Pescuit Satu Mare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit Satu Mare


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 CALINESTI OAS

In jos 
+20
dann
bakelyt
hasan attila gassan
paul.pop
Kajtar Gheorghe
gbryel
Andrei H.
nelutuvlaicu
costi02
trotinetaSRL
VladsiRuxandra
murymera
roby99
radumatica
marius_mc
stef.alin
Adi Buda
mihai66
grec gheorghe
raduciprianviorel
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 28 Sept 2012 - 5:44

a fost cineva de curand, noutati, se prinde, nu se prinde, intra platica, mananca rapitorul, etc?
Sus In jos
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 28 Sept 2012 - 9:31

weekedul trecut s-a prins un amur de 23kg si un crap de 9kg dupa auzitele mele in partea cu satul
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 28 Sept 2012 - 9:40

chiar imi povestea cineva pe privat ca se prinde peste numai pe locurile unde se momeste permanent cu barca si care, de regula sunt si rezervate. se pare ca are dreptate.
Sus In jos
gbryel
Junior Member
Junior Member
gbryel


Mesaje : 116
Data de inscriere : 10/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 28 Sept 2012 - 9:50

da , locul se da din mana in mana si firele sunt trase cu barcuta de nadit la vre-o 250 de metri.

Asta e , unde pesti is putini, cratitaritul e in floare altfel nu se mai poate prinde iar de branconieri sa nici nu mai vorbim.
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeMier 6 Mar 2013 - 9:46

se aude ca administratorul va face abonamente in euro undeva la 300-500 euro pe an cu sau fara rezervare ponton, iar cu bon de zi se va pescui numai la dig, repet la nivel de zvon si sper sa nu se confirme...
daca aveti detalii va rog postati!
Sus In jos
Andrei H.
Active Member
Active Member
Andrei H.


Mesaje : 177
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi 7 Mar 2013 - 11:19

costi02 a scris:
se aude ca administratorul va face abonamente in euro undeva la 300-500 euro pe an cu sau fara rezervare ponton, iar cu bon de zi se va pescui numai la dig, repet la nivel de zvon si sper sa nu se confirme...
daca aveti detalii va rog postati!

este adevarat

Sus In jos
http://www.prepelitesm.uv.ro
Radu
New Member
New Member
Radu


Mesaje : 32
Data de inscriere : 04/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Satu-Mare

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 8 Mar 2013 - 0:18

Deci ramine o bucata de balta pentru restul pescarilor. Partea cu digul, va referiti la digul cu dalelel de beton, partea cu ecluza ?
Sus In jos
costi02
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 75
Data de inscriere : 16/03/2011
Localizare : Sighetu Marmatiei

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 8 Mar 2013 - 6:32

Din cate am inteles, da. Pacat, mare pacat, era un loc excelent cu preturi decente.
Sus In jos
marius_mc
Junior Member
Junior Member



Mesaje : 107
Data de inscriere : 08/03/2011
Localizare : satu mare

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 9 Mar 2013 - 13:18

in vara a secat cam jumate nivelul sau chiar mai mult.
cred ca si pesti au plecat in concediu.
nu stiu cum e acum fiindca s-a construit 3 restaurante cu crescatorie de salai din fonduri ue si cred ca a concesionat tot lacul.
trebuie intrebat
Sus In jos
http://www.eu.trei.ro
hasan attila gassan
Junior Member
Junior Member
hasan attila gassan


Mesaje : 111
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 45
Localizare : satu mare

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeMier 5 Noi 2014 - 22:31

a pescuit cineva in 2014 pe calinesti?
cu ce ati pescuit si daca ati prins ceva?
Sus In jos
cristirac1980
New Member
New Member



Mesaje : 41
Data de inscriere : 12/02/2014

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeMar 3 Feb 2015 - 14:25

Nu cred ca s-a prins nimic...oricum am un tovaras din baia mare care a avut abonament anul trecut
vb cu el su revin cu detalii
Sus In jos
tudor_pescarul
New Member
New Member



Mesaje : 7
Data de inscriere : 20/02/2015
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 8 Aug 2015 - 8:13

Domnilor am stat 3 zile pe barajul de la Calinesti : 6.08.2015 - 8.08.2015. Se prinde foarte bine caras, platica, somotel si spre surprinderea mea am prins 4 bucati de crap, undeva la 400 - 500 gr bucata. Am avut o medie de 5 kg/zi. Ca momeala am folosit pufi de usturoi sau scoica combinat cu viermisori sau rame. Pe momitor TTX amestecat cu nada Benzar de usturoi si tot de la el nada ptr platica (de culoare neagra). Daca vreti o partida "maraton" , in asa fel incat sa nu puteti fuma o tigara.....va recomand Calinestiul. Daca vreti mai multe detalii....va raspund.
Sus In jos
cristirac1980
New Member
New Member



Mesaje : 41
Data de inscriere : 12/02/2014

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeVin 4 Sept 2015 - 23:42

Da unde ai stat 3 zile?
Ai abonament sau ai stat pe dale?
Sus In jos
tudor_pescarul
New Member
New Member



Mesaje : 7
Data de inscriere : 20/02/2015
Localizare : Satu Mare

CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitimeSam 5 Sept 2015 - 12:22

Am stat in capatul dalelor. In partea cu satul, pe unde iese apa din baraj. Este o portiune dreapta si se poate pescui in conditii destul de bune.
Sus In jos
Continut sponsorizat





CALINESTI OAS - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: CALINESTI OAS   CALINESTI OAS - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
CALINESTI OAS
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Calinesti Oas
» BRACONAJ LA CALINESTI
» Somn de Calinesti
» Problema CALINESTI !!!
» raul tur zona remetea calinesti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Satu Mare :: Locuri de pescuit :: Bălţi şi lacuri-
Mergi direct la: