Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 MOBY DICK?

In jos 
+13
SarcaPatrick
gbryel
dann
pescaDORU
razvism
Andrei H.
radumatica
djsoso(sorinboja)
Mircea
Cristy
Gabrian_Lucian
Romeo
hasan attila gassan
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Cristy
Active Member
Active Member
Cristy


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 2:56

Foarte frumos. Felicitari. si eu intentionez sa ajung in viitorul apropiat acolo.
Ma m-ai gandeam ca oare la plantat nu ar merge in partea stanga(apa mica) langa stuful acela, dar mi-am schimbat gandirea si voi merge pe momitor, plastice. multumesc mult oricum
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 9:08

nu vreau sa ma intelegeti gresit insa sa aveti bani mai multi la voi caci sunt si taxe suplimentare care va poate pune in incurcatura. depinde de situatie si de paznic, cred. in rest balta e ok, are peste, are taxe si supra taxe doar pescarii lipsesc inca dar si asta se rezolva
Sus In jos
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 9:41

esti rauc lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 9:42

prietenii stiu de ce Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
razvism
Active Member
Active Member
razvism


Mesaje : 149
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 27

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 10:22

Despre ce taxe suplimentare este vorba ??
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 10:24

depinde de situatie, de pescar si de paznic. sunt variabile Very Happy
Sus In jos
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 11:04

s-a introdus cumva taxa de catch & tigaie?
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 11:07

nuuuuuu, totusi vb de un lac cu pretentii. nu cred si sper sa cred bine ca nu o sa vad acolo cratitari si ca o sa-si menajeze investitia atat in lac cat si in peste. am prins azi ceva exemplare frumoase si unele fara a mai fi intepate vreodata deci .... e de viitor
Sus In jos
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 11:10

sper sa fie asa cum zici tu
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 11:12

eu doar cred nu e o certitudine. doar boss-ul stie ce planuri are insa din cate spune nu se prevede schimbarea stilului, poate a taxelor Very Happy Question Question Question
Sus In jos
razvism
Active Member
Active Member
razvism


Mesaje : 149
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 27

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 11:56

Mai concret??? lol! o spaguta la paznic sau pt ce banii in plus??
Sus In jos
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 21:59

cum am mai mentionat eu am fost pe aceasta balta,nu am intalnit nici o suprataxa iar daca cineva stie ceva concret ar trebui sa spuna deoarece numai asa vom putea avea o balta in satu mare unde sa prindem pesti.STII VORBA SPUNE ACUM ORI TACI PE VECI
Sus In jos
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 22:01

Dann ai bagat pescarii-n ceata ! Baietii vor detalii !!! bounce bounce bounce
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 28 Mar 2012 - 22:13

poate e doar un caz aparte si avem noi (eu si colegul de pescuit) fata de fraieri si ........ omul a incercat. detali nu dau caci nu se cuvine poate insa vroiam sa trag un semnal de alarma sa nu fiti socati ca mine si sa luati atitudine atunci cand trebuie.
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 29 Mar 2012 - 0:24

Eu si cu "razvism" vom merge sambata la MobyDick si va vom lamurii cu taxele "Suplimentare" care nu vad de ce le-ar pune.
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 29 Mar 2012 - 9:45

fir intins sambata.
Sus In jos
razvism
Active Member
Active Member
razvism


Mesaje : 149
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 27

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 29 Mar 2012 - 10:32

Multumim la fel!!
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 30 Mar 2012 - 1:00

Speram sa tina si vremea cu noi ! sunny sunny sunny sunny
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 31 Mar 2012 - 7:12

Am revenit de pe balta .... parca a fost razboi Smile). Un Vant foarte puternic, am fost pe balta cu razvism din pacate eu am prins doar unul de 7,7 kg in rest doar trasaturi slabe . L-am prins la Holdorado Hybrid Pellete de capsuni montura simpla un momitor si un rig simplu.Oricum se simpte ca e apa este destul de rece.
Pozele nu sunt prea reusite , ce sa facem... Razvan a cam tremurat putin la poze si "DOMNUL GARDIAN" deabia ne-a lasat sa-l scoatem din balta. Vorba lui "DOAMNE FERESTE SA MOARA", trebuia sa ne miscam repede Laughing Laughing
MOBY DICK? - Pagina 2 Dsc5014k
By sarcapatrick at 2012-03-31
MOBY DICK? - Pagina 2 Dsc5019
By sarcapatrick at 2012-03-31
MOBY DICK? - Pagina 2 Dsc5015z
By sarcapatrick at 2012-03-31
Sus In jos
razvism
Active Member
Active Member
razvism


Mesaje : 149
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 27

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 31 Mar 2012 - 7:43

Un adevarat razboi cu natura in care am perdut un brav "camarad" rodupodul EnergoTeam care a fost rapus de puterea vantului si a puterii pescarilor. Cu toate acestea a fost destul de bine dar era si mai bine daca nu sufla vantul(parca eram in spatele unui motor de avion Hercuels.
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 31 Mar 2012 - 7:44

RIP ROD POD un mement de reculegere Smile) ce ziceti imi recomandati un rodpod bun si destul de ieftin ? Smile)
Sus In jos
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 31 Mar 2012 - 9:40

SarcaPatrick a scris:
RIP ROD POD un mement de reculegere Smile) ce ziceti imi recomandati un rodpod bun si destul de ieftin ? Smile)
Felicitari baieti pentru captura si pentru stoicismul de care ati dat dovada indurand aceasta vreme capricioasa, deloc prielnica pentru pescuit!
Cu atat mai mult meritati pe deplin felicitarile mele!
Totusi, sunteti destul de tineri si eu zic ca nu merita sa va jucati cu sanatatea. Eu va inteleg nereabdarea si entuziasmul, dar uneori zic ca e bine sa ne grijim de sanatatea pentru ca este cel mai important lucru. O sa vina si vreme buna pentru pescuit. Eu chiar sunt curios cum s-au comportat avertizorii, swingerele...cate semnale false (sau nu) ati avut pe balta in aceasta perioada scurta.
Patrick, referitor la rod pod....depinde cati bani esti dispus sa investesti intr-un rod pod.
Eu de anul trecut mi-am achizitionat 6 suporti individuali.
Am ajuns la concluzia ca, acolo unde se poate, pescuitul de pe suporti individuali este mult mai comod si mai practic decat de pe rod pod.
Ai o serie de avantaje in comparatie cu rod pod-ul.
1.poti amplasa lanseta pe mal in ce loc vrei (astfel....locul mare dintre lansete te ajuta foarte mult mai ales in drilul cu pestele atunci cand acesta se apropie de mal)
2.poti orienta lanseta pe ce directie vrei (foarte important pe timp de noapte...te ajuta sa lansezi pe directia balizei sau a patului de nada)
3.cu ajutorul unor accesorii ce se monteaza pe acesti picheti, poti ridica (binenteles asta doar daca se impune) varful lansetei exact ca de pe orice rod pod
4.lansetele se pot regla pe inaltime (independent una de alta) in functie de preferinta sau situatia impusa.
5.lanseta sta cel putin la fel de fix pe pichet ca si pe rod pod
Binenteles, multi pescari tin foarte mult la „carpfashion” si trec usor cu vederea aceste aspecte importante (zic eu).
Avantajat de rod pod, esti doar in situatiile in care pescuiesti de pe pontoane de metal sau beton (unde nu poti infige un pichet) si nu ai alta alternativa (de exemplu...nu poti sa fixezi picheti langa ponton).
La Ecsed, pe un ponton de lemn, am reusit sa fixez lejer 2 picheti, bagandu-i intre scandurile acestuia.
Daca totusi vrei neaparat rod pod... eu zic sa mergi la cel mai mare magazin de profil din Satu Mare si vei gasi acolo un hectar de rod-pod-uri la preturi ok!
Numai bine!
P.S. Era sa uit ce este mai important!
Imi place ca ati avut grija de peste la sedinta foto.
Saltea de primire...alea, alea.... Bravo!
Am vazut pescari cu state vechi in carpfishing care au pus frumusete de crapi pe un sac de rafie...
E placut sa vezi ca pescari tineri ca voi, sunt pe drumul cel bun si au abecedarul in pescuit bine insusit!
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 31 Mar 2012 - 21:28

OFF-Topic:@pescaDORU multumesc de ajutor in legatura cu rodpodul si eu m-am gandit la treaba cu picheti si cred ca o voi si aplica metoda.In plus imi i-a destul de mult timp pana montez rodpodul cu picheti una doua merge treaba.
PS. Multumesc frumos Smile
Sus In jos
razvism
Active Member
Active Member
razvism


Mesaje : 149
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 27

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 1 Apr 2012 - 2:09

Multumim pentru laude. Iar in privinta senzorilor si a swengerilor senzorii au piuit toata ziua parca erau ceas desteptator iar swengerii ba erau sus ba jos depinde cat de tare batea vantu.
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 1 Apr 2012 - 2:15

A fost foarte nasol cu piuitul stateam acolo dupa cabana ca si in razboi dupa sacii sa nu ne impuste cineva Smile)
Gardianul nu avea treaba el sapa pe'acolo se invartea mai se plimba parca era vreme de "plaja".
In legatura cu balta...cand am ajuns pe balta sareau crapii deparca era Inot Sincron Laughing
Acuma ca am avut trasaturi sau ca nu am avut nu ne-am putut da seama foarte bine Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





MOBY DICK? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MOBY DICK?   MOBY DICK? - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
MOBY DICK?
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» 1 Mai Pe Moby Dick
» CUPA MOBY DICK BEST FIVE
» INFO MOBY DICK
» MOBY DICK si maraton a la PETER MICULA
» CUPA MOBY DICK 2013

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: