Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Moftin balta lui Csilag

In jos 
+6
Andrei H.
m.sanyi
catalin
costi02
flo75
Zoli.75
10 participanți
AutorMesaj
Zoli.75
Junior Member
Junior Member
Zoli.75


Mesaje : 60
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 49
Localizare : HALMEU

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 8:55

Stie cineva ceva despre balta ? scratch se prinde ceva ,si cum e balta ?
Sus In jos
flo75
New Member
New Member
flo75


Mesaje : 41
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 49
Localizare : Satu Mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 9:40

da se prinde ciortan si caras frumos... peste mare daca are balta poate cand se mai incalzeste Suspect
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeMier 4 Mai 2011 - 7:51

Revin si eu cu cateva intrebari pentru cei care au pescuit aici, si anume:
-adancime, substrat, si in mare masura cam care este configuratia lacului;
-la ce intra crapul (porumb, boiles, etc), nada
-montura
orice informatie este bine venita, vreau sa ies cu niste prieteni din afara aici cam in 2 saptamani si sa nu mergem doar la bere si povesti.
Fir intins !
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeSam 21 Mai 2011 - 11:22

Am fost astazi, dezamagire completa in 12 ore nu am avut o trasatura, nici vecinul din dreapta, nici cel din stanga, nici vecinul vecinului. Pe toata partea unde am stat nu s-a luat nimic, sporadic cate un caras mai mare de palma. Am incercat orice rezulatul a fost 0 barat. Cei care doriti sa mergeti inarmati-va cu bere si seminte este singura activitate pe care o ve-ti desfasura.
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeDum 19 Iun 2011 - 4:44

am fost pe noapte si doar un ciortan de vreun kg la porumb.
cam scump 50 ron pentru 12 ore!
Sus In jos
m.sanyi
New Member
New Member



Mesaje : 10
Data de inscriere : 20/03/2011

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeDum 19 Iun 2011 - 9:59

catalin a scris:
am fost pe noapte si doar un ciortan de vreun kg la porumb.
cam scump 50 ron pentru 12 ore!
,,,ai dreptate Catalin dar la noi ajunge daca platim taxa de zi si putem pleca ,asi vre sa vad un patron de balta care vine la un as zis client a lui sa intrebe ca pentru 50 de ron ati reusit sa prindeti si peste si am vrut deja sa deschid un topic nou pentru balti cu pesti putine pe care este mai bine sa ocolim......
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeDum 19 Iun 2011 - 10:53

eu pe asta sigur o s-o ocolesc de aici incolo!
topicul cu balti mai slabute nu este o prostie numa ca o sa fie interese mari la mijloc.
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeDum 19 Iun 2011 - 18:51

m.sanyi a scris:
catalin a scris:
am fost pe noapte si doar un ciortan de vreun kg la porumb.
cam scump 50 ron pentru 12 ore!
,,,ai dreptate Catalin dar la noi ajunge daca platim taxa de zi si putem pleca ,asi vre sa vad un patron de balta care vine la un as zis client a lui sa intrebe ca pentru 50 de ron ati reusit sa prindeti si peste si am vrut deja sa deschid un topic nou pentru balti cu pesti putine pe care este mai bine sa ocolim......
Poi nu are nici un rost sa deschizi topic nou ca nici una de la noi nu are peste
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeLun 20 Iun 2011 - 4:54

andrei nu e chiar asa de negru dracul pe cat zici tu!
este Valea Vinului, Oar, anul trecut pentru mine si Iojib si daca este timp si Somesul da rezultate foarte bune!
Sus In jos
bakelyt
New Member
New Member
bakelyt


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/05/2011
Varsta : 39

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeJoi 23 Iun 2011 - 0:30

Am fost ieri cu un prieten, am pescuit doar 4 ore de la 10 la 14, rezultat 4 carasei si un crap de 4,6 Kg la bile, in patru ore nu e rau asa zic eu
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeJoi 23 Iun 2011 - 9:55

bakelyt esti foarte tare frate, mai ales ca platesti 50 de lei sa mergi 4 ore la pescuit si de la 10 la14.
ai vb cu dumnealui crapu inainte si v-ati dat intalnire inainte cu o zi si te-ai dus la fix?
trasatura a fost tare, ce bile ai folosit, ai dat si la pluta?
explica-mi si mie ca eu nu sunt mai putin pregatit si vreau sa invat Exclamation
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeJoi 23 Iun 2011 - 10:00

bakelyt a scris:
Am fost ieri cu un prieten, am pescuit doar 4 ore de la 10 la 14, rezultat 4 carasei si un crap de 4,6 Kg la bile, in patru ore nu e rau asa zic eu

Am umblat ceva vreme pe balta asta, dar mai mare de 2-3 kg. eu nu am vazut crap pe balta asta prins de cineva, si mai ales la boiles. Mai ales ca patronul nu a populat balta cu crap mai mare de 1.5 kg, iar in toamna a bagat numai caras (zice ca s-a sfatuit cu pescarii).
Insa trebuie sa recunosc ca ce zici tu este cu adevarat poveste pescareasca:)
Astept poze sa-mi dai peste nas!
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeJoi 23 Iun 2011 - 12:12

domnu costi02 nu vorbi prosti!
trebe sa mergi de la 10 la 14 in partide scurte si cu bile!
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeJoi 23 Iun 2011 - 20:14

Nu a specificat ce fel de bile. Are ala mic al meu din sticla colorata, arata foarte bine, numa` problema este ce fac cu ele? Cat despte ore, ai dreptate, prostul de mine a stat 24 de ore, pentru nimic.
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeVin 24 Iun 2011 - 2:14

alea din sticla colorata le tragi cu prastia si pac! crap de 4,6 kg!! Very Happy
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeSam 25 Iun 2011 - 0:00

concurs organizat de apaserv cu 15 echipe de ieri de la 16.00 pana azi la 16.00.
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeSam 25 Iun 2011 - 0:13

Va rog daca puteti, sa ne tineti la curent cu cantitatile retinute pe balta. Si binenteles, captura zilei/concurs.
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeSam 25 Iun 2011 - 1:06

captura = un somn de 3,2 kg si restu carasei.
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeSam 25 Iun 2011 - 5:19

prietenul meu nu a stat pana la sfarsit dar e tare slabut.
cine a mers pe carasei de la inceput are sanse de castig.
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeSam 25 Iun 2011 - 8:39

Din pacate, balta este supra populata cu carasei, care toaca absolut orice. Am mers dimineata pe intuneric, si am pus pe naditoare nada mai fina, nu am avut trasaturi deloc. Cand s-a luminat si am vazut ca in apa erau bancuri de casei pe aproape 5 m in lungimea apei, mi-am dat seama ca nu o sa intre crapul niciodata la montura mea atata timp cat in jurul ei roiesc cate mii de pestisori mici. Dar au facut deliciul copilului care in cateva ore avea carasei suficienti sa populam o balta.
Sus In jos
adrian87
New Member
New Member



Mesaje : 28
Data de inscriere : 14/03/2011

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeDum 8 Apr 2012 - 7:27

a fost cineva recent???
ceva detalii-- ms
Sus In jos
adrian87
New Member
New Member



Mesaje : 28
Data de inscriere : 14/03/2011

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeMier 11 Apr 2012 - 8:11

a fost cineva recent???
ceva detalii-- ms
Sus In jos
Kajtar Gheorghe
New Member
New Member
Kajtar Gheorghe


Mesaje : 5
Data de inscriere : 11/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Satu-Mare, Botiz

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeMier 11 Apr 2012 - 9:22

si acum in 2012 ceva informatii despre balta din moftin ??????
Sus In jos
marupescaru
New Member
New Member
marupescaru


Mesaje : 31
Data de inscriere : 21/03/2011
Varsta : 56
Localizare : satu mare

Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitimeLun 16 Apr 2012 - 10:40

caras si numai caras,altceva nimic.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Moftin balta lui Csilag Empty
MesajSubiect: Re: Moftin balta lui Csilag   Moftin balta lui Csilag I_icon_minitime

Sus In jos
 
Moftin balta lui Csilag
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Moftin balta lui csilag
» csilag
» Populare noua in Balta de la Balta Blonda
» moftin
» populari 2011 ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: