Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Concurs de pescuit la crap

In jos 
AutorMesaj
Gabrian_Lucian
Active Member
Active Member
Gabrian_Lucian


Mesaje : 147
Data de inscriere : 18/05/2011
Varsta : 44
Localizare : In general pe malul apei

Concurs de pescuit la crap Empty
MesajSubiect: Concurs de pescuit la crap   Concurs de pescuit la crap I_icon_minitimeSam 8 Sept 2012 - 12:02

Din pacate in judetul nostru nu exista o competitie oficiala a pescarilor Satmareni si nu numai . Am deschis acest subiect fiindca cred ca mai exista in judet pescari care isi doresc o competitie locala pe unul dintre lacurile noastre .Din punctul meu de vedere ar trebui sa fie o competitie de mare amploare unde sa se respecte cateva criteri pe care noi le dorim de la o competitie . Voi incepe prin a exprima punctul meu de vedere cam cum ar trebui sa arate .
- perioada peste 96 de ore
- patru bete per echipa
- distanta mare intre standuri , ca sa nu ne simtim ca la stationar ( eu vreau sa tin markerul in apa non-stop Very Happy )
- trei pescari in echipa cu drepturi depline fara "rainer"
- premiile sa fie consistente asta necesitand o suma de inscriere de 1000 ron per echipa plus cautarea unor sponsori pentru asigurarea consistentei premiilor
- pe o balta inegala din punct de vedere al adancimi ,al structurilor submerse sa se faca doua sau mai multe sectoare( aici trebuie gandita o posibila balta care sa gazduiasca minim 10 echipe la un pret rezonabil si cu areal piscicol satisfacator )
- un regulament care sa fie respectat cu strictete .
Pentru moment cam astea ar fii . Ideal ar fii ca echipele care ar dorii sa participe sa se implice din timp pentru cautarea sponsorilor ,a tocmiri regulamentului alegerea locatiei etc

PS Sper ca maiestrum de ceremoni Master Chef ( Romeo Cozac ) sa se autosesizeze si sa prea fraiele organizari concursului .
Sus In jos
 
Concurs de pescuit la crap
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pescuit la crap Verba Tanya
» Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)
» pescuit la crap si prins stiuca
» Vand pachet pescuit la crap: 3 lansete + 3 mulinete NOI+Garantie!
» Dorolţ

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Competiţii de pescuit :: Tari în beţe la crap-
Mergi direct la: