Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 o partida mult asteptata

In jos 
+3
ReMuS
radumatica
danyp
7 participanți
AutorMesaj
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitimeSam 7 Mai 2011 - 23:53

Aseara m-am intors de la o partida de pescuit de o saptamina pe renumita balastiera Ecsed Ungaria,o partida care am asteptat-o cu sufletul la gura inca din primele zile ale lunii ianuarie cind prietenul meu CIPRI CIARNAU a facut rezervarile.Nefiind strain de locatie îmi faceam mari speratne si vise cam ce face orice pescar inaintea unei partide de pescuit.Din pacate vremea a fost potrivnica, prezentarile fiind foarte putine,totusi impreuna cu bunul meu amic ,Cristi,din Arad am incercat tot ce a fost posibil ,si am reusit sa prindem un numar de 7 pesti,din 10 sau 11 trageri,greutatea lor fiind intre 4,5 kg si 14,8 kg.Mai jos citeva foto o partida mult asteptata IMG_0036o partida mult asteptata IMG_0024o partida mult asteptata IMG_0053o partida mult asteptata IMG_0006
Marea parte a pestilor au fost prinsi la temperaturi de 0-3 grade,cum spuneam vremea a jucat un rol negativ in aceasta partida,totusi per ansamblu a fost o partida frumoasa din care am invatat lucruri noi ,deja ma gindesc la urmatoarea partida
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: Re: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitimeDum 8 Mai 2011 - 0:55

Bravo Dani !!!
Felicitari ! cheers
Sus In jos
ReMuS
Active Member
Active Member
ReMuS


Mesaje : 159
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41
Localizare : Satu Mare

o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: Re: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitimeDum 8 Mai 2011 - 5:10

Zine de baita, cum e cu baita? Laughing

P.S. Felicitari pentru capturi! cheers
Sus In jos
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: Re: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitimeDum 8 Mai 2011 - 5:43

Baita................ca in fiecare zi de 1 MAI fiecare om sarbatoreste prin diferite activitati ,asta in functie de vremea de afara care la gratar,care la baie,ma rog ,eu am vrut sa fiu printre primii care serbeaza ziua de 1 MAI la Ecsed facind un plonjon de toata frumusetea imbracat ,incaltat,cu batul intr-o mina si cu galeata cu nada in cealalta,ca sa fiu sigur ca nu pierd momentul. Very Happy
Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: Re: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitimeLun 9 Mai 2011 - 3:12

Felicitari ! cheers Excelente pozele, super pesti. Orice peste extras din "jungla" de la Ecsed reprezinta o mare realizare.
Pacat ca vremea n-a tinut cu voi, altfel sunt sigur ca rezultatele erau altele.
Sus In jos
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: Re: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitimeLun 9 Mai 2011 - 8:12

Ai dreptate Cipri,probabil daca vremea era mai domoala cu noi am fi prins ceva mai bine,dar asta nu ramine de vazut decit pe anul viitor,daca o sa fim sanatosi si o sa avem parte de vreme ok,pina atunci ...................fire intinse la toata lumea
Sus In jos
gabi_stiop
New Member
New Member
gabi_stiop


Mesaje : 21
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: Re: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitimeLun 9 Mai 2011 - 10:19

frumoase capturi,Dani dar cei cu tine ca in poze esti cam tras la fata,a-i slabit?sau a-i intrat la apa? Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: Re: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitimeLun 9 Mai 2011 - 11:32

de la apa se trage,probabil a avut citeva grade in plus

Very Happy
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: Re: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitimeJoi 12 Mai 2011 - 4:53

Frumos meștere!
Sus In jos
Covaci92
New Member
New Member
Covaci92


Mesaje : 12
Data de inscriere : 04/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Satu Mare

o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: Re: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitimeLun 13 Iun 2011 - 3:29

Frumoase capturi!
Sus In jos
Continut sponsorizat





o partida mult asteptata Empty
MesajSubiect: Re: o partida mult asteptata   o partida mult asteptata I_icon_minitime

Sus In jos
 
o partida mult asteptata
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ajutor
» Mai e mult pana incepe sezonul?
» partida de 48 ore
» O partida la Valea Vinului !
» O partida de pescuit reusita cu Csaba Lazin pe Moby Dick

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Totul despre pescuit :: Pozele voastre-
Mergi direct la: