Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)

In jos 
+3
arnold_glodean
pescaDORU
djsoso(sorinboja)
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 7:47

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) IMG_2662
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) IMG_2670

Mostre de la iesirea din acest weekend pe Ohat III...
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
pescaDORU
Admin
Admin
pescaDORU


Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 51

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 7:56

Bravo!
Foarte frumosi!
Soso, ne dai mai multe detalii? (perioada cât ai stat, nadă folosită, monturile care au dat mai bune rezultate, nr. capturilor, mărimea acestora, de unde ai avut cele mai frecvente trăsături <apă mică, apă mare, zona cu stuf...> etc. )
Pe viitor, te rog să pui fotografiile la o rezolutie mai mica (640x480 este suficient).
Fire întinse!
Sus In jos
arnold_glodean
Active Member
Active Member
arnold_glodean


Mesaje : 161
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 9:10

Si eu as fi interesat de aceste detalii,mai ales ca am rezervare pe 15-17 aprilie.

Mersi anticipat si fire intinse in continuare
Sus In jos
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 11:36

Din motive bine intemeiate nu am sa intru prea mult in detalii,am pescuit 36 de ore pe un vant din fata foarte obraznic de pe standul 8. Nu ma pot lauda cu foarte multe capturi-trasaturi…cel mai mare a fost de 11 kg, insa s-a prins mult mai bine pe standurile 1-6…in rest mai subtire.E o balta pe care in aceasta perioada linistit te poti adresa crapului cu bile de 20mm (cu ready-made am pescuit eu...) si cu ace relativ mari….locul pe care ti-l rezervi decide soarta partidei (e concluzia la care am ajuns).Deja sunt cu gandul la urmatoarea iesire acolo…fir intins tuturor!
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
Mihai
New Member
New Member
Mihai


Mesaje : 28
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 55
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 11:43

arnold_glodean a scris:
Si eu as fi interesat de aceste detalii,mai ales ca am rezervare pe 15-17 aprilie.

Mersi anticipat si fire intinse in continuare
pe ce loc ai rezervare?
eu cu inca doi prieteni avem rezervat locul 2 pentru 15-17 aprilie

AMR 3 ZILE bounce bounce bounce bounce bounce
Sus In jos
ReMuS
Active Member
Active Member
ReMuS


Mesaje : 159
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 6:15

djsoso(sorinboja) a scris:
Din motive bine intemeiate nu am sa intru prea mult in detalii,am pescuit 36 de ore pe un vant din fata foarte obraznic de pe standul 8. Nu ma pot lauda cu foarte multe capturi-trasaturi…cel mai mare a fost de 11 kg, insa s-a prins mult mai bine pe standurile 1-6…in rest mai subtire.E o balta pe care in aceasta perioada linistit te poti adresa crapului cu bile de 20mm (cu ready-made am pescuit eu...) si cu ace relativ mari….locul pe care ti-l rezervi decide soarta partidei (e concluzia la care am ajuns).Deja sunt cu gandul la urmatoarea iesire acolo…fir intins tuturor!

Ne spui si noua care sunt "motivele bine intemeiate" ? Very Happy Razz

P.S. Eu nu am fost niciodata la Ohat, nu pot sa va dau nici un sfat, dar cei care vor sa faca o iesire pot sa isi faca o idee despre cum trebuie abordata balta din articolul lui Peter de pe PV-TV
http://pv-tv.tv/romanian/?p=1875
Sus In jos
arnold_glodean
Active Member
Active Member
arnold_glodean


Mesaje : 161
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 6:16

Mihai suntem acolo in aceasi perioada.Te invit la un pahar de palinca,whisky sau vin.Am rezervat locurile 13,14,15
Sus In jos
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 6:59

Mihai a scris:
arnold_glodean a scris:
Si eu as fi interesat de aceste detalii,mai ales ca am rezervare pe 15-17 aprilie.

Mersi anticipat si fire intinse in continuare
pe ce loc ai rezervare?
eu cu inca doi prieteni avem rezervat locul 2 pentru 15-17 aprilie

AMR 3 ZILE bounce bounce bounce bounce bounce
Ceapa voastra...
Da las' ca-mi vine si mie randu!
Sus In jos
arnold_glodean
Active Member
Active Member
arnold_glodean


Mesaje : 161
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 7:52

Adi,ce te opreste sa vii in acest weekend?Esti bine venit la un pahar de ceva
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 9:28

arnold_glodean a scris:
Mihai suntem acolo in aceasi perioada.Te invit la un pahar de palinca,whisky sau vin.Am rezervat locurile 13,14,15

Nu a fost cea mai inspirata alegere,avand in vedere ca s-ar putea sa nu va lase sa intrati cu masina si sa depozitati echipamentul......
Va doresc ca digul sa fie uscat si sa va intelegeti cu patronul ca sa va lase cu masina pe dig...altfel,patiti ca mine anul trecut...trageti de carucioare in 30-40 cm. de namol ! Sad
Astept vesti de la voi !!! Laughing
Sus In jos
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 9:43

Se poate intra cu masina pentru 30 de minute...la sosire si la plecare...digul e ok...ideea e sa nu vina ploi mari pana in weekend...
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
arnold_glodean
Active Member
Active Member
arnold_glodean


Mesaje : 161
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 9:52

Faza cu intratul masini pe ploaie mia zis si Zoli Ladyk sambata.Acum speram ca nu vs ploua mult si mai ales cand ajungem noi.
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 9:58

arnold_glodean a scris:
Faza cu intratul masini pe ploaie mia zis si Zoli Ladyk sambata.Acum speram ca nu vs ploua mult si mai ales cand ajungem noi.

Va doresc vreme "uscata"......altfel veti avea mari probleme cu transportul echipamentului !!!
Oricum...asteptam poze si comentarii frumoase,respectiv constructive din partea voastra ! cheers
Sus In jos
arnold_glodean
Active Member
Active Member
arnold_glodean


Mesaje : 161
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 10:25

Mersi Radu,revin cu poze si comentarii dupa partida de pescuit Wink
Sus In jos
Mihai
New Member
New Member
Mihai


Mesaje : 28
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 55
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 11:08

radumatica a scris:
arnold_glodean a scris:
Faza cu intratul masini pe ploaie mia zis si Zoli Ladyk sambata.Acum speram ca nu vs ploua mult si mai ales cand ajungem noi.

Va doresc vreme "uscata"......altfel veti avea mari probleme cu transportul echipamentului !!!
Oricum...asteptam poze si comentarii frumoase,respectiv constructive din partea voastra ! cheers
multumum de urari
poa sa fie noroi pana in gat ca tot mergem
bounce bounce bounce
Sus In jos
Mihai
New Member
New Member
Mihai


Mesaje : 28
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 55
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 11:10

[quote="Adi Buda"]
Mihai a scris:

Ceapa voastra...
Da las' ca-mi vine si mie randu!
suntem doar trei (ne stii)
hai si tu cu noi
Sus In jos
Mihai
New Member
New Member
Mihai


Mesaje : 28
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 55
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 11:12

arnold_glodean a scris:
Mihai suntem acolo in aceasi perioada.Te invit la un pahar de palinca,whisky sau vin.Am rezervat locurile 13,14,15
vin sa beau un vin Very Happy
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 21:10

Mihai a scris:
radumatica a scris:
arnold_glodean a scris:
Faza cu intratul masini pe ploaie mia zis si Zoli Ladyk sambata.Acum speram ca nu vs ploua mult si mai ales cand ajungem noi.

Va doresc vreme "uscata"......altfel veti avea mari probleme cu transportul echipamentului !!!
Oricum...asteptam poze si comentarii frumoase,respectiv constructive din partea voastra ! cheers
multumum de urari
poa sa fie noroi pana in gat ca tot mergem
bounce bounce bounce

Laughing Laughing cheers
Sus In jos
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 12 Apr 2011 - 21:14

arnold_glodean a scris:
Adi,ce te opreste sa vii in acest weekend?Esti bine venit la un pahar de ceva
Din pacate nu pot sa merg, dar las ca recuperam mai incolo.
va doresc fir intins.
Cred ca o sa aveti si vreme buna, (mi-a spus meteorologul de serviciu) Wink
Sus In jos
arnold_glodean
Active Member
Active Member
arnold_glodean


Mesaje : 161
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMier 13 Apr 2011 - 7:12

Mihai,esti bine venit.
Adi,sper ca meteorologul tau sa aiba dreptate,dau o bere Wink
Sus In jos
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMier 13 Apr 2011 - 8:52

doar vineri o sa va ploaie putin.
Asta nu inseamna ca si vine vara...deci: haine si tarie.
sa le transmiteti salutari celor de acolo Very Happy
Sus In jos
arnold_glodean
Active Member
Active Member
arnold_glodean


Mesaje : 161
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMier 13 Apr 2011 - 9:57

Macar imi fac botezu la costumul Trakker
Tarie va fi din belsug,chiar daca vine si Mihai cu prietenii in vizita Very Happy
Sus In jos
arnold_glodean
Active Member
Active Member
arnold_glodean


Mesaje : 161
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeLun 18 Apr 2011 - 9:49

Aseara mam intors de la Ohat,nu pot sa spun daca partida a fost reusita sau nu ca nu am mai pescuit pe acest lac,dar cu siguranta voi mai pescui pe acest lac.
Vremea a fost relativ buna,fara ploaie,sambata a cam suflat vantu destul de puternic,vineri noaptea la fel,in schimb duminica a fost vreme buna.
Amicul Tamas a fost cel mai bun dintre noi ( experienta )pescuind pe standul 13 a scos vreo 14 bucati in 48 ore cel mai mare fiind de 15kg,eu am reusit o performanta mult mai slaba cu 2 capturi de 8kg in prima noapte si 3 ratari sambata noaptea,amicul Calin doar un crap de 7kg si ceva si 1 ratare ( eu am pescuit pe 14,calin pe 15 )( lipsa de experienta zic eu )
Pozele vor urma cel tarziu maine seara.

Pe la sf.lui mai e cineva prin zona?planuiesc o nou partida
Sus In jos
arnold_glodean
Active Member
Active Member
arnold_glodean


Mesaje : 161
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Satu Mare

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeMar 19 Apr 2011 - 11:18

Iata si pozele promise:
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05091
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05090
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05082
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05080
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05079
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05074
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05072
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05071
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05069
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05070
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05067
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05065
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05064
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05061
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) DSC05060

Sper data viitoare sa va arat mai multe poze cu capturi
Sus In jos
djsoso(sorinboja)
Active Member
Active Member
djsoso(sorinboja)


Mesaje : 132
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41

Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitimeLun 27 Iun 2011 - 6:17

Prieteni pescari...joi 30.06 sunt pe Ohat 3 alaturi de profesorul meu in materie de pescuit, imi puteti da ceva sfaturi legat de aceste standuri 14,15...??? Au aceste locuri ceva particularitati aparte? Ati remarcat ceva? Multumesc anticipat!!!
Sus In jos
http://www.djsatumare.ro
Continut sponsorizat





Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) Empty
MesajSubiect: Re: Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)   Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III) I_icon_minitime

Sus In jos
 
Pescuit la crap pe Hortobagy (ohat III)
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» OHAT 3 HORTOBAGY
» Pescuit la crap Verba Tanya
» pescuit la crap si prins stiuca
» Pescuit la OHAT III
» Hortobagy 48 ore

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Totul despre pescuit :: Pozele voastre-
Mergi direct la: