Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 CALINESTI OAS

In jos 
+20
dann
bakelyt
hasan attila gassan
paul.pop
Kajtar Gheorghe
gbryel
Andrei H.
nelutuvlaicu
costi02
trotinetaSRL
VladsiRuxandra
murymera
roby99
radumatica
marius_mc
stef.alin
Adi Buda
mihai66
grec gheorghe
raduciprianviorel
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
raduciprianviorel
New Member
New Member
raduciprianviorel


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : SATU MARE

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 24 Mai 2011 - 11:42

si eu am fost de vineri seara pana sambata seara si am luat 7 platici frumoase, la peste 1 kg bucata.
crapul nu a miscat nimik desi am nadit si eu consistent cu barcutza.
fire intinse.
joi iar fac o partida de 24 ore aici.
sper sa miste mai bine.
Sus In jos
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 25 Mai 2011 - 1:20

e cam rece apa, desi la mal pare calda, am facut baie...
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
trotinetaSRL
New Member
New Member



Mesaje : 13
Data de inscriere : 12/05/2011
Varsta : 41
Localizare : Zona "Z"

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 28 Mai 2011 - 1:26

marius_mc a scris:
batea avatu in veselie pe la mal dar nu ia placut nici rotativa nici twisteru. Am stat pe partea cu satul pana la ora 11 seara


Pe nenea Avatu` nu il prinzi la rotative si nici la twistere...Incearca mai bine mustele!
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 17 Sept 2011 - 9:25

A fost cine recent? Ceva noutati daca se poate, nada, momeala, locuri.
Sus In jos
roby99
New Member
New Member



Mesaje : 38
Data de inscriere : 07/04/2011
Varsta : 30
Localizare : Negresti oas

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 19 Sept 2011 - 10:00

eu imi fac veacu pe calinesti....acuma incep sa manance majoritatea pestilor.....nada nu conteaza numa sa fie aditivata bine....momeala rama subtire de gunoi ptr carasi,somotei,platici,....iar ptr crapi malai dar la distante mari,bile condimentate...si seminte homemade....rapitorii incet is dau drumul pe masura ce se raceste apa.....aproape toate locurile is bune pe partea cu padurea smecheria ii sa sa pescuiesti la distante inegale (stanga 60m,inainte 80,dreapta 100 120 s.a.m.d)iar pe partea cu satul locurile mai bune is langa coasta aproape toate dau randament bun...mai si cateva locuri bune si pe langa cimitir dar ii iarba multa....dupa ce se lasa iarba merg bine rapitorii....succes si fire intinse!!!!
Sus In jos
nelutuvlaicu
Junior Member
Junior Member
nelutuvlaicu


Mesaje : 72
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 54
Localizare : satu mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 2 Noi 2011 - 10:51

Mai stie cineva ceva de lac ? Ce merge cu ce merge ?Ca nu am auzit nimic de el in ultimul timp.
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 2 Noi 2011 - 11:39

nelutuvlaicu a scris:
Mai stie cineva ceva de lac ? Ce merge cu ce merge ?Ca nu am auzit nimic de el in ultimul timp.
Am un prieten care are loc acolo da in ultima vreme na mai fost ca nu se prindea nimic in general nu numai el (adica asa zice) ......de unde tot duci si nu mai pui inapoi se termina odata si din pacate asa se mai distruge un loc minunat care cindava a fost un paradis al pescarilor Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
roby99
New Member
New Member



Mesaje : 38
Data de inscriere : 07/04/2011
Varsta : 30
Localizare : Negresti oas

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: calinesti oas   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 3 Noi 2011 - 4:49

va dau dreptate dnu Andrei in privinta celor spuse...peste mai este dar nu cat o fost inainte....in ultima vreme nu am avut timp sa ies pe balta,dar conform celor auzite se zice ca se prind stiuci frumoase...rare dar frumoase toate la pestisor....in privinta pestilor pasnici in zilele cu soare se mai prinde cate o platica,caras,la rama si viermisor....!!!Cu incetul activitatea pescareasca intra intr-o usoara hibernare(pana la primavara)....sper ca 2012 sa ne aduca capturi mai bogate si mai mari!!!....sa auzim de bine!!! santa
Sus In jos
nelutuvlaicu
Junior Member
Junior Member
nelutuvlaicu


Mesaje : 72
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 54
Localizare : satu mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 3 Noi 2011 - 12:43

Multumesc de informatii.Din pacate se pare ca incet incet vom intra si noi la hibernat,ca nu prea vom avea ce prinde.
Sus In jos
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 26 Apr 2012 - 11:38

m-ar interesa daca poate da cineva ceve info despre lac, m-as duce un pic cu cortul , daca stiti ceva de taxe (de pescuit,cort,masina)

prefer zona de sub padure
Sus In jos
roby99
New Member
New Member



Mesaje : 38
Data de inscriere : 07/04/2011
Varsta : 30
Localizare : Negresti oas

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 26 Apr 2012 - 11:45

taxele nu sau modificat....32 de lei 24H si 22 de lei taza de noapte....drumul este destul de accesibil....problema ii ca la padure nu prea ai unde sa iti pui cortul....au inceput ceva de lucrai de consolidare a malurilor......da pe partea cu satul este loc suficient.
Sus In jos
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 26 Apr 2012 - 20:47

ok mersi mult
Sus In jos
roby99
New Member
New Member



Mesaje : 38
Data de inscriere : 07/04/2011
Varsta : 30
Localizare : Negresti oas

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 27 Apr 2012 - 2:44

nu face nimic....fir intins.......in weekend is pe acolo si io...
Sus In jos
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 27 Apr 2012 - 10:32

roby99 a scris:
nu face nimic....fir intins.......in weekend is pe acolo si io...

atuncea daca ma gasesti te astept la o bere si sa-mi dai niste sfaturi ca nu am mai pescuit acolo de vre-o 10 ani.
(in privat ai nr. de inmat de la masina)
Sus In jos
roby99
New Member
New Member



Mesaje : 38
Data de inscriere : 07/04/2011
Varsta : 30
Localizare : Negresti oas

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 27 Apr 2012 - 12:51

ok sefu..ne auzim pe acolo....io ma duc pe partea cu satul pe langa targ/cimitir....mai exact de duminica dimineata
Sus In jos
Kajtar Gheorghe
New Member
New Member
Kajtar Gheorghe


Mesaje : 5
Data de inscriere : 11/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Satu-Mare, Botiz

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 14 Mai 2012 - 12:45

Ceva informatii din acest sezon despre baraj????
Sus In jos
paul.pop
New Member
New Member



Mesaje : 4
Data de inscriere : 12/07/2012

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 12 Iul 2012 - 3:46

Buna ziua.De azi pana duminica va avea loc etapa interjudeteana pe acumularea Calinesti Oas,pista care va fi si gazda finalei A in perioada 17-19 august 2012.Din Maramures participa 3 persoane,din Satu Mare 4 cred,plus Bihor,Mures,Salaj si Cluj.
Sus In jos
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 16 Aug 2012 - 5:24

DACA A MAI FOST CINEVA SI DACA S_A PRINS SI LA CE?
Sus In jos
bakelyt
New Member
New Member
bakelyt


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/05/2011
Varsta : 39

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 16 Aug 2012 - 10:18

hasan attila gassan a scris:
DACA A MAI FOST CINEVA SI DACA S_A PRINS SI LA CE?

De azi pana maine dimineata un prieten bun e pe baraj dar in afara de cateva platici cat palma nimic, dar sunt zile si zile scratch
Sus In jos
dann
Junior Member
Junior Member
dann


Mesaje : 81
Data de inscriere : 07/07/2011
Localizare : satu mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 16 Aug 2012 - 11:11

in acest weekend are loc finala campionatului national la stationar. deci mare tambalau acolo
Sus In jos
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 16 Aug 2012 - 20:58

dann a scris:
in acest weekend are loc finala campionatului national la stationar. deci mare tambalau acolo

am vrut sa merg de vineri pana duminica dar m-ai pus pe ganduri cu concursu asta.

ps

ceva idei pe ultima suta de metri un loc linistit unde se poate face o frigare si cu sanse la ceva pesti?
Sus In jos
TACEREA
New Member
New Member
TACEREA


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 16 Aug 2012 - 21:27

ieri este antrenament oficial al campionatului national la stationar interjudetean [img]CALINESTI OAS - Pagina 2 20120816120736 [/img][img]CALINESTI OAS - Pagina 2 20120816120748 [/img][img]CALINESTI OAS - Pagina 2 20120816120811 [/img][img]CALINESTI OAS - Pagina 2 20120816121416 [/img][img]CALINESTI OAS - Pagina 2 20120816121538 [/img]
Sus In jos
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 16 Aug 2012 - 21:45

numai de pe dig se pescuieste la concurs?
Sus In jos
TACEREA
New Member
New Member
TACEREA


Mesaje : 44
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 16 Aug 2012 - 21:48

hasan attila gassan a scris:
numai de pe dig se pescuieste la concurs?
da (azi pina duminica)
Sus In jos
paul.pop
New Member
New Member



Mesaje : 4
Data de inscriere : 12/07/2012

CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 19 Aug 2012 - 12:30

nu a fost campionat national interjudetean.a fost finala pe tara la campionatul national de pescuit stationar.
Sus In jos
Continut sponsorizat





CALINESTI OAS - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
CALINESTI OAS
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Calinesti Oas
» BRACONAJ LA CALINESTI
» Somn de Calinesti
» Problema CALINESTI !!!
» raul tur zona remetea calinesti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: