie si/sau necunoastere a formularii in scris din punct de vedere literar  si/sau gramatical, in sensul intelegerii  CORECTE, si in spiritul adevarului, a celor scrise de dvs, de catre noi cititorii.Adica mai pe intelesul dvs,una ati gandit si alta ati scris,sau ma insel?
Din pacate, constat aproape de fiecare dată, când vreunul dintre noi îndrăzneşte să iasă din cercul fatalităţii autohtone, ceilalţi ţin să îl ia peste picior, să îl catalogheze in fel si chip, direct pe forum sau aiurea, dintr-un simplu motiv,unele aspecte le depasesc capacitatea lor de analiza si /sau intelegere, sau nu se pliaza pe intelectul sau personalitatea lor. Sau probabil e o frustrare dominata de un complexul de inferioritate ?Greu de inteles... Din punctul lor de vedere ,se pare ca  in ţara aceasta ai voie să fii doar în două feluri: cetăţean primitiv şi cârcotaş, ori hiena nenorocita, traind din cadavrele altora. Oricine indrăzneşte să facă un pas afara din turma(asa cum bine isi definea,mai zilele trecute, un amic colegii de pescuit), este pus la zidul infamiei.Dar eu inca sper ca acesti colegi pescari(si nunumai) nu sunt pierduti definitiv in propria mediocritate si ca se mai poate face ceva. Speranta mi-o pun in cei la care primeaza inteligenta, bunul simt si nu in ultimul rand, cei 7 ani deacasa. De aceea voi reactiona  constant la acest tip de  indivizi, indiferent de zona de interferare, ca e politic,social sau profesional.Este inadmisibil ca acesti  indivizi sa ne manipuleze si sa ne mentina intr-o dogma de ,,inteligenta” obscura ,fara sa reactionam in consecinta,oriunde si orcand,pe considerentul ca ,,are mintea odihnita sau cine urla mai tare ,jigneste si calomniaza are dreptate”!
Pana ne mai auzim tot binele din lume si fir intins!
Sus In jos
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitimeSam 7 Mar 2015 - 4:10

Stie cineva ca la ce data deschide anul asta? Sau cand se va popula?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bercu nou Empty
MesajSubiect: Re: Bercu nou   Bercu nou I_icon_minitime

Sus In jos
 
Bercu nou
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Balta Bercu
» BERCU
» populari 2011 ?
» UNDE SE MERGE ANUL ACESTA LA PESCUIT?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: