Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Dorolţ

In jos 
+18
david
Daniel S
hasan attila gassan
ReMuS
adypop
marupescaru
Ghita N.
zoli78
grasile
ciprian c
Adi Buda
catalin
radumatica
sorin '76
pescaDORU
Andrei H.
Romeo
Constantin
22 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
sorin '76
Junior Member
Junior Member
sorin '76


Mesaje : 98
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 47

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 2 Iun 2011 - 10:14



Merci Radu dau o bere . Very Happy
Sus In jos
grasile
New Member
New Member
grasile


Mesaje : 21
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : Baia Mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 2 Iun 2011 - 11:13

Multumesc baieti.Ca intotdeauna la inaltime.Fir intins tuturor.
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: crap   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 2 Iun 2011 - 11:16

unde ati vazut voi reclama?
ati vazut poze cu pesti aia de X kg?
atatia bani nu a avut sa posteze niste poze cu dulapii aia de zeci de kg?
a dat o masa la amaratul ala de ziarist si gata publicitatea!
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 2 Iun 2011 - 13:00

Am un prieten care a fost si a prins crap de 3 kg,amur micut intradevar iau intrat si mai mari dar faza cu peste 5 kg pica ,si daca vrea cineva sa merga sasi duca malai cu el ca numa la asa ceva se prinde la bile 1 din 10
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 2 Iun 2011 - 20:19

catalin a scris:

ati vazut poze cu pesti aia de X kg?


Da Cataline ! Laughing Laughing
Am vazut poze cu pestii aia de X kg! Very Happy
Daca esti curios,da o fuga pana la magazinul Ladik si roaga-l pe David sa-ti arate pozele !!!!
Balta este buna,cu mult peste,si eu personal,mai am retineri doar fata de pretul oarecum prohibitiv.... inca! Very Happy

@Andrei H
Sa nu uitam totusi ca a fost perioada de depunere a icrelor,ceea ce din start creeaza dezavantajul ca pestele nu cauta hrana si probabil crapii mai "rasariti" erau ocupati cu altceva !!!! Laughing
Cat despre faptul ca amicul tau nu prea a prins la bile,se prea poate,deoarece fiind o balta "noua",pestii inca nu s-au obisnuit cu boilesul.
Dar pentru orice este un inceput si am convingerea ca daca incerci cu bile de calitate si abordezi partida in mod corect,rezultatele vor fi pe masura !
Fir intins ! cheers
Sus In jos
sorin '76
Junior Member
Junior Member
sorin '76


Mesaje : 98
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 47

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 4 Iun 2011 - 7:30

Am fost asta noapte la pescuit la aceasta balta si va spun sincer ca nu am prins NIMIC.
Surpriza mare pentru ca nici macar nu m-a cautat pestele, tot ce am pus pe carlig a ramas intact, nu s-a atins de montura. Am abordat diferite strategii dar fara rezultat.
Pe balta am fost 5-6 pescari care am avut aceeasi experienta, deci nicio captura.

Nu doresc sa denigrez balta nimanui dar nu s-a prins nimic asta noapte, motiv ce ma determina sa nu-mi incerc si alta data "norocul" pe aceasta balta pentru 65 ron. Asta e, revin la planul initial Hortobagy si Demecser .
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 4 Iun 2011 - 13:23

inseamna ca s-au sinucis si ale 30 de bucati prinse de baiatul lui Zoli de la Ladik,unele care sareau binisor de 12 kg, sau poate aia de acolo se tin numai de prostii(depun icre) toata vara.
sariti iar pe mine:))
Wink catalin a scris:
si sa aveti ,,carlig fara bareta" Smile)

Stai relax!....toți avem cârlige fără baretă!
Cu barbetă (spin) mai avem câteva... dar se rezolvă!
Viteza.....bat-o vina! Wink
Sus In jos
adypop
New Member
New Member
adypop


Mesaje : 13
Data de inscriere : 31/05/2011
Varsta : 43
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: balta noua din Dara   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 0:47

Buna. Eu am fost la Dara inainte de deschiderea oficiala; mai precis in Vinerea Mare inainte de Pasti. Am pescuit de la 9 pana la 16,30. Cum am intrat pe poarta baltii am auzit pestii care depuneau icre . Am stiut ca nu voi avea o zi prea buna.
Am prins 3 crapi cam de 4-5 kg toti la malai.
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 6:54

catalin a scris:
inseamna ca s-au sinucis si ale 30 de bucati prinse de baiatul lui Zoli de la Ladik,unele care sareau binisor de 12 kg, sau poate aia de acolo se tin numai de prostii(depun icre) toata vara.
sariti iar pe mine:))
Wink catalin a scris:
si sa aveti ,,carlig fara bareta" Smile)

Stai relax!....toți avem cârlige fără baretă!
Cu barbetă (spin) mai avem câteva... dar se rezolvă!
Viteza.....bat-o vina! Wink


Cataline...tine-ti caii in frau si nu mai fa misto !!!
Daca te consideri cat de cat pescar demonstreaza-ne si noua dandu-ne sfaturi utile.....nu fi Gica Contra la orice.... Laughing
Cat despre icre....eu personal cred ca doar asa ceva ai tu in cap.... in loc de creier ! (numai aburi esti !!!!!) lol! lol! lol!


Ultima editare efectuata de catre radumatica in Dum 5 Iun 2011 - 22:08, editata de 1 ori
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 7:42

pai atunci explica tu daca esti asa destept si bine informat de ce nu a prins prietenul tau si ceilalti pescari nimic pe balta care ai ridicat-o in slavi cu zecile de capturi prinse de baiatul lui Zoli de la Ladik intr-o partida scurta.
in schimb ca si moderator ar trebui sa-ti masori cuvintele si sa dai exemplu, nu sa jicnesti.
oricum eu nu ma cobor sa-ti raspund la jigniri!!
Sus In jos
ReMuS
Active Member
Active Member
ReMuS


Mesaje : 159
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41
Localizare : Satu Mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 10:59

catalin a scris:
pai atunci explica tu daca esti asa destept si bine informat de ce nu a prins prietenul tau si ceilalti pescari nimic pe balta care ai ridicat-o in slavi cu zecile de capturi prinse de baiatul lui Zoli de la Ladik intr-o partida scurta.
in schimb ca si moderator ar trebui sa-ti masori cuvintele si sa dai exemplu, nu sa jicnesti.
oricum eu nu ma cobor sa-ti raspund la jigniri!!

Domnule Catalin,
daca o balta nu "merge" in ultima perioada (lucru care se poate datora mai multor factori Wink ), asta nu inseamna ca ai dreptul sa faci oamenii mincinosi, cum insinuai in postarile tale Wink .
David chiar a prins crapi frumosi acolo, si poate demonstra prin poze (daca mai sunt sau nu acei crapi in balta, este o alta discutie....).
Tu, prin postarile tendentioase, ce demonstrezi, dupa parerea ta?
Sus In jos
grasile
New Member
New Member
grasile


Mesaje : 21
Data de inscriere : 01/06/2011
Localizare : Baia Mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 11:17

Dupa cum am scris ... am fost si eu sambata, probabil Sorin tocmai pleca de pe noapte.Nu am avut trasatura absolut deloc .Am incercat cu detoate de la boiles la porumb, de la plumb la momitor, nimic.Practic nu a avut nimeni pe balta nici o trasatura, dar peste este acolo. Nu cred ca sunt minciuni , pentru ca am vazut sarituri pe toata balta.Oricum patronu de acolo face eforturi pentru amenajarea baltii si chiar te sfatuieste cu ce si cum sa dai dupa peste.Momentan nu este o alternativa la baltile din Ungaria, dar cred ca intr-un an doi se vor schimba lucrurile ...
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 11:54

se pare ca a plans domnu inginer dupa ajutor! Very Happy
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 12:04

sa explice conu' matica din cele 100 de postari pe care le-a avut ce a scris constrctiv!
asta este atitudine de mare moderator?
nu toti avem scule de zeci de milioane si mergem pe marile balti din europa.
altii pescuiesc din placere si cand au timp si vor sa invete ceva de aici dar sunteti catva pe aici ,,nu dau nume,, care daca posteaza cineva care nu este de-al vostru imediat sariti pe el!
Sus In jos
Adi Buda
Senior Member
Senior Member



Mesaje : 269
Data de inscriere : 08/03/2011

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 12:12

grasile a scris:
Dupa cum am scris ... am fost si eu sambata, probabil Sorin tocmai pleca de pe noapte.Nu am avut trasatura absolut deloc .Am incercat cu detoate de la boiles la porumb, de la plumb la momitor, nimic.Practic nu a avut nimeni pe balta nici o trasatura, dar peste este acolo. Nu cred ca sunt minciuni , pentru ca am vazut sarituri pe toata balta.Oricum patronu de acolo face eforturi pentru amenajarea baltii si chiar te sfatuieste cu ce si cum sa dai dupa peste.Momentan nu este o alternativa la baltile din Ungaria, dar cred ca intr-un an doi se vor schimba lucrurile ...
Sigur se vor schimba, daca ne lasam de pescuit. In rest, ...alternativa la Ungaria (ma refer la C&R), eventual dincolo de Ungaria, in nici un caz... dincoace.
Fire intinse!!!
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 12:12

apropo conu' matica!
nu am fost impreuna nici la chefuri nici la pescuit ca sa vezi cat beau si nici nu lucram in domeniu ca sa ne intalnim si sa ai tu termen de comparatie.
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 12:47

catalin a scris:
apropo conu' matica!
nu am fost impreuna nici la chefuri nici la pescuit ca sa vezi cat beau si nici nu lucram in domeniu ca sa ne intalnim si sa ai tu termen de comparatie.

Cataline.....eu consider ca nu postarile conului" matica" (Te rog pe viitor sa-mi scri numele cu majuscule)te deranjeaza ...si bineinteles nu doresc sa fim niciodata la chefuri ampreuna atata vreme cat o sa ai aceasta atitudine (doar critica )pe acest forum ! :lol
Oricum.....postarile mele sunt intr-o oarecare masura constructive,spre diferenta de ale tale!!!!
In rest ce sa-ti spun......
lol! lol! lol! ......Parerea mea !!!!!!! lol!
Si apropo.... questiunea cu bautura chiar este fascinanta !!!! lol! lol! lol!
Numai bine....si prietenii...isi aleg prietenii!!! lol! lol! lol!
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 12:56

tare batran si urat cu sapca aia te simnti si poti sa fi!!
ai stat on line cateva ore sa scri o propozitie Very Happy
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 12:58

apropo de majuscule.
nu te cert ca nu am cu cine!
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 13:10

ce dumnezeu sa invat de la tine?
ai postat ceva de cand sa infiintat saitu?
sunt peste o suta de membri si vezi postarile!
pe cine vezi zi de zi?
pe aia incepand cu sorin'76 , radumatica, pescadoru, spre surprinderea mea remus si aia catia care da in cap la cei care sunt mai noi!
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 13:24

catalin a scris:
ce dumnezeu sa invat de la tine?
ai postat ceva de cand sa infiintat saitu?
sunt peste o suta de membri si vezi postarile!
pe cine vezi zi de zi?
pe aia incepand cu sorin'76 , radumatica, pescadoru, spre surprinderea mea remus si aia catia care da in cap la cei care sunt mai noi!

Un pic de respect.....te rog totusi pentru colegii nostri care (oricum o vezi) au `rezultate notabile in pecuitul crapului" cheers


Ultima editare efectuata de catre radumatica in Dum 5 Iun 2011 - 13:33, editata de 2 ori
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 13:30

Si apropo.......de la mine nu ai ce anvata decat daca esti vecin de stand cu mine!!! Laughing
Tu deocamdata nu frecventezi aceleasi ape ca si mine,asa ca stai relache !!!!! Laughing Laughing Laughing
Tu.......pentru mine,reprezinti oricum zero absolut..... Laughing Laughing : lol!
Sus In jos
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 21:37

desi acest sport ar trebui sa fie RELAXANT,incet incet va certati mai mult decat la PROCESUL ETAPEI. Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
radumatica
Active Member
Active Member
radumatica


Mesaje : 249
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 60
Localizare : Satu Mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 21:47

hasan attila gassan a scris:
desi acest sport ar trebui sa fie RELAXANT,incet incet va certati mai mult decat la PROCESUL ETAPEI. Laughing Laughing Laughing Laughing



Din pacate trebuie sa recunosc ca ai dreptate....dar orgoliile...bata-le norocul! Laughing
Promit ca de azi nu mai dau curs provocarilor!!!!! Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
catalin
Senior Member
Senior Member
catalin


Mesaje : 264
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 46
Localizare : satu mare

Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 6 Iun 2011 - 2:11

demn de mila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dorolţ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dorolţ   Dorolţ - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dorolţ
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: