Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Raul Crasna

In jos 
+3
popa liviu
marius_mc
ovybd
7 participanți
AutorMesaj
ovybd
New Member
New Member
ovybd


Mesaje : 27
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Carei

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeDum 27 Mar 2011 - 2:32

Cine stie locuri bune de pescuit pe raul Crasna, vreau sa stiu si ce specii de pesti se pot pescui pe acest rau si nu in ultimul rand vreau sa stiu care e situatii cu reciprocitatea pe acest rau. Am inteles ca erau negocieri pentru reciprocitate intre APS Satu Mare si AVPS Carei pentru zonele alocate fiecarei asociatii, daca stie sa ne spuna cineva care este rezultatul acestor negocieri.
Sus In jos
ovybd
New Member
New Member
ovybd


Mesaje : 27
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Carei

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Re: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeDum 3 Apr 2011 - 22:15

Am fost sambata pe raul Crasna la o partida se spinning. Dupa micuta ploaie de vineri seara si vineri spre sambata noaptea am avut surpriza neplacuta sa constat ca apa era maro. Am zis ca daca tot am mers pana acolo sa inmoi si niste voblere in apa. Am inceput cu ceva imitatie de pui de stiuca din silicon (recomandata de cineva pentru Crasna - cica anul trecut a facut ravagii), dupa care o lingurita Berti (care a si ramas tribut raului Very Happy ), apoi am vazut cum merge treaba am zis sa imi verific voblerele confectionate de mine in iarna asta. Deci dupa cum ma asteptam nu am prins nimic.
Am uitat sa scriu ca am pescuit dupa podul de la moftin in sus, am colindat cam 1 km.
Sus In jos
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Re: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeLun 4 Apr 2011 - 9:39

raul crasna dupa fiecare ploaie mai mare se tulbura si se revarsa dupa satul lucaceni, ca fauna este stiuca si biban din experienta proprie, eu pescuiam pe raza comunei Berveni(este pe camp la aprox 10km din sat un bazin cu apa termala) pe canalele cu care se intersecta.
Cei din Carei nu te lasa sa pescuiesti faca sa fi la ei membru, ca urmare inscriete in Aps MM, eu asa o sa fac dupa Paste
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
ovybd
New Member
New Member
ovybd


Mesaje : 27
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Carei

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Re: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeLun 4 Apr 2011 - 10:50

de aceea am pescuit mai sus de pod, sunt membru APS SM si fara suparare dar mi se pare o porcarie sa platesc 45 lei la Carei pentru ca justificarea e ca 30 lei merg la ANPA, bani care eu i-am platit odata la APS SM, oricum e o porcarie cu permisele astea, eu nu am nimic cu nici o asociatie dar nu mai vad de ce trebuie platit si pentru ANPA daca ei nu mai administreaza nimic (nu ca ar fi administrat ceva)
Sus In jos
popa liviu
New Member
New Member



Mesaje : 15
Data de inscriere : 24/03/2011

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Re: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeLun 4 Apr 2011 - 21:55

marius_mc a scris:

Cei din Carei nu te lasa sa pescuiesti faca sa fi la ei membru, ca urmare inscriete in Aps MM, eu asa o sa fac dupa Paste

Cu permisul eliberat de Aps MM (ma gandesc ca te referi la Aps Vidra ,din MM) nu vei putea pescui pe zona amintita mai sus , ba mai mult pe nici un curs din Satu Mare. Iar cu permis eliberat de Ajvps MM vei putea pescui exact pe apele unde sunt valabile permisele APS si Ajvps SM,ele obtinand in comun autorizatiile.
Referitor la problema cu ANPA ....asta e ...reprezinta statul ,iar statul nu iarta cand e vorba de taxe.
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Re: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeMar 5 Apr 2011 - 10:31

anul trecut a fost semnata o petitie online de catre cateva zeci de mii de oameni privind permisul ANPA.
o sa caut raspunsul dat de catre presedintele ANPA.
cand domnul K.Z. a fost intrebat despre asta a dat din colt in colt.
nu stiu anul asta cum s-au impartit lucrurile dar nu sunt de acord.
dupa parerea mea ANPA = ape neamenajate si gata.
astia de la asociatii sunt niste hoti care profita de noi sa ne ia banii cu imparteala lor, dar nu fac nimic de banii astia.
Sus In jos
popa liviu
New Member
New Member



Mesaje : 15
Data de inscriere : 24/03/2011

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Re: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeMier 6 Apr 2011 - 0:18

Cine stie ,Crasna e tot umflata?
Sus In jos
vajas75
New Member
New Member
vajas75


Mesaje : 6
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Satu Mare

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Re: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeMier 6 Apr 2011 - 2:03

Se va mentine la nivelul actual inca cateva zile.
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Re: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeMier 6 Apr 2011 - 3:21

vajas75 a scris:
Se va mentine la nivelul actual inca cateva zile.
...spune „o voce autorizată”.
ne mai trebuie un user de la INMH ca să avem prognozele exacte... Wink
Sus In jos
vajas75
New Member
New Member
vajas75


Mesaje : 6
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Satu Mare

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Re: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeMier 6 Apr 2011 - 5:36

Ar trebui sa invit si colegii mei de la INHGA pe Forum, poate ne ar ajuta cateodata cu niste Prognoze cat de cat precise pe cursurile de apa din zona. Ce zici Dorule? Wink
Sus In jos
C. Bojan
New Member
New Member
C. Bojan


Mesaje : 19
Data de inscriere : 18/03/2011

Raul Crasna Empty
MesajSubiect: De pe Crasna   Raul Crasna I_icon_minitimeDum 1 Dec 2013 - 9:44

Sus In jos
Continut sponsorizat





Raul Crasna Empty
MesajSubiect: Re: Raul Crasna   Raul Crasna I_icon_minitime

Sus In jos
 
Raul Crasna
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» A.P.S. Satu Mare
» Raul Ier.
» raul lapus
» raul tur zona remetea calinesti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Râul Crasna-
Mergi direct la: