Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Prezentare membri

In jos 
+44
principe
Radu
Elek Norbert
tibi.langhaus
paul.pop
roby99
SarcaPatrick
sebi35
C. Bojan
marupescaru
Calin_Oiegas
NicuT
hohoflorin
csepseg
raduciprianviorel
nelutuvlaicu
Bogdan
dannC
Ionut
Torpe01
razvism
Cristy
Tavi
hasan attila gassan
ciprian c
alec_newssy
sorin '76
TACEREA
dann
ReMuS
Adi Buda
dr.florin
Gabrian_Lucian
clau
syd
gbryel
Andrei H.
arnold_glodean
Romeo
djsoso(sorinboja)
danyp
pescaDORU
Ciprian Savu
Mircea
48 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Mircea
Admin
Admin
Mircea


Mesaje : 91
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 44
Localizare : Satu Mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeMier 24 Aug 2011 - 23:27

Dupa cum am promis, am introdus aceasta noua rubrica. Consider ca e normal si firesc ca fiecare dintre noi sa stie cu cine impartaseste aceasta minunata pasiune (pescuitul). Asadar voi incepe prin a ma prezenta

Numele meu este Ciocan Maior Mircea si sunt un impatimit al pescuitului la crap. Pe locul doi in topul preferintelor ar fi pescuitul la rapitori. Deocamdata practic pescuitul la crap doar din placere, dar incepand de la anul doresc sa abordez si latura competitionala...cine stie? Laughing Alte hobbyuri ar mai fi: vanatoarea si scuba divingul.
Sus In jos
Ciprian Savu
Active Member
Active Member
Ciprian Savu


Mesaje : 186
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Satu Mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeJoi 25 Aug 2011 - 0:09

Salut la toata lumea :
Ma numesc Savu Ciprian sunt pescar de spining actualmente ,fost pescar de crap titrat in competitii interne si internationale cat si fost pescar de stationar la nivel competitional intern, va urez la toti :

Fir Intins!!
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeJoi 25 Aug 2011 - 3:47

Salutare prieteni!
Mă numesc Dorel Costin, am 38 de ani și sunt din Satu Mare.
Ca și mulți dintre voi, am fost virusat și eu de această boală incurabilă „pescuitul”.
Atunci când am timp, îmi place să pescuiesc la crap.
Și spiningul îmi trage cu ochiul însă deocamdată ... sunt foarte precaut...
Vă doresc tuturor fire întinse iar dacă vă pot ajuta cu ceva, nu ezitați să mă contactați!


Ultima editare efectuata de catre pescaDORU in Mar 30 Aug 2011 - 4:53, editata de 1 ori
Sus In jos
danyp
Active Member
Active Member
danyp


Mesaje : 154
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 43
Localizare : satumare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeJoi 25 Aug 2011 - 4:22

Salut prieteni ,ma numesc Petrut Daniel si sunt impatimit de pescuitul la crap.Va doresc tuturor fire zbuciumate.
Sus In jos
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeJoi 25 Aug 2011 - 4:25

Bau ! Sunt Sorin Boja, prietenii imi spun Soso ... DJ Soso,sunt DJ de meserie si pescar de crap in timpul liber ...
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
Romeo
Active Member
Active Member
Romeo


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : Satu Mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Prezentare membrii   Prezentare membri I_icon_minitimeJoi 25 Aug 2011 - 6:22

Numele meu este Cozac Romeo si sunt un impatimit al pescuitului, de mic copil.Am crescut langa fosta "Balta verde","Pescarus" si fostele "Cubicuri" care candva erau foarte bine populate.Cei care sunt mai tineri nu prea au avut sansa sa pescuiasca pe aceste balti pline de peste, pe vremuri.Timpul liber mi-l petrec pe malul apelor, in natura.Am facut parte din echipa de stationar al APS Satu Mare cu cateva rezultate remarcabile pe plan intern si extern.Cu timpul m-am profilat pe pescuitul la crap, recordul personal fiind 21,5 kg.Am participat la mai multe concursuri interne la crap cu rezultate destul de bune in echipa cu Ciarnau si cu Doru Surducan.Am organizat mai multe concursuri de pescuit la crap in Satu Mare - primul concurs de acest gen - fiind legat de numele meu.Imi place mult si pescuitul la feeder, match precum si la rapitori.Pe plan intern am un loc I la concursul de feeder iar extern o diploma de "cel mai batran pescar la feeder".Alte hobbyuri :sporturile extreme.Sunt practicant de arte martiale de peste 30 de ani (sunt antrenor de Kick box si Thai box).
Va doresc fir intins tuturor.
Sus In jos
arnold_glodean
Active Member
Active Member
arnold_glodean


Mesaje : 161
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Satu Mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeJoi 25 Aug 2011 - 8:02

Buna,
Ma numesc Arnold Glodean si sunt un impatimit al pescuitului la crap de 2 aniPe langa pescuitul crapului mai practic si sporturile de iarna.
Va doresc fire intinse tuturor!!!
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeJoi 25 Aug 2011 - 9:21

Salutare

Ma numesc Andrei Harsanyi am 26 de ani lucrez ca Adj Sef la un hypermarket din oras si ca voi toti iubesc pescuitu,practic meseria asta de cind ma stiu cu ceva rezultate frumusele in competii pe cind am fost junior


Ultima editare efectuata de catre Andrei H. in Dum 28 Aug 2011 - 7:13, editata de 3 ori
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeJoi 25 Aug 2011 - 11:23

Salut. numele meu este Stan Gabriel,lucrez la firma de curierat OTTO EXPEDITII, pasiunea pescuitului am mostenit de la bunicul meu, (Dumnezeu sa-l odihneasca in pace),pescuiesc de cand ma stiu, pana acu trei ani am pescuit la stationar, de anul trecut am inceput sa pescuiesc la crap si cel mai mult imi place technica cu feederul.


Fir intins tuturor.
Sus In jos
syd
New Member
New Member



Mesaje : 14
Data de inscriere : 10/03/2011

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeVin 26 Aug 2011 - 1:31

Ma numesc Stanescu Cristian,pescar "comun",practic atat pescuitul la crap cat si la spining, cu mici incursiuni in feeder.Lucrez la un depozit logistic si din pacate am prea putin timp pentru pescuit (sau cel putin nu cat mi-as dorii Smile ).
Sus In jos
clau
New Member
New Member
clau


Mesaje : 21
Data de inscriere : 13/03/2011
Varsta : 48
Localizare : Cluj Napoca

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: prezentare membrii   Prezentare membri I_icon_minitimeDum 28 Aug 2011 - 9:41

Salutare tuturor!

Sunt si eu un impatimit al acestei indeletniciri, adica a pescuitului si in special al pescuitului la crap. Ma numesc Claudiu Stan, nascut in Satu Mare, relocat in Cluj Napoca.

In materie de pescuit la crap sunt insa conectat 100% cu Satu Mare, dat fiind faptul ca in jurul Clujului sunt prea putine (sau deloc) carpodromuri iar Satu Mare are marele avantaj al vecinatatii imediate cu Ungaria, un adevarat paradis al pescarilor de crap, dupa cum se stie bine.

In masura in care timpul imi permite incerc sa-mi exersez si evident imbunatatesc abilitatile in materie de pescuit la crap (in regim amatoricesc) cat de des.

Va salut pe toti si ma bucur sa impartasesc cu voi cele ce privesc acest hobby comun!
Sus In jos
Gabrian_Lucian
Active Member
Active Member
Gabrian_Lucian


Mesaje : 147
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 44
Localizare : In general pe malul apei

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeDum 28 Aug 2011 - 10:32

Buna .
Numele meu este Gabrian Lucian si sunt pescar de crap , in ultimul timp din motive medicale ale pormoneului am trecut la stationar si la tehnica de feeder . Momentan lucrez singur la firma de detailing auto deschisa de mine acum 11 luni . Alte placeri ale mele sunt masinile de raliu si sunt membru tehnic al unei echipe de raliu, aflate momentan pe locul 2 in judet , imi mai place tuningul audio si vizual auto . Sunt mandru ca sunt Satmarean si sunt mandru de echipele de crap care ne reprezint intr-un mod foarte profesionist in concursurile nationale si cele internationale .
Sus In jos
dr.florin
Senior Member
Senior Member
dr.florin


Mesaje : 255
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 46
Localizare : SATU MARE

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeLun 29 Aug 2011 - 3:36

Salutare oameni buni , sunt Florin Pop doctor stomatolog in viata de zi cu zi , pescar de crap si nu numai !
Ami plac partidele de pescuit impreuna cu familia , sotia Liliana si cei 2 copii Anatol si Selia , si bineinteles ami place ca atmosfera sa fie inveselita de prieteni si oameni cu caracter !
Numai bine si fire intinse !
Sus In jos
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeLun 29 Aug 2011 - 8:50

Salutare! Sunt Adrian Buda, pescar impatimit de cand ma stiu. Imi place pescuitul la crap si nu in ultimul rand la stiuca, mai ales spining-ul.
Fir intins!!!
Sus In jos
ReMuS
Active Member
Active Member
ReMuS


Mesaje : 159
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41
Localizare : Satu Mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeLun 29 Aug 2011 - 10:35

Buna,
Numele meu este Remus Lenghel.
Lucrez in vanzari, proaspat "maritat", in scurt timp si tatic Very Happy ,iar, in timpul liber ( pe care sper ca o sa il mai am Shocked ), practic pescuitul la crap la nivel competitional, iar toamna tarziu si primavara devreme mai dau cate un atac la stiuca Smile.
Fir Intins!!
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeLun 29 Aug 2011 - 12:10

salut,
numele meu este Daniel Cotoz, lucrez in vanzari de ceva vreme, ca pasinuni am fotografia si cam de 2 ani carp-fishingul care m-a prins destul de tare. sunt casatorit fara bebe deocamdata si profit din plin de timpul liber sa fiu pe lac.
fir intins tuturor
Sus In jos
TACEREA
New Member
New Member
TACEREA


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeMar 30 Aug 2011 - 3:15

Ma numesc Barbu Adrian ( surdomut ) ,ocupatie presedinte Filiala Surzilor Satu Mare mam nascut in Bistrita , mam casatorit cu frumoasa satmareanca domiciliat Satu Mare si trebuie sa va spun ca anul 2006 am fost ales presedinte Asociatia Pescarilor al Surzilor Romania ( Deaf Fishing Ro )
Pasiunea mea sunt un impatimit pescar inca din copilarie chiar imi place la concursuri
Ma bucur ca sunt printre voi si imi face placere de a ma instala pe acest site de pescari,pe acest forum si doresc sa avem o colaborare buna si frumoasa cu voi
Fire intinse
Sus In jos
sorin '76
Junior Member
Junior Member
sorin '76


Mesaje : 98
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 47

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeMar 30 Aug 2011 - 4:03


Salut prieteni,

Am ajuns pescar din intamplare in urma cu 2-3 ani, dupa o iesire frumoasa la un gratar pe malul unei balti din judet, impreuna cu cativa prieteni si familiile lor.
Pot sa spun ca primul peste prins a fost si "iubire la prima intepare”.
De atunci, am inceput sa indragesc acest hobby, care m-a scos din intimitatea biroului, fie cel de acasa fie cel public, si mi-a aratat o alta semnificatie a cuvantului de “a trai”.

Pescuiesc de placere, relaxat, imi plac noutatile in domeniu, o adevarata revelatie fiind feederul .
Pe o parte dintre voi am avut placerea sa va cunosc personal iar pe altii probabil ii voi intalni pe balta sau in magazinele de profil.

Sorin


Ultima editare efectuata de catre sorin '76 in Dum 9 Sept 2012 - 8:20, editata de 1 ori
Sus In jos
alec_newssy
New Member
New Member
alec_newssy


Mesaje : 8
Data de inscriere : 08/03/2011

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeMar 30 Aug 2011 - 4:27

Buina tuturor.
ma numesc Fertigan Alexandru am 28 de ani si sunt din Baia Mare,cu prieteni buni in Satu Mare,pescari cu care m-am cunoscut pe malul apei(Cetariu).Sunt kinetoterapeut si antrenor de baschet Basketball in Baia Mare.Imi place enorm de mult sa pescuiesc indeosebi la crap.
Salutare si fire intinse!
Sus In jos
ciprian c
Active Member
Active Member
ciprian c


Mesaje : 211
Data de inscriere : 08/03/2011

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeMar 30 Aug 2011 - 7:45

Salutare prieteni pescari,

ma numesc Ciprian Ciarnau, in viata de zi cu zi sunt jurist de profesie, si in timpul liber pescar de crap. Practic acest sport de cand ma stiu, reprezentand pentru mine un mod de relaxare si de incarcare a bateriilor.
In limita timpului liber am participat si la cateva competitii crapiste uneori cu rezultate bune alteori mai putin.
In general imi plac baltile dificile cu multe agataturi substrat diferentiat si imi place pescuitul plantat.

Va doresc tuturor fire intinse si ma bucur sa fac parte din aceasta comunitate.

Sus In jos
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeMar 30 Aug 2011 - 12:58

ma numesc hasan attila in viata de zii cu zii ma ocup de schimb valutar,imi place sa pescuiesc la crap si amur.imi plac beltile salbatice imi place sa stau la o partida de pescuit intre 3-7 zile .iar acum un pic de reclama:orice pescar care vine la schimbul valutar de la aurora ii dau cel mai bun schimb din ORAS numa sa mi-l ceara.la orice suma.iar daca cineva gandeste ca de ce sa ma duc la el oricum nu economisesc mai mult decat ceva leuti ganditiva ca ajutati un pescar sa-si extinda buisnesul.
Sus In jos
Tavi
New Member
New Member
Tavi


Mesaje : 25
Data de inscriere : 24/06/2011

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeMier 31 Aug 2011 - 11:40

Va satut pe toti cu mult respect. Numele meu e Covaci Octavian dar numele de scena e Tavi Very Happy Very Happy crescand langa malul Somesului nu avem cum sa nu imi placa pescuitu. Imi aduc aminte cu placare ca atunci cand eram mic imi placea sa imi fac coliba pe malul Somesului. Cel mai mult practic pescuitu de crap nu de alta dar imi place sa stau la umbra pe scaun cu o doza de cole rece. Si deocamdata lucrezi la un magazin cu articole de pescuit, si cam atat despre mine
Sus In jos
Cristy
Active Member
Active Member
Cristy


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeMier 14 Sept 2011 - 4:40

Buna tuturor. Ma numesc Casut Cristian David, am 14 ani si pescuiesc de la varsta de 5 ani. Doar de un an, la crap cu boilies. Imi place foarte mult sa pescuiesc sa schiez si sa joc fotbal. Umblu la sc Lucian Blaga si sunt in clasa a 8-a.
Va doresc fir intins si cat mai multi solzosi pe saltea. cheers cheers cheers
Sus In jos
razvism
Active Member
Active Member
razvism


Mesaje : 149
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 27

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Buna   Prezentare membri I_icon_minitimeMier 14 Sept 2011 - 9:45

Buna ma numesc Chis Razvan am 15ani.
Practic pescuitul la crap am inceput in aceasta primavara si ma pot mandri deja cu cateva exemplare frumoase pentru inceput prinse pe balta de la Valea Vinului.
Si vreau sa mentionez ca imi place acest forum pentru ca aici gasesc multe informati utile pentru mine.

PS:Sper ca prin intermediul acestui forum sa imi fac prieteni mai experinmentati decat mine dar si cu cunostinte mai putine decat mine pe care sa ii pot ajuta din cate stiu eu.
Sus In jos
Torpe01
Junior Member
Junior Member
Torpe01


Mesaje : 71
Data de inscriere : 04/04/2011
Varsta : 34
Localizare : Satu-Mare

Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitimeVin 23 Sept 2011 - 23:29

Buna!
Ma numesc: Erni Zsolt am 22 ani sunt la facultate in cluj la Biologie anu 2, imi place foarte mult pescuitul la crap (cand sunt in vacanta si daca am bani destui Very Happy ) cam atat despre mine.
Va doresc fir intins
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prezentare membri Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare membri   Prezentare membri I_icon_minitime

Sus In jos
 
Prezentare membri
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Discuţii Generale :: OFF Topic :: Prezentare Membri-
Mergi direct la: