Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Balta blonda!

In jos 
+9
dann
Radu
TACEREA
SarcaPatrick
razvism
Sefer Marian
marius
sebi35
Ghita N.
13 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ghita N.
Junior Member
Junior Member
Ghita N.


Mesaje : 103
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 35
Localizare : Satu Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeVin 16 Mar 2012 - 3:41

nu stiti la balta blonda se poate? as vrea sa merg undeva maine si n.am nici o idee,sugestii?
Sus In jos
sebi35
Active Member
Active Member



Mesaje : 129
Data de inscriere : 28/06/2011

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Balta Blonda   Balta blonda! I_icon_minitimeVin 16 Mar 2012 - 4:56

asa am inteles ca sa deschis si Balta Blonda
Sus In jos
marius
New Member
New Member



Mesaje : 1
Data de inscriere : 31/03/2012

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeSam 7 Apr 2012 - 5:36

Salut. Sunt nou si in ale pescuitului si in zona. Imi puteti spune unde-i Balta Blonda? Taxa si daca se stiu conditii. Mersi
Sus In jos
Sefer Marian
Admin
Admin
Sefer Marian


Mesaje : 195
Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 32
Localizare : Satu Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeSam 21 Apr 2012 - 2:08

Balta Blonda a fost populata cu 1,5 tone de crap acum o saptamana , majoritatea oglinda . Ieri am fost acolo , am prins o zi perfecta cu soare din plin , iar de la ora 1 pana seara am luat cam 8 bucati intre 1,5-2 kg cu colegul , a fost plin pe balta , insa nu toata lumea a avut succes , s-a mai prins un crap romanesc in jur de 3 kg . Taxa e de 25 de lei pe juma de zi , 50 de lei pe toata ziua . Programul este 6 am - 21 pm , prin urmare nu se mai da voie pe noapte , si nu se mai poate intra cu masina langa balta . In cazul in care vrei sa duci ceva la cratita , pe juma de zi se duce 1,25 kg , iar daca platesti taxa pe toata ziua e 2,5 kg de peste pe persoana . Din pacate nu exista taxa C&R .


Ultima editare efectuata de catre Sefer Marian in Sam 21 Apr 2012 - 2:29, editata de 1 ori
Sus In jos
Sefer Marian
Admin
Admin
Sefer Marian


Mesaje : 195
Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 32
Localizare : Satu Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeSam 21 Apr 2012 - 2:25

Marius , mergi pe Bd-ul Closca pana in capat , tot inainte spre fabrica de lapte , treci de o cale ferata la un moment dat , dupa care drumul o ia in dreapta , mergi pe directia aceea in jur de 2-3 km , dupa ce treci de zona cu case , se vede la un moment dat o ferma pe stanga , intri pe drumul acela in ferma si de acolo te descurci , iar ca sa te poti orienta mai bine , unde e drumul in stanga spre ferma , pe dreapta este o halta veche de tren .
Sus In jos
razvism
Active Member
Active Member
razvism


Mesaje : 149
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 27

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeSam 21 Apr 2012 - 7:49

Cum este drumul incepand de dupa calea ferata, pentru ca am fost in toamna pe acolo si nu puteai merge de ce cratere erau mergeai cu maxim 15km/h.
Sus In jos
Sefer Marian
Admin
Admin
Sefer Marian


Mesaje : 195
Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 32
Localizare : Satu Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeDum 22 Apr 2012 - 0:10

Acum poti merge cu 25 Smile) s-a mai carpit putin , da tot rau e
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeDum 22 Apr 2012 - 10:56

A fost un amic si a zis ca a prins doar un crap de 2kg si cv a zis ca a mers slab.
Sus In jos
Sefer Marian
Admin
Admin
Sefer Marian


Mesaje : 195
Data de inscriere : 12/04/2012
Varsta : 32
Localizare : Satu Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeMar 24 Apr 2012 - 2:48

Depinde , si eu am fost ieri , si n-am luat absolut nimic , nimeni de pe balta n-a prins .
Sus In jos
TACEREA
New Member
New Member
TACEREA


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeJoi 18 Oct 2012 - 23:59

ieri Balta Blonda stiuca 3.36 kg[img]Balta blonda! 336q [/img] ,
Sus In jos
SarcaPatrick
Junior Member
Junior Member
SarcaPatrick


Mesaje : 113
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeVin 19 Oct 2012 - 4:03

frumoasa stiuca , la ce ati luato ? si cam in ce zona ?
Sus In jos
TACEREA
New Member
New Member
TACEREA


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeSam 20 Oct 2012 - 0:11

intimplator au muscat pufulet de usturoi affraid marginea linga pomii
Sus In jos
Radu
New Member
New Member
Radu


Mesaje : 32
Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Satu-Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeJoi 25 Oct 2012 - 1:55

poate merge o partida de spining in zona stufului ...

ma paste gindul la o vizita la balta blonda...

a mai prins cineva stiuca in aceasta perioada ?
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeLun 8 Apr 2013 - 1:05

Sus In jos
Radu
New Member
New Member
Radu


Mesaje : 32
Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Satu-Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeLun 8 Apr 2013 - 21:22

in sfirsit ... se face ceva si la aceasta balta :-)

cred ca joi am sa si incerc o iesire la aceasta balta sa vad care e miscarea pe aici !!!

Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeLun 8 Apr 2013 - 22:12

am fost ieri sa o vad si arata foooarte bine este si peste destul de mult. si am ramas surprins sa vad ca se prinde si la boilies. din cate am vb cu proprietarul in curand se va face si un mic stand cu produse de unde pescarii pot achizitiona nada.
sunt 100% convins ca va fi un lac atragator mai ales pentru cei care ies cu familia si care vor sa si duca ceva peste acasa (2,5 kg intra un bonul zilnic dar daca se prinde un peste pana la 5 kg si vrei sa-l duci se plateste diferenta si e ok).
Sus In jos
Radu
New Member
New Member
Radu


Mesaje : 32
Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Satu-Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeLun 8 Apr 2013 - 22:55

in sfirsit ... eu am sa incerc sa ies in acest weekend la un pescuit sa vad cum merge treaba acuma, respectic cum e cu balta noua !!!
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeMar 9 Apr 2013 - 6:22

chiar merita incercata balta. peste este ......... fir intins
Sus In jos
Radu
New Member
New Member
Radu


Mesaje : 32
Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Satu-Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeMar 9 Apr 2013 - 22:31

Calitatea drumului pina la balta blonda a ramas tot asa de proasta sau a fost facut ceva pe acel tronson?
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeMier 10 Apr 2013 - 2:05

drumul e naspa. sunt tronsoane unde e mai bun insa in general e destul de rau. dar e circulabil. cu ferari daca mergi poti avea mici probleme insa cu alte masini te descurci. Very Happy
Sus In jos
Radu
New Member
New Member
Radu


Mesaje : 32
Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Satu-Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeMier 10 Apr 2013 - 2:23

ce bine ca nu am ferrari :-)

astept ziua de maine... sa ies odata la pescuit :-)

@dann: tu ai fost la un pescuit deja, sau ai fost pe balta doar pentru informare ?
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeSam 1 Iun 2013 - 10:55

salutare,
am fost la o partida scurta pe noapte si am ramas foarte palcut surprins de cati pesti sunt in lac si de cat de vigurosi sunt. am prins peste mult dar nu mare cei mai mari au avut 5-6 kg dar au fost si carasei intre ei. am pescuit doar cu pelete si boilies.
foarte frumos, conditii bune ....nimic de reprosat.
recomand aceasta balta tuturor care vreti peste mult dar nu mare
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeVin 7 Iun 2013 - 14:36

am vb cu proprietarul si balta a fost din nou populata cu caras mare, stiuca si ceva crap.
doar in acest an a bagat peste 3 000 kg plus ce era in lac.

deci .......fir intins
Sus In jos
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeMar 25 Iun 2013 - 8:13

Atentie!
Daca vreti sa stati peste noapte trebuie sa achitati taxa de 24h indiferent daca plecati dupa 11-12 ore de pescuit.
 Cred ca vineri noaptea am fost prima si ultima data.
In rest balta e ok, am prins destul de binisor, pacat ca si patronul asta incepe sa scoata taxe aberante, dar ce sa facem, e balta lui, face ce vrea.
 
 in rest foarte interesant ca casa de marcat fiscal s-a descarcat chiar cand am plecat de pe balta si am platit taxa de 24 de ore din care am putut profita de 11ore.
Sus In jos
trotinetaSRL
New Member
New Member



Mesaje : 13
Data de inscriere : 12/05/2011
Varsta : 41
Localizare : Zona "Z"

Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitimeMar 25 Iun 2013 - 23:27

gbryel a scris:
Atentie!
Daca vreti sa stati peste noapte trebuie sa achitati taxa de 24h indiferent daca plecati dupa 11-12 ore de pescuit.
 Cred ca vineri noaptea am fost prima si ultima data.
In rest balta e ok, am prins destul de binisor, pacat ca si patronul asta incepe sa scoata taxe aberante, dar ce sa facem, e balta lui, face ce vrea.
 
 in rest foarte interesant ca casa de marcat fiscal s-a descarcat chiar cand am plecat de pe balta si am platit taxa de 24 de ore din care am putut profita de 11ore.
 

   Stiai dinainte ca va trebui sa achiti taxa de 24 de h? Si apropos...cat ai platit de ti s-a parut "aberanta" taxa?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Balta blonda! Empty
MesajSubiect: Re: Balta blonda!   Balta blonda! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Balta blonda!
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Populare noua in Balta de la Balta Blonda
» Balta blonda!
» 1 mai la balta blonda .
» balta blonda
» Balta in Ungaria

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: